Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén! Mennyire igénytelene...

Őszintén! Mennyire igénytelenedtél el, amióta megszületett a gyerek? Miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Egy apa
2011. jún. 29. 08:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Oszinten?

Semennyiben, sot.

Ket gyerek jott egy ev korkulonbseggel, az alakom nem valtozott negativ iranyban, ami eleve jo.

Viszont megmondom oszinten, hogy amikor dolgoztam napi 10-12 orat, napi 2-3 ora elment a bejarasra es hazaerve ugyanugy kellett foznom (kettonkre is hazikosztot foztem mar), takaritanom, vagy epp kimozdultunk a ferjemmel, akkor annyi idom sem volt magammal foglalkoznom, mint most. Akkor is csak havonta egyszer jutottam el fodraszhoz, kozmetikushoz meg ritkabban, max a szemoldokomet rendberakatni, mukormoshoz jartam szinten havonta, mert nem volt hetente 3-4 alkalommal idom otthon kormot lakkozgatni. A mukorommel meg 3-4 hetente kellett csak foglalkoznom.

Sportolni csak heti 2 alkalommal volt energiam, tehat nem volt rendszeres.

Munkahelyre nagyon elegansan, kosztumosen kellett mennem.

Amiota a gyerekekkel vagyok itthon nekem van idom naponta tornazni, most sokkal formasabb, izmosabb vagyok (torna nelkul sovany), a fodraszhoz ugyanugy eljutok havi egyszer, mukormosre nem koltok, mert van idom itthon foglalkozni a kormeimmel, ezt a penz arra forditom, hogy kozmetikushoz rendszeresen tudjak jarni. Most sem oltozom "igenytelenul", szakadtan, de sportosan is inkabb csak otthon, mert en elonyben reszesitem a noiesebb oltozkodest, szoknyat, egesz ruhat hordok altalaban, szinesebb kiegeszitokkel, cipokkel. Valtozatosabb, mint az allando elegans kosztumozes.

A gyermekeim nem sinylik meg, nyilvan nem toluk veszem el a penzt, amit magamra koltok, ha nem jutna magamra, akkor nem koltenek es kesz. Idoben sem latjak karat: napi harom orat alszanak egyhuzamban egyszerre, ez a harom ora bosegesen eleg mindenre, ha eppen a havi egy fodrasz/kozmetikus nap van, akkor megkerem a nagyit, hogy orizze o az almukat, mire felebrednek mar otthon is vagyok.

Nyilvan nekem azert konnyebb, mert ok gyorsan jottek egymas utan, nagyon ugyesen eljatszanak egyedul. Reggel 6-7-kor kelunk, kb 9-ig egyutt jatszanak ugyesen a nappaliban, en egy legterben vagyok veluk a konyhaban, akkor megfozok. Takaritani minden nap szoktam, minden nap keveset, ez belefer a gyerekek mellett is es nem veszek el toluk orakat.

Szoval nalunk ez igy mukodik es nagyon jol erzem magam a boromben.

En abszolut a gyerekek mellett valtam igazi nove, elotte lany voltam.

2011. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igénytelenedtem el egyáltalán!Fodrász,kozmetikus ugyanúgy mint előtte,sminkelek(ha nem itthon vagyok,és nem kánikula van)Bár még a kg-kal harcolok!Ruhát is veszek időnként(de lényegesen kevesebbet mint a gyerekek előtt)mert inkább rájuk szeretem költeni.A férjem,és a közvetlen környezetem szerint kiteljesedtem mint nő is,azzal hogy anyuka lettem.Remélem ezt a lehetőséget te is biztosítod a párodnak,mind időben,mint pénzben,nem csak elvárásaid vannak.....azt is megsúgom hogy nehéz toppon lenni,minden területen a baba/babák mellett,tehát ha elégedetlen vagy otthon valamivel, legyél türelmes,segítsd,motiváld és semmi esetben se "bezzegezz" mert azzal nem a kívánt eredményt fogod elérni!zárójel(igénytelen=mosdatlan,slampos,kinyúlt-piszkos-melegítős,szőrös)erre pedig mindenki odafigyel,vagy ha nem ,baba előtt sem.
2011. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
51%
De igazából mi a kérdésed? Vagy mi a problémád?
2011. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, őszintén mondhatom, hogy semennyire, sőt:)

56 kg-mal mentem szülni, most 45 vagyok, ez a csúcsformám. Dolgozom, fodrász, smink úgy, mint a baba előtt. Tetszeni akarok a fiamnak is, aki őszintén megmondja, ha valami, amit felvettem "nem szesszi":)

Mondjuk talán, amióta dolgozom, a lakásra lehetnék kicsit igényesebb, de igyekszem, hogy ne legyen kupi:)

2011. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt én leszek az aki beismeri,hogy egy kicsit igen!:) Illetve félig, baba még pocakban, de az első 3 hónapban sokat híztam. Nem volt kedvem reggelente szépítkezni, az öltözködés nehéz volt, kihagytam a manikűrt stb.

Aztán két hete bemérgeltem magam és elfogadtam,hogy oké nyilván most egy darabig fogyni nem fogok. Na és? Egész életemben diétáztam, sportoltam, tarottam a súlyom. Most az egyszer eresztettem el magam. Nem tragédia, majd lefogyok szülés után! De ettől még nem kell kevesebbet adnom magamra. Karon fogtam a barátnőimet és bevásároltam magamnak sok nagyon csini kisamma rucit. Ismét manikűröztetek, minden reggel smink, hajformázás stb. Jobban is érzem magam!:)

2011. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
66%

Hát akkor itt vagyok én aki bevállalja a dolgokat. A szülés után néhány hétig kedvem, időm, energiám nem volt magammal törődni. Tudom, hogy mindenkinek arra van ideje, amire időt akar szakítani. Ergo én nem akartam. Lövésem sem volt, hogy mit kezdjek a hirtelen megváltozott testemmel. Ott volt a kislányom, első gyerekként egyik pillanatról a másikra az addig könyvből olvasott dolgok életre keltek.


Nem úgy kell elképzelni, hogy innentől kezdve napokig nem fürödtem, mosakodtam, mostam hajat vagy bármi, de tökéletesen megfelelt egy kényelmes szabadidő naci otthonra, nem vasaltam szög egyenesre a hajam, egy hajgumi és kész, nem sminkeltem magam, nem használtam és nem is tudtam ugye illatszerek használni. Igen, férjem és magam szempontjából lehet azt mondani, hogy a szülést megelőző időszakhoz képest eligénytelenedtem.


Néhány hét alatt felvettem a ritmust és én is éreztem magamon, hogy nem húzhatom tovább a dolgot. Össze kell kapni magam, mert nem lesz jó se a család se saját magam szempontjából se, ha így haladnak a dolgok tovább.


Azért zárójelben jegyzem meg, hogy bár a válaszokból az tükröződik, hogy senki nem változott egy cseppet se, ma is ugyanolyan fitt és ápolt, mint szülés előtt, azért mégis vannak olyan anyukák akik jaj, hogy néznek ki. Illetve ha a férjeiteket kérdeznénk nem biztos, hogy ők is ezt válaszolnák.

2011. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Ha tényleg minden érdekel,akkor leírom,de nem érzem igénytelenségnek,csak változásnak mondanám:


1. nem veszek olyan gyakran ruhákat magamnak - mert mondjuk nem kell minden nap tip-top megjelennem a munkahelyemen

2. nem mosok minden nap hajat csak minden másnap

3. gyakrabban van rajtam melegítő nadrág (boltba,utcára normálisan felöltözök azért!)

4. régen alkalmanként volt műkörmöm,most is volt olyan hogy csináltattam,amikor már nagyobb lett a lányom,de zavart,így nincsen


Nem vagyok igénytelen,nem is leszek,de tény,hogy bizonyos szokásaim (példákat láss fentebb) változtak.

2011. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
25%
Nem gondolom, hogy eligénytelenedtem volna. Naponta sportolok, hetente veszek magamnak új ruhát/ruhákat, sminkelek, szőrtelenítek, stb. Viszont a napokban láttam egy régi ismerősömet, utánam szült 2hónappal, háááát...fiatal anyuka, de meghízott, gyűrött, lepelszerű ruhában, szénakazal hajjal tolta a gyerekét nagy büszkén az utcán. Szerintem ez gáz.
2011. jún. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Semennyire,sőt

31 éves vagyok,van 2 gyerekem(7 és 2 és fél évesek),rendszeresen járok fodrászhoz,itthon tornázom,normálisan öltözködök.A munkahelyemen sem mehetek lepukkanva.

Próbálok új viselkedni,kinézni,hogy a férjem és a gyerekeim is büszkék legyenek rám.A nagyobbik fiam már így is megszólt,hogy az összes barátjának anyukája tud vezetni,én miért nem:)?!


Amikor még itthon voltam a picivel,akkor természetesen a játszótérre nem öltöztem ki....

2011. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%
Azért tisztázzunk valamit. Nem mindegy,hogy mikor szült a hölgyemény. Mert szerintem szülés után 2 hónappal még simán belefér a túlsúly és a szénakazal haj. Nem mindenkinek van sajnos álom gyereke, aki csak eszik alszik. Sok nő ilyenkor még örül, hogy él! Nehezen hiszem el,hogy egy 1-2 hónapos baba mellett,aki még kb. 5-ször kel egy éjjel valaki sportol minden nap és a ház is tiszta (mert ne feledjük el,hogy nem mindenkinek 50 nm-ert kell rendben tartani) és mindig fittipaldi!
2011. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!