Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már ott tartunk, hogy ciki...

Már ott tartunk, hogy ciki lett magyar nevet (akár olyat is ami a történelemben szerepelt) adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Nem értem,hogy amikor valaki kiírja ide,hogy mondjuk Nimródnak szeretné nevezni a gyerekét,mert neki az tetszik,akkor miért szólják le egyből azzal,hogy azért van,mert veri a mellét,hogy mekkora magyar. Meg,hogy miért nem nevezi rögtön inkább Tasnak,vagy a hét vezérből valamelyiknek,meg a történelmi nevek miatt mennyit fog szívni egész életében,és hülyére fogják szekálni a suliban. Nem a név miatt szekálnak valakit,hanem azért mert nem szimpatikus a gyerekeknek. A név már csak másodlagos,a gyerekek leleményesek bármelyiket át tudják fogalmazni gúnyosra. Volt ismerősöm akit utáltak az osztálytársai,Kristóf volt a neve,de kisfosnak csúfolták,mert az rímelt rá,vagy Ákos,akit mákosnak hívtak.

Ott vannak például az István,Attila,Csaba stb. nevek,amik szintén történelmiek,arra miért nem mondják,hogy mert minél magyarosabb nevet akar adni a gyereknek? Azért mert gyakori? Akkor azzal meg az lenne a bajuk,hogy tucatnév!

Ha Lászlónak,Jánosnak,Gézának akarja valaki nevezni,arra egyből az a komment jön,hogy régies!

Na meg amit még nagyon gyűlölök,amikor valaki azt írja itt,hogy ne nevezd pl. Pálnak a gyerekedet,mert nekem a pálinka jut eszembe róla. De basszus,ki nem szarja le,ha olyan hülye valaki,hogy egy nevet csak úgy tud megjegyezni,hogy egyből beazonosítja valamivel? Nekem például mióta csak az eszemet tudom,mindig is tetszett az Árpád,és a Lehel név. Azért ne adjam majd a leendő fiaimnak,mert magyar,vagy mert régies,mert történelmi,vagy mert mindenféle baromság jut egyesek eszébe róla?

Miért kell leszólni ezeket a neveket,semmivel sem rosszabbak,mint a manapság annyira divatos amerikai,külföldi eredetű nevek,amik a magyar abc szerint alakulnak,és úgy tényleg kissé röhejesek. Dzsesszika,Dzsásztin stb.


Bocsánat a dühödt hangvételért,de olvastam itt pár neves kérdést,és addig nem érzik jól magukat némelyek amíg teljesen a porig nem alázzák az ember ízlését,bosszantó.


2011. jún. 28. 08:59
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
89%

De ne haragudjatok! Titeket tényleg ennyire érdekel,hogy itt egy csomó vadidegen mit gondol a gyereketek nevéről. Két méter magasról szarok rá. Még az sem érdekel,hogy a barátaink mit mondanak. Az én gyerekem lesz, ha Lapátnak akarom hívni,akkor úgy hívom. Jó, nyilván nem b@sznék ki a gyerekkel, de nem attól tenném függővé,hogy milyen nevet adjak neki,hogy ezen az oldalon pár 14 éves kisfütyi mit mond!

Ezen miért kell dühöngeni! Egyébként jól írta valaki. Mit vársz, ha itt teszel fel egy ilyen kérdést!

2011. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

Szerintem a divat hullámok határozzák meg a dolgot. most valóban nem nagyon divatosak az olyan nevek, mint a Mária meg az Ilona és társaik, de pontosan ezért lesz majd egy olyan időszak amikor rátalálnak ismét. A felsoroltakon kívül én még a becézett változatoktól is irtózom. Régen talán az Annákat becézték nemes egyszerűséggel Pannának vagy Pankának. Ma ez már önálló név. Na ez még azért el is megy, ebben a kategóriában is vannak százszor rosszabbak, csak most nem igazán jut eszembe.


A másik ami most villant be, hogy lehet nem látom jól, de az ősmagyar nevek főleg a fiúnevek terén divatosabbak, a lányokat illetik inkább idióta nevekkel. De lehet ez csak számomra van így.

2011. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

mint a manapság annyira divatos amerikai,külföldi eredetű nevek,amik a magyar abc szerint alakulnak,és úgy tényleg kissé röhejesek. Dzsesszika,Dzsásztin stb.


Tessék.

2011. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
49%
Nem a magyar nevekkel van a baj, vannak olyan régi magyar nevek, amik még ma is gyakran használtak pl. Réka, ilyesmi. Az a baj, ha valaki szembetűnően magyart akar választani, ezért választ ilyen Nimród meg hasonlókat, ez kb. ugyanannyira visszatetsző, mint ha valaki szembetűnően amerikait választana.
2011. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
70%

Miért kell leszólni ezeket a neveket,semmivel sem rosszabbak,mint a manapság annyira divatos amerikai,külföldi eredetű nevek,amik a magyar abc szerint alakulnak,és úgy tényleg kissé röhejesek. Dzsesszika,Dzsásztin stb.


Mondjuk ebben igaza van, pont itt szóltad le!

Itt a vitát azt hiszem le is lehetne zárni!

2011. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim válasza:
100%
Nekem pl. a Jolán tetszik, olyan szép hangzása van, de tuti le akarnának beszélni róla, ha lenne gyerekem...
2011. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:
100%
Sztem is mindegy , saját gyereked nevéről te döntesz nem más, és mit változtat a neve a lényegen ,hogy szerető családban és egészségesen nőljön fel. Ma meg már annyi megoldás van erre ha neki nem tetszene később a keresztneve megváltozhtathatja(ha ez a családjának nem gond, vagy nem sértő)Ne foglakozz másokkal, a te gyerekedről van szó, mindenki nevezze el a saját gyerekét.
2011. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell foglalkozni ilyen véleményekkel. Miénk az egyik Orsi, és mindenki felhördült, hogy miért pont Orsi, volt aki mondta, hogy 4 Orsi ismerőse van és mind kövér (!!!??!!!). Hát lenyeltem amit gondoltam. Könyörgöm, kinek mi köze hozzá?


Én is meg szoktam lepődni egy szélsőséges név hallatán, de soha nem bántanék meg senkit azzal, hogy milyen neve van!!!

2011. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
51%

szia!


Engem Gabriellának hívnak, és hidd el szeretem ezt a nevet, de inkább lenne magyar nevem, mint héber...

2011. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
17%
Hát ha azt akarod, hogy a gyerekedet szétszívassák az iskolában, akkor nyugodtan adj neki ilyen nevet. Tudod, a gyerekek egyáltalán nem tolerálják a másságot, és ha az első 14 évét tönkre akarod tenni a gyereked életének, akkor legyen Nimród, Gyárfás, Dzsásztin. (talán középiskolában már elég komolyak, hogy ne számítson a név, de még ott is cse*sztethetik vele) Nem csak saját magára kellene gondolniuk a szülőknek, hanem hogy mi lesz a gyerek sorsa a nevével.
2011. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!