Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele...

Hogyan értessem meg vele végre, hogy eljusson az agyáig és felfogja?!

Figyelt kérdés
Kisbabánk 7 hónapos. Sajnos az apja, a gyermek és én egy szobában lakunk, kicsi a lakásunk, nem tudjuk a picit elkülöníteni, hogy neki és nekünk is kényelmesebb, nyugodtabb legyen az életünk. Az a probléma, hogy a férjem a TV-t állandóan olyan hangosan hallgatja, hogy a kicsi mindig felébred tőle. És ha szólok, hogy vegye már halkabbra, akkor még Ő van megsértődve és kivonul a konyha elé aludni, meg duzzogni. A másik meg az, hogy annyira csattog, zörög mindig mindennel és csapkod, hogy szerintem ez neki fel sem tűnik, de nekem és a kicsinek nagyon is. Állandóan felébreszt bennünket és nincs egész egyszerűen tapintattal másra. Már nagyon elegem van, hogy ha bármikor szólok, hogy kicsit csendesebben, mindig veszekedés és sértődés kerekedik belőle. Már lassan ott tartok, hogy hazaköltözöm a gyerekkel anyukámhoz. Mit tehetnék? :(
2011. febr. 1. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

vegyél neki egy fülhallgatót, és ha nem tud alkalmazkodni akkor ö menjen el. Mondjuk ö neki egyszerübb, rakd ki ha kell. Mond meg ha nem tetszik hogy van egy gyereke akkor induljon, ha meg ö is akarja a gyereket akkor alkalmazkodjon.

de lehet a fülhallgató jó ötlet.

2011. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Fülhallgató és nehogy már Te menj a kisbabával!!! Előbb kellett volna neki gondolkodnia, ez a babás dolog ezzel jár. Többször kellene neki is a babával törődnie, hátha figyelmesebb lenne vele. Ha kell altatni a babátokat, bízd rá többször. Meg amit csak tudsz, házimunka, vásárlás, stb., akkor tv-t nézni se lesz annyi ideje. Állj a sarkadra!
2011. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk egyanez a helyzet, h 1 szobában vagyunk a 7 hós kisfiammal, mert kicsi a hely. Miután elalszik, a férjem és én is csendben hallgatjuk a tv-t, mert nem akarjuk, hogy felébredjen. Nem értem a párod, mert neki az mért jó, ha felkel a gyerek és visít, akkor hogyan tudja nézni a tv-t?

Én nem hagynám magam, akkor inkább ő vonuljon ki a konyhába, legyen már rátok is tekintettel. Szerintem emiatt ne költözz el, inkább harcold ki magadnak, hogy legyen csendben.

2011. febr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Nekem az a furcsa, miért kéne csend a gyereknek. Két gyerekem, sosem voltunk csendben, és simán alszanak egész éjjel és napközben is. A férjem műhelye alattunk van, mellettünk egy asztalos műhely, de ha azt mondom fekvés alvás, el is alszanak bármilyen zajban és még sosem ébredtek fel zaj miatt.

Nekem ez háklisságnak tűnik meg ódivatú dolognak, csend legyen, alszik a gyerek. Én is simán takarítok, pakolok ha alszanak, mert mikor máskor csinálnám? És soha nem várom/vártam el senkitől, hogy csendben legyen, mert alszik a gyerek.

A barátnőm jutott eszembe, aki kiírta, ne kopogj alszik a gyerek, csengőt,telefont kikapcsolta.

2011. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehetne a tévét kirakni a konyhába? Azért tévé mellett aludni nem valami egészséges dolog, mármint úgy kevésbé pihentető az alvás. Barátnőmék is a konyhában tévéztek amikor egyszobásban laktak.
2011. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férfiaknak egyszerűen ehez nincsen érzékük.

Az én párom is nagyon zajos,és nem érti sosem,hogy mi a bajom amikor rászólok.

Ráadásul ő azt vallja,hogy a gyereknek nem is árt ha zajhoz szokik,mert különben olyan lesz mint én.


(Én csak síri csendben tudok aludni - szerinte -azért,mert kiskoromban a szüleim is mindig így altattak)


Ami neki nem hangos,az nekem már iszonyatosan zavaró.

Évek óta baj van ebből,nem csak azóta mióta megvan a kislányunk.


Talán mostanra már javulgat a helyzet,valamivel csendesebb,de teljesen leszokni erről szerintem sosem tud.

Nem így lett nevelve.


Nekem zsigerből jön,hogy ha valaki alszik akkor minél csendesebb vagyok,legalábbis amennyire lehet,kerülöm az éles zajkeltést,stb....

Nekem ezen gondolkodni sem kell,egyszerűen automatikusan így működöm.

Ő meg nem


Bocsi,hoyg a saját történetemet írtam le ahelyett,hoyg ötleteket adnék,hoyg hogyan szoktasd le róla,de az az igazság,hoyg azért írtam le ezt,mert lehet hogy nem tudod leszoktatni sehogysem.


Eleve érthetetlen számomra,hogy hogy csinálhat ilyeneket - ha ő is a saját szemével látja,hogy miatta kel fel a gyermeke és a párja.

Ne haragudj rám kérlek,nem rossz indulatból kérdezem tényleg,de eleve milyen kapcsolat az ilyen,ahol ennyire nem számít egyiknek a másik? És akkor még pici babát vállaltatok....

Vagy a baba érkezése óta ilyen a párod?

2011. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Az utolsó hozzászólónak: a férjem csak azóta ilyen a TV-vel, hogy megvan a kicsi, alapból hangos típus. Én arra tudok tippelni, hogy amikor nem ad nekem igazad, hanem inkább bevágja a durcát, akkor előjön belőle a féltékenység, remélem értitek, az a fajta versenyszellem, hogy Ő most bizony háttérbe van szorítva, bármennyire is figyelek rá is és Ő is bármennyire is szeretheti a gyerekét, akkor is ezt érezheti. Annak idején anyáméknál ez vezetett a váláshoz, mert apám azt érezte, hogy a két gyerek mellett el van hanyagolva és minden rossz, amit csinál.
2011. febr. 1. 16:22
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Hát azt kell mondanom efelé haladsz te is, mert eleve a megfogalmazás: ..hogy eljusson az agyáig.

Hangos, hangosan tévézik és egyébként is idegesít, mert csattog, zörög.

Komolyabb a probléma, azt kell eldöntened a férjed idegesít és ideje lenne pontot tenni erre a kapcsolatra, mert neked a férjednek a gyereknek is így lesz jobb? Mert gyanítom inkább ez a helyzet,a szavaidból ez tűnik ki. Nem ő féltékeny a gyerekre, téged idegesít a gyerek mellett a férjed.

Valószínűleg, ugyanaz lesz a kapcsolatotok vége, mint a szüleidé. Költözz anyukádhoz és add be a válást. kár idegesíteni egymást tovább.

2011. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gond a hallásával? Ez a szöveg egy kicsit emlékeztet arra, mint amikor egy gyereknek kistetvére születik, féltékeny, és elkövet mindent hogy felhívja magára a figyelmet. lehet hogy úgy érzi hogy amióta megszületett a pici és fáradt vagy, kevesebb időt töltesz vele. :)
2011. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!