Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha az apasági...

Mi van akkor, ha az apasági nyilatkozat megtételekor a párom arra a kérdésre, hogy mi legyen a baba vezetékneve, azt válaszolja, hogy NE az övé?! Én meg azt válaszolom, hogy, de igen, az övé legyen?!

Figyelt kérdés

Ha elismeri, azzal még nem kötelezhetik, hogy a vezetéknevét is adja, igaz?!

Vagy rosszul tudom?!

A kisbabám apukája házas, és nem szeretné, ha "az ő nevén futna" a Kicsi... :S


2011. jún. 27. 07:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, amikor mi voltunk párommal apaságit iratni, a sokadik papíron került szóba, mi legyen a kicsi vezetékneve - holott egyikünk sem házas, vagy ilyesmi.

Azt mondta a nő, bármelyikünk nevét is kapja, az apaság el van ismerve, a név formaság ilyen szempontból.

Mindezt annak ellenére, hogy fel sem merült, hogy ne apa nevét kapná - ez az apa előjoga!


Egyébként nekem is elég rossz előérzetem van, hogy nem akarja a nevére venni... Ha vállalja, akkor vállalja teljes vállszélességgel!

2011. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk egy papír volt, azon volt rajta hogy elismeri, meg hogy mi legyen a gyerek vezetékneve. (azóta már összeházasodtunk, de mindketten facérok voltunk előtte)

Nálunk egyértelmű volt, de ezt kettőtöknek kell megbeszélni, hogy miért nem akarja.


OFF

Nos szerintem azért nem akarja a nevére venni, mert úgy gondolja, ha nincs a nevén akkor nem köteles tartásdíjat stb fizetni utána (vannak ilyen h.ü.lye pasik) Másrészt pedig szégyenli, hogy gyereke van. Az elismerést lehet megcsinálja miattad...


De szerintem ha eddig nem vált akkor már nem is fog, te pedig egyedülálló anya leszel. Erre készülj fel. EZ a pasi le fog lépni. Elég a családja, te csak szerető voltál. Most már te is kényes kategória lettél, tehát keresni fog mást.


Persze jössz majd, hogy szeret stb. Ha így lenne és többre becsülne mint egyszerű ágyast, akkor már elvált volna kifogás ide vagy oda.

2011. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Szép kis anya vagyok?!?!?! Ezt miből szűröd le?

Én pedig a válaszod alapján egy ismeretlenül ítélkező idiótának tartalak. Így jó?!


A másik.

Nem fog mást keresni, ahhoz túl idős már...

Egyébként is a kérdésemre kellett volna mindössze felelni...

Majd írja le mindenki, milyen élethelyzetben van, én pedig ügyesen begépelgetek rá valami frankó választ, a kibicnek semmi sem drága alapon...


Konkrétan arról van szó, hogy a válás időszakában nem szeretné, ha ezzel is "súlyosabb" lenne a helyzete.

Egyébként mindenben mellettünk áll, rendszeresen jön, beszélgetünk, mindenben segít, nem a szexről szólt az elmúlt évtizedünk... (Nem mintha ehhez bárkinek bármi köze lenne... talán úgy kellett volna kiírnom a kérdést, hogy feddhetetlen "szent asszonyok" kíméljenek...)


Köszönöm az intelligens és kulturált válaszokat. A többit már megköszöntem...

2011. jún. 28. 15:42
 14/23 anonim ***** válasza:
81%

Ej, mi van itt....


Mit szólsz ahhoz a megoldáshoz, hogy a te vezetéknevedet kapja a kicsi, a válás után pedig az apukával simán átirathatjátok a vezetéknevét az okmányirodában.


Kecske is, káposzta is :)

2011. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell ahhoz szent asszonynak lenni, hogy ne ziláljak szét egy házasságot.
2011. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

Mert a válásnál mit kavarna be egy név?

Miért ha aláírja az apaságit, és más a neve a gyereknek, akkor az nem annyira az ő fia és kevésbé volt viszonya veled.

Ha meg nem tudnak a gyerekről, akkor meg tök mindegy a név megint csak, mert az, hogy Kovács Pisti a neve, még nem biztos, hogy pont az a Kovács az apja sőt kínosabb, ha valami kitalált nevet vagy a te neved viseli. Mondjuk ha a te családnevedet kapja, annál kínosabb helyzet, mint magyarázni, miért is.. És egyértelmű lesz mindenkinek, hogy házasságon kívül született, azt ne mondjam, zabigyerek. Tényleg ezt akarod a gyerekednek? Mert ez örök életében elkíséri.

MOndjuk szerintem nincs is szó válásról, mert ennél ostobább kifogást, ha a gyerekemnek ugyanaz a neve, mint nekem, bekavar a válásba, de ha nem, akkor sima ügy- ez annyira átlátszó és szánalmas. Téged beetettek kérdező, de nagyon csúnyán. Persze, hogy nem a szexről szólt, mégis miről? Csak azt ne mond a tiszta érzelmekről, szerelemről és a családalapításról.

10 év alatt el lehetett volna intézni egy válást és a gyereket is lehetne vállalni méltó és tisztességes módon.

2011. jún. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nem Kovács, Tóth, Szilágyi, Varga... a vezetéknév. Talán még két embert hívnak így a városban... :(

Mindenesetre meg kell próbálnunk a baba létezését egyelőre (a válás kimondásáig) titokban tartani, de ahhoz mindenképpen ragaszkodom, hogy az apuka nevére kerüljön. Nem lyukas gumi lesz a neve, hosszú-hosszú éveket vártam Rá...

Egyébként pedig a "házasság" eléggé szétzilált állapotban volt már, amikor megismerkedtünk, nem a gonosz kis csábító harmadik vagyok... Abban valóban lehet szerepem, hogy nem forszíroztam a válást, de úgy gondoltam, hogy nem az én dolgom, és majdcsak elintézik valamikor, és addig amíg velem van, és engem szeret...

Van másik ok is, de az beazonosíthatóvá tehetne, és szeretném megtartani az inkognitómat, érthető módon.

2011. jún. 29. 09:19
 18/23 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Most ugye nem gondolkodtál, mielőtt ezt leírtad?

Persze, hogy NEM maga a név kavar be, hanem a válás során súlyosbító tényező, ha a másik fél már kvázi másik családot is alapítot... ehhez ugye nem kell annyira kristálytiszta logikai készség... így már nem pusztán "házasságtörés"...

Nem szeretné, ha mindent, amiért az elmúlt évtizedekben dolgozott meg kellene felezni (ebben a helyzetben még durvább arányban osztozni) azzal a nővel, akivel hosszú évek óta megromlott a viszonya...

Igazából erről szól az egész húzom-halasztom ceremónia. Ezért megszólhatja bárki (és miért is ne tenné, ebben az országban ez megy mint a pinty), de gondold csak el...

a minimálbéresnek az a pár tízezer fáj, akinek meg több van, annak az...

Sokszor a több pénz csak megnehezíti a helyzetet válás során, nem hogy megkönnyítené...

Mindenki az életszínvonalához ragaszkodik annyira, nem a házastárshoz... Legalábbis ez esetben így van.

2011. jún. 29. 09:28
 19/23 A kérdező kommentje:

alapított, 2 "t", tudjuk, csak elgépeltem.

Mielőtt ezért is beszól nekem valaki...

2011. jún. 29. 09:29
 20/23 anonim ***** válasza:
LOL
2017. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!