Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes gasztroenterológushoz...

Érdemes gasztroenterológushoz vinnem a gyereket?

Figyelt kérdés

A gyerek gyógypedagógusa nagyon forszírozza, szerinte a gyerek furcsa válogatóssága miatt van furcsa viselkedése a is gyereknek.

Tény, hogy iszonyú válogatós, gyakorlatilag ezeket eszi meg: kenyérfélék, tej, joghurt, tojás, szalámi, alma, tészták, édességek. Semmi zöldség, semmi főzelék. De jól gyarapszik mindemellett. Nincsenek allergiára utaló jelek sem, nem "pörög" a gyerek, ha cukrosat evett.

Én nemigen hiszek ebben az egész táplálkozás-viselkedés összefüggés dologban, és nagyon macerás is az egész vizsgálat: világvégére lehetetlen időpontokra kaptunk időpontokat (hasi UH, labor teljes vér és vizelet és széklet vizsgálat, stb stb). 4 éves a gyerek.

Most komolyan mi derülhet ki? Azon túl, hogy válogatós?

Ti mit tennétek a helyemben?


2011. júl. 13. 11:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%
Felszívódási zavar is okozhat ilyen tüneteket vidd el Ezt Értsd meg!!!
2011. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Figyeljetek, nem hülye vagyok, hanem szkeptikus!

De a cikkek nagyon érdekesek voltak, köszönöm!

Végig fogjuk csinálni, csak sajnos nincs nagy bizodalmam abban, hogy a doktornő ért ehhez, mint pl. amit belinkeltetek. Nagyon gyerekcipőben jár ez még úgy látom.

2011. júl. 13. 14:13
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia! Igen menjetek el:) Nem rosszindulatból mondom. Lányom is hasonló mint a fiad,igaz ő 15hós(lesz jövő 7en) s nincs 8kiló. Minket is beutaltak gasztróra. Elötte azonban el kellett mennünk csecsemőambulanciára a sote 1klinikára(Bkvval nekünk is 1 óra az,szerencsére anyum elvitt minket kocsival, s segitett és vitt,meg nyugtatta meg énekelt neki). Gondold el neki milyen sz.r lehetett ezeket a vizsgálatokat végigcsinálni. Hasi uh,mellkas rtg(szinte kikötözve mert ő ugye még nem érti meg hogy ott kell nyugiban feküdnie) teljes vérkép(kobakjából véve!) pisi.suly és magasság mérés, fejlődésneurólógus,ja és fülészet ahol kimosták a fülét... szinte végig sírta a napot,mert már a doki=fehér köpeny láttán ordít.(Párom laborban dolgozik,este poénból felvette a száraz köpenyét,lányunk sír.De már régóta... Levette nyugi s minden oké... Jövő héten meg éhgyomorra(csak vizet ihat) kell mennünk kedden fél9re,úgy hogy 10ig ALSZIK. S szopizni se lehet neki mert olyan vizsgálatok várnak rá. H2 kilgzési teszt,tejcukor és liszt érzkenységi vizsgálat.

Megérte a szenvedés,mert kiderült anémia pernicije van 15hósan genetikailag. Vészes vérszegénysége van... Másfél évesen.. Igy most aug végéig heti 1szuri(lehet meg is ihatja,nem tudjuk még) ami olyan hogy 300asból szoktak felirni havi 1et,neki 1000esből kell heti 1. Ő is mindent eszik,kivéve főzelékek/bárminemű pép/és tej. Soha nem fogadta el a pépes dolgokat. 2-3 kanál és annyi..

Vissztérve rátok: én inkább gasztrópszichológushoz vinném. Pont tegnap volt az Rtl-en a Fél kettőben arról szó hogy hogy függ össze a problémás gyerek és az étkezése! [link] Ha érdekel itt megnézheted!

S én már előre félek,mert ugye nekem is és a lányomnak is kell szuri. Ez amit kap ez tanulási nehézségeket,"nem találok oda valahova" tipusu dolog. Az első orvosi vizsgálatok után szegénykém ugy aludt hogy ide oda ment a szeme a becsukott szemhéj alatt.. s ugye most eleve 2szurit kap(MMr és menjugate)..


Ne haragudj hogy leiram,én csupa jószándékból tettem.. S inkább derüljön ki a baj,minthogy olyan problémái legyen később hogy csak na.

2011. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!