Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többezredik bölcsis kérdés....

Többezredik bölcsis kérdés. Rengeteg mindenre kíváncsi vagyok. Volt-van valahol már értekezlet ez ügyben? (lent a többi) Nálunk már tiszta bölcsi láz van.

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk nincs un. értekezlet. Első nap viszed aztán ott majd rádöbbensz, hogy mi kellett volna még :( Kicsit furcsa megoldás, de hiába kérdeztem a vezetőt csak mosolygott, hogy majd meglátom...köszi.


- Váltó ruha-cipő hány garnitúrát rakjak be?

- Mekkora szekrényük van? Oda is kell ovis zsák néven futó valami vagy csak behajtogatom a ruháit?

- Fogmosáshoz tisztálkodáshoz mi mindent vigyek?

- Miben altatják és hogyan? (kell-e ágynemű, sőt pizsamáról is hallottam a neten stb)

- Evéshez adnak előkét kéztörlőt? A lányom megszokta, hogy elé terítek fodros frottír konyharuhát, hogy ne egye le a nadrágot-szoknyát és ragaszkodik hozzá.

- Fésű gondolom kell de mi még?

- Üzenőfüzet miért kell 2 db? Vagy elég egy is? Milyen legyen? Kell beleírni valamit?

- Alapgyógszereket (lázcsillapító stb) kell bevinnem, vagy adnak ott?

- Bekrémezik őket, ha nagyon süt a nap? Nagyon fehér bőrű.

- Tornáznak már ott is? Kell külön tornacipő-felszerelés?


Húú tuti kimaradt valami, és végignéztem az eddigi kérdésekre adott válaszokat is, de nem áll össze a kép.


Megköszönöm a segítséget :)


2011. júl. 6. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

nem könnyű kérdés,mert ahány bölcsi annyi szokás!


inkább leírom nálunk hogy volt:


én beraktam a szekrényébe: pár db: bugyit,zoknit,polót,nadrágot (szóval mindenböl :-)


fésűt,törölközöt adtak külön mindenkinek rajta volt a jele.

fogat nálunk nem mostak még a bölcsisek!

Alap gyógyszerek náluk is vannak,azt nem kellett bevinni!

üzenő füzetünk sem volt!

szoktak tornázni,de ahhoz jó volt a sima benti cipő is!

pizsama nem kellett.


az evéshez ha szükséges adnak előkét (attól függ mennyire ügyes az evésnél)

2011. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk már volt szülői értekezlet. Mi kaptunk egy papírt, amin ez áll:

Kedves Szülők!

A beszoktatás első napján a következőket szíveskedjenek hozni:

- orvosi igazolás,

- oltási kiskönyv,

- Taj kártya,

- váltóruha, fehérnemű,

- váltócipő (anyának is),

- Textil pelenka 3 db,

- pelenka - popsitörlő - krém - aki még használ.


Nekünk szóban elmondták, hogy nem kell vinni: poharat, fogkefét, fogkrémet, ágyneműt, fésűt.

Továbbá nálunk nem kell vinni zsepit, szalvétát, wc papírt sem, mert csoportpénz lesz és abból veszik meg.

Két hét beszoktatás van nálunk, gondolom nálatok is, ez idő alatt biztos kiderül minden, de az első egy-két napban biztos.

2011. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt.


Vinni kell váltócipőt, váltóruhát, ha kell, akkor pelust, popsitörlőt, popsikrémet. Váltóruhát legalább 2 de inkább 3 garnitúrát javasoltak, mert bármikor lehet baleset:)

2 füzet, az egyik üzenő, a másikba le kell írni mindent a gyerekről (egy napját részletesen, mivel lehet megnyugtatni, lekötni, mi érdekli legjobban stb.)


Naptejet vinni kell, majd ők bekenik.


Fogkefe nálunk sincs, nem is mossák a fogukat ott. Mindegy, majd itthon:)


Ruhanemút (ágynemű, törölköző stb) nem kell.

Fektetőkön alszanak. A szekrény nem óriási, de a váltóruha, váltócipő bőven elfér, a pelusnak, ilyesmi van külön szekrény.


Szerintem vigyél be fodros konyharuhát, és beszéld meg a dadussal, hogy a lányod ehhez van szokva, és kérd meg, hogy használják.


Alapgyógyszerek nem kellenek, nekik is van, de ha beteg amúgy is a dokit hívják.

Tornafelszerelés nem kell.

2011. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ezek kellenek:

-ágynemű, törölköző

-váltócipő (kinti, benti), váltóruha 2-3 garnitúra

-pelenka, popsitörlő, krém

-havonta 1 csomag pzs. és szalvéta


Naptejjel nem kenik be, én kenem reggelenként, de szerencsére árnyékos az udvaruk.

Üzenőfüzet nincs, de vinni kellett egy A5-ös füzetet, abban gyűjtik az orvosi igazolásokat. Van egy külön közös füzet, ahova fel kellett írni, hogy ki mehet érte.

Fontosabb információk mindig a faliújságon vannak.

Abban a felsőben alszanak amiben nap közben vannak, a nacit, zoknit leveszik róluk.

Alapgyógyszereket nem kell vinni, csak pl. allergiagyógyszert.

Ovis zsák nálunk csak a közös szekrénybe kell, ahol a téli kimenős váltóruhákat tárolják.

2011. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!