Kb mennyi köbmèter vìz fogy el egy hònapban egy 3 fös csalàdban ahol mindenki minden màsnap zuhizik, a gyerek viszont kiskàdban fürcsizik? Ès ez kb mennyi fizetnivalò havonta?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 21:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
mi hárman vagyunk, bárhogy próbálunk spórolni, pl. csak zuhanyzunk, 12 km3-t fogy havonta... ráadásul állítólag nálunk a legdrágább a víz, ez havi 8900 ft. már beszéltem hozzáértővel, annyira sokallom, aki azt mondta, valszeg rossz a vízóránk, de nagyon drága bevizsgáltatni, és még ha + 10%-ot mér is, törvény szerint belefér, és nem fogadják el a reklamációt...
2011. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Pont meg is akartam kérdezni, hogy mennyi a víz köbmétere nálatok? Mert nálunk 998 Ft/m3, hát elég szörnyű...:(
2011. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hű, de irigylek itt mindenkit! Egyszerűen nem tudom, nálunk mi lehet a gond, mert kéthavonta számláznak kb. 40 köbmétert.

Ehhez hárman vagyunk, férjem minden reggel fürdik (jó nagy, régi kádunk van, talán itt folyik el annyi víz), én naponta minimum egyszer zuhanyzom, gyerek nagy kádban, de kevés vízben fürdik. Mosógép, mosogatógép is van, de nem naponta használjuk őket…

Lehet, hogy valamelyik gépünki is baromi gazdaságtalan?

Mert én kínosan ügyelek rá, hogy ne folyassam a vizet fölöslegesen.

2011. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hű, utolsó, nincs nálatok csőtörés? Ez nagyon sok.

Mi 3-man vagyunk; én van, hogy együtt fürdök este a kicsivel a nagy kádban, de általában zuhanyzom, ahogy a férjem is. Naponta többször is mosogatok, hetente kb. 3-4-szer mosok. Így havonta 7 m3 szokott lenni a fogyasztás.

2011. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14:18 vagyok.

Nem tudom, mi lehet az oka, tényleg irreális. Ha csőtörés lenne, gondolom, már szóltak volna a szomszédok. :)

Le fogom mérni, mennyit fogyasztanak egyesével a gépeink és a teli fürdőkád, hátha rájövök, hova folyik.

Mivel ez így nálunk már igen jelentős összes, felháborítónak tartom, hogy a vízművek megengedheti magának, hogy csak kéthavonta lehessen számlát fizetni. (Nem értem, miért nem lehet bediktálni havonta, mint a gázt pl.)

2011. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
„igen jelentős összeg”
2011. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Most költöztünk saját lakásba, a vízdíjat intézve mondta az ügyintéző, hogy egy átlagos három tagú családnál 8m3 a havi vízfogyasztás.
2011. júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

mi hárman vagyunk: apa, anya, kisgyerek

minden nap zuhanyozunk, a gyerek este kádban fürdik

mosógép fogyaszt még vizet, mosogatás, felmosás, wc, kézmosás...stb... szokásos dolgok.


így fogy nálunk havonta max. 3 m3 meleg víz + 4 m3 hideg víz

2011. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Pécs:

kb. 2000 ft/ m3 a meleg víz

kb. 750 ft/ m3 a hideg víz

2011. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
De érdekes ez az utolsó válasz.:) Ilyenről még nem is hallottam, ez olyasmi, mint a távfűtés? Mármint, hogy Ti a meleg vizet is "kapjátok"!?
2011. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!