Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt a nők, ha...

Miért hiszik azt a nők, ha tejci, cicike, babóca, pocaklakó, gyümipüri szavakat használnak az olyan édi?

Figyelt kérdés
Csak én vagyok ennyire antiszociális ezen a téren?Csak nem értem hogy sok nő miért sír hogy a férje szülés után nem foglalkozik vele és elhanyagolja.Melyik férfi igényli a napi 24 órás gügyögést?
2009. ápr. 7. 13:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
79%

Talán, mert trendi. :) Én is rosszul vagyok tőlük. Teljesen eltorzult már a magyar nyelv.

"Lehet, h. terhes vagyok? 1 napja késik a mensim!" stb...

Ezektől is a hideg lel!

2009. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%

Az biztos, hogy ha meglesz a babánk, én sem fogok neki gügyörészni. Na jó, kicsit talán, de túlzásba nem fogom vinni. És ezt nem arra a fajta gügyögésre értem, amikor nem lehet érteni, hogy mit mondok! :) Amúgy a férjem néha nagy ritkán beszél "gügyögve" az unokahúgához, aki 1 éves. Nem is olyan gügyögés az, inkább csak kedvesnek mondanám, hisz érthetően beszél. És kifejezetten tetszik nekem ez!

Amúgy nekem sem annyira jön be ez a tejci és testvérei, de a pocaklakó szót nem sorolnám ide. Én szoktam így hívni a kisfiamat.

Csináljátok úgy, ahogy nektek jobban tetszik! :)

2009. ápr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Nem is lenne ezzel gond, csak nem kizárólag a szülő neveli a gyereket.A társadalom nagy befolyással bír.
2009. ápr. 7. 14:04
 14/32 anonim ***** válasza:
75%
Azert egy kicsit eltulzod a dolgokat,azzal egyetertek hogy egy kicsit tul nyalas ez a beszedstilus de szerintem ha egy picibabas anyuka hasznalja ugyanolyan kornyezetben az meg nem olyan nagy baj.Majd meglatod amikor neked is lesz gyereked hogy majd megvaltozik egy kicsit a velemenyed az egeszrol,nem hiszem hogy majd a par hetes gyerekeddel fogod szep anyanyelvunket gyakorolni!!!
2009. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy a gyerek pár hetes korban különbséget tud tenni a tejci és a tej szó között, ezzel ellentétben te és én viszont igen.
2009. ápr. 7. 14:07
 16/32 anonim ***** válasza:
63%

Hűha,nő vagy?Így még rosszabb a helyzet.

A társadalom nevelésében pedig hidd el nem a gügyögéstől,vagy a nem szép magyar szavak használatától fogsz majd legjobban kiakadni.

Mert ezek elmúlnak a szép baba korral,és utána jönnek majd a komolyabb gondok.

2009. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
80%

Pedig már egy újszülött is érzi a különbséget. Majd próbáld ki. Ha látod, hogy jobban tetszik Neki, akkor Te is majd a tejcit használod. És ez egy bizonyos határig egészséges is. A gond csak ott kezdődik, ha egymással is igy beszélünk. Na meg le is irjuk.

Ági

2009. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
80%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Ezt én kérdeztem. Nekem is ez a halálom. A gyerekével mindenki beszéljen úgy, ahogy akar, de az istenért, felnőttek v

2009. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%
Én vagyok a nagy 0-s az elejéről!A férjem 24 órából kb.4 órát tölt a gyerekekkel,megpróbál minél kedvesebb hangnemben hozzájuk szólni.A nagyobbnak is cicizés volt és tejcsi stb,már lassan 4 éves és állítom,hogy különbül beszél mint egy 8 éves.Attól,hogy néha "gügyögünk"(ez nálunk inkább a szavak becézése)még nem korcsosítjuk el a nyelvünket!Tudni kell mikor, hogyan beszéljünk a gyerekhez és kész.A kicsinek általában azt mondom,hogy hívd ide a cicát,nem macskát!stb.Én nem az ubisali féle gagyogásra értettem,hogy igényli a férjem!Egyszerűen nem felnőttként vannak kezelve a gyerekek.Azért én felpontozok mindenkit mert elfogadom más vélaményét is,semmi kivetnivalót nem találok bennük.
2009. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Ez az oldal nem csecsemőknek készül, legalább olvasni-írni tudó emberek látogatják, mégis ezeket a szavakat használják.Ha otthon tennék kizárólag ezt, nem is tudnánk/nék róla.
2009. ápr. 7. 14:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!