Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Részmunkára tudok csak visszam...

Részmunkára tudok csak visszamenni GYED után, ha teherbe esnék, akkor abból számítják a TGYÁST?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy 180 napot néznek visszafele, ha előző évben GYEDEN voltam...de ez a részmunkára is igaz? (4órás munka)



Egyáltalán megteheti a munkáltató, hogy GYED után csak 4 órásra vesz vissza?????


2011. júl. 21. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy megteheti-e,szerintem simán megteheti.Gondolj bele,ha időközben megszünt volna a cég,vagy nevet váltott volna,vagy átszervezték volna,akkor is ugyanígy joga lett volna nem visszavenni,vagy részmunkára visszavenni.
2011. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! És azt nem tudod, hogy ilyenkor is 180 bérezett napot néznek, hogy megvan-e az igénybevételt megelőzően vagy több kell?
2011. júl. 21. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Megteheti, de csak akkor, ha te is hozzájárulsz. Munkaidő megváltoztatásához szerződés módosítás kell, és az egyoldalúan ebben az esetben nem megy.


Más: ha volt 180 bérezett napod, akkor ennek az időszaknak a jövedelme alapján számolják az ellátásokat. Ha 4 órás bért kaptál, akkor abból.

2011. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!