Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Találkoztatok már ilyen...

Találkoztatok már ilyen bőrrel? Van valakinek tapasztalata erről?

Figyelt kérdés

3 éves kislányom bőre a végtagok külső oldalain "kiütéses". Időnként piros, máskor testszínű érdes pöttyökkel. Nem tudom jobban körülírni.

Mindent átgondoltam, és képtelen vagyok bármiféle összefüggést találni, h mitől lehet.

Voltunk vele a gyerekorvosnál, írt fel rá krémet, ami nem használt. Különben már sokfélét kipróbáltunk, de semmi sem mulasztja el. Azt mondta, h szerinte nem igényel kezelést a bőre. Szerintem meg igen, ha másért nem is, esztétikai okból. Érdekes, h semmilyen panasza nincs a kislányomnak: nem viszket, nem ég, nem fáj.

Július 8-ra van időpontunk a bőrgyógyászatra.

Addig is érdekelne, van e vmelyikőtöknek hasonló tapasztalata???

Bocs, a kép nem túl jó, de nem tudtam jobban kivehető képet csinálni.


[link]


2011. jún. 23. 15:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
én írtam, hogy ekcéma. arra érdemes majd figyelni, hogy mindig hidratált legyen a bőre, úgy kevésbé jön ki, és megválogatni, miket használtok. mi sanatopic testápolót, mosószappant, öblítésre ecetet. valamint gyakran vannak keresztallergiák. nálunk társul pollenallergiával, és kiütik az aprómagvas gyümölcsök.
2011. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Hol vásárolhatom meg ezt a bizonyos sanatopic krémet?

Biztos a mi krémünk is szteriodos, amit te is írtál. De én azt hallottam, bár nem olvastam utána, h az ilyenek nem túl jó dolgok. Te tudsz arról, milyen rossz hatásai lehetnek a bőrére (vagy másra) esetleg? Írtad, h te is inkább tartalékolod...

Viszont mindig hidratált a bőre tőle. Ma egész jól néz ki.

2011. júl. 14. 11:11
 23/23 anonim ***** válasza:

sanatopic gyógyszertárban kapható csak, 300ml kb.1200 ft. magyar termék, illatanyag, meg ilyesmi mentes.

szteroidossal csak akkor kenem, ha valami viszket, ezeket a felkaron lévő dudorokat pl. még sosem kentem, mert ugyan nem szép, de panaszt nem okoz. azon kívül, hogy a szteroidos kence "elvékonyítja" állítólag a bőrt, nem tudom sajnos milyen káros hatása van még. ha használom is, max. 3-4 napig

2011. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!