Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már ott tartunk, hogy ciki...

Már ott tartunk, hogy ciki lett magyar nevet (akár olyat is ami a történelemben szerepelt) adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Nem értem,hogy amikor valaki kiírja ide,hogy mondjuk Nimródnak szeretné nevezni a gyerekét,mert neki az tetszik,akkor miért szólják le egyből azzal,hogy azért van,mert veri a mellét,hogy mekkora magyar. Meg,hogy miért nem nevezi rögtön inkább Tasnak,vagy a hét vezérből valamelyiknek,meg a történelmi nevek miatt mennyit fog szívni egész életében,és hülyére fogják szekálni a suliban. Nem a név miatt szekálnak valakit,hanem azért mert nem szimpatikus a gyerekeknek. A név már csak másodlagos,a gyerekek leleményesek bármelyiket át tudják fogalmazni gúnyosra. Volt ismerősöm akit utáltak az osztálytársai,Kristóf volt a neve,de kisfosnak csúfolták,mert az rímelt rá,vagy Ákos,akit mákosnak hívtak.

Ott vannak például az István,Attila,Csaba stb. nevek,amik szintén történelmiek,arra miért nem mondják,hogy mert minél magyarosabb nevet akar adni a gyereknek? Azért mert gyakori? Akkor azzal meg az lenne a bajuk,hogy tucatnév!

Ha Lászlónak,Jánosnak,Gézának akarja valaki nevezni,arra egyből az a komment jön,hogy régies!

Na meg amit még nagyon gyűlölök,amikor valaki azt írja itt,hogy ne nevezd pl. Pálnak a gyerekedet,mert nekem a pálinka jut eszembe róla. De basszus,ki nem szarja le,ha olyan hülye valaki,hogy egy nevet csak úgy tud megjegyezni,hogy egyből beazonosítja valamivel? Nekem például mióta csak az eszemet tudom,mindig is tetszett az Árpád,és a Lehel név. Azért ne adjam majd a leendő fiaimnak,mert magyar,vagy mert régies,mert történelmi,vagy mert mindenféle baromság jut egyesek eszébe róla?

Miért kell leszólni ezeket a neveket,semmivel sem rosszabbak,mint a manapság annyira divatos amerikai,külföldi eredetű nevek,amik a magyar abc szerint alakulnak,és úgy tényleg kissé röhejesek. Dzsesszika,Dzsásztin stb.


Bocsánat a dühödt hangvételért,de olvastam itt pár neves kérdést,és addig nem érzik jól magukat némelyek amíg teljesen a porig nem alázzák az ember ízlését,bosszantó.


2011. jún. 28. 08:59
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%

Alapjában igaz amit írtam, hogy náluk divat a sorozatnév.


Vagy a szélsőjobb, akik miatt ciki a ősmagyar név.

2011. jún. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Csak nem a cigánnyal van bajod?
2011. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Egyet értek azokkal,akiknek az véleményük hogy miért itt kellene eldönteni,bárkinek,bármilyen névről hogy az szerinte jó-nem jó?! a gyerekvállalás, egyik "kedves feladata",és egyben szuverén joga a szülők név-adása,amit tiszteletben kell/kellene tartani.Gondoljatok bele,mennyi név anyakönyvezhető Magyarországon,és én ebből kettőt választottam (az apukájukkal persze)a két fiam számára.Akkor mennyi név van amit nem adnék(?!)hiszen nem adtam....Hülyeség ezen vitázni,egy baba nevét nem politikai,nem gyerek csúfolódási,nem divatolási szempontokból ad egy szülő,hanem "szerelemből",legalábbis az esetek többségében.És akármennyi Noelt,Zsuzsikát,Hannát,Fannit....stb. láttam (babát,kisgyereket)és annyira illett rájuk ,olyan Noeles,Zsuzsikás,Hannás,Fannis...._Azért szoktam elolvasni az ilyen jellegű kérdéseket,mert az én neveim is a szidottak közé tartozik,jókat mosolygok a véleményeken,és továbbra is elégedett vagyok a nevükkel!Nem csak prédikálok,mert én ugyanúgy tiszteletben tartom más név-választását-----és szomorú hogy sokan nem,bármelyik táborból!
2011. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Ne az legyen a kiindulás, hogy mit lehet csúfolni, meg mit nem,mert a gyerekek mindenre kitalálnak valamit. Én Fanni vagyok, a fanta és a fahéj még a szolíabb csúfnevek voltak.
2011. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Dejó,én még sosem szisszentem fel semmilyen néven sem,lehet az Dzsásztin,Koppány vagy bármi más.Nem is értem,hogy miért olyan érdekes ez,szinte mindig előjön egy-egy kérdés és jó nagy adok-kapok lesz belőle.
2011. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Nem ertek veled egyett!


En meg epp azt tapasztalom,hogy azt szoljak meg aki nem magyar nevet adott vagy ad a gyerekenek.

Az en kisfiamat Erik Tibornak hivjak.

Megkaptam mar itt azt,hogy amcsi utanzat, ciganyos stb... kozbe egy osigerman nev. Raadasul kulfoldon elunk, nemzetkozi nevet akartunk,hogy sehol ne kelljen magyarazkodni a neve miatt. Mellekesen en felig nemet vagyok tehat szamunkra nem idegen ez a nev.


Az en velemenyem az,hogy mindenki adjon olyan nevet amilyet akar. De akkor hagyjuk mar azokat a megjegyzeseket,hogy : magyar gyereknek csak magyar nevet!

Es akkor a tarsasag nagy resze nem is tudja,hogy melyek a magyar nevek.

Lattam en ezen az oldalon mar a Sarat, Esztert,Mariat stb.. magyar nevkent titulalva.


En se adnam pl. a Dzsesszikat az mar a masik veglet.

Az lenne a legjobb ha mindenki elfogadna a masik donteset ha Koppanyt vagy ha Dzsennifert szeretne adni a gyerekenek.


Persze aki velemenyt ker egy adott nevrol az fogadja el a negativ kritikat is ( zarojelben megjegyzem ezt is lehet normalisan, bantas nelkul tenni).

Viszont a kovetkezo kerdesre mint: Hogy hivjak a gyermekedet? A valaszok lepontozasat, belekoteset nem ertem. Hiszen ott mindenki a gyereke nevet irja le ami neki a legkedvesebb.

2011. jún. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Egyébként sokat változik a nevek népszerűsége is. Pl. mikor én voltam gyerek, az osztályból minden fiú Attila, Ferenc, Péter meg Gábor volt. Azelőtti időben (pl. apukám korabeliek) István, János, József, László, Sándor stb. A 2000-es években meg mindenki Bence, Máté, Levente, Márk... Napjainkban pedig egyre több Bendegúz, Boldizsár, Márton Csongor, Zalán, Botond születik. Ami ma divatos, a gyerekeinknek már lehet, hogy nem fog tetszeni. Egyébként meg mindenki olyan nevet ad a gyerekének, amilyet akar. Nem kell másokkal foglalkozni. Úgysem létezik olyan név, ami MINDENKINEK tetszik!!! Lényeg, hogy a szülőknek bejön (és kis szerencsével majd a gyereknek is).
2012. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális, ha valaki magyar létére cikinek tartja a magyar nevet. Ráadásul a magyar fiúneveknél nincs szebb...
2014. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

# 21/38 Időpont 2011-06-28 09:23


Főiskolán, magyar szakon szembesültem a nevem eredetével. Hatalmas csalódás volt...

Amúgy héber-török eredetű, ha nagyon pontos akarok lenni.


Nem a héberekkel van bajom, ne értsd félre, hanem azzal, hogy egy magyarnak született kisbabának miért kell nem magyar nevet adni?

Magát az elvet nem értem. (ez a többi külföldi névre is igaz, nem csak erre).

2014. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 33/6 válasza:

Hogy döntöttél végül cikiség kérdésben?

Remélem vagy akkora egyéniség, hogy leszarod mások véleményét.


Szerintem az a lényeg, hogy harmonizáljon a családneveddel, de azért azt is remélem, hogy nem Dzsásztinod vagy Dzsenifered született, mert akkor már inkább Tas vagy Nimród.

2018. szept. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!