Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megosztjátok gyermekeitek...

Megosztjátok gyermekeitek játékait mások gyermekeivel?

Figyelt kérdés
A játszótéren például, ha elkéri egy másik baba a ti homokozólapátotokat és a te kicsid nem adja oda. Mit teszel? Vagy ha nálatok vannak vendégségben gyerekek és az egyik játék megtetszik a vendég babának, aki sír érte, de a kicsid nem adja és haragosan el is veszi a másiktól. Te odaadod neki, akár úgy is, hogy vigye el mondjuk 1 hétre?
2011. júl. 15. 12:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem azt veszem el tőle amivel épp játszott hanem ami mondjuk mellette van de azt is inkább felkapja szorongatja.
2011. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
mi mindig ugyanoda járunk,és ismerünk már nagyjából mindenkit.Mindenki úgy csinálja,hogy rá van írva a játékokra a neve a gyereknek,bemegyünk,kiborítjuk,aztán mindenki azzal játszik,amivel akar.a fiam szivesen kölcsönadja a játékait/22 hónapos/,mert erre tanítottam.elég volt párszor elmagyarázni,hogy ha nem adja oda az övét,akkor ő sem játszhat a máséval.ha ide jön hozzánk gyerek,játszhat vele,és adtam már kölcsön játékot.én nem akadok ki azon,hogy odaadta az anyuka a szülinapra kapott babát.hát nem igaza van,játszhat még vele eleget.úgyhogy én második válaszolóval értek egyet,odaadjuk a játékokat
2011. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én elvinni soha nem engedek semmit, de pl. ha játszótéren vagyunk vagy nálunk vannak gyerekkel vendégségben, és fennáll az általad említett helyzet, akkor megpróbálom szépen elmagyarázni a lányomnak, hogy adja oda picit a másik gyereknek is a játékot, had játszon vele. Általában ez bejön.
2011. júl. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A szülinapi sztorin nem kiakadni kell, hanem elgondolkodni az elvakult szülőkön. Nyilván, ha a kislány nem is a babával játszik, én is azt mondom, adja már oda az unokatestvérének, de konkrétan akkor bontotta ki a csomagból, és boldogan szorongatta.

Ráadásul az a kislány, akinek oda kellett adnia, tényleg irigy, és soha nem adja oda másnak a cuccait, klasszikusan az a gyerek, aki a homokozóban hat lapáttal üldögél, de mind kell neki.

Én az anyja helyében biztos nem kényszerítem a kislányt, hogy adja oda. Emlékszem, milyen volt gyereknek lenni, azért 4 évesen a majd meg a később örökkévalóságnak tűnik.


Egyébként meg ezzel az "add oda a játékaidat" szemlélettel két végkifejlet van: vagy tényleg önzetlen lesz a gyerek, és szívesen megosztja a dolgait a másikkal, vagy pontosan ezért még jobban félti a cuccait, hiszen attól fél, hogy megint oda kell adnia.

Szerintem erre is igaz, hogy szívből kell jönnie.

2011. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!