Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kimennétek úgy külföldre...

Kimennétek úgy külföldre dolgozni, hogy a kisgyermeketeket itthon hagyjátok?

Figyelt kérdés

Két ismerős anyuka is külföldre ment dolgozni nemrég. Az egyikük egyedülálló anya, ő a nagymamának hagyta itthon a kislányát. A másik anyukának két gyereke van. Apuka lelépett, ő pedig egyedül külföldre ment. Szintén a saját szüleire bízta a gyermekeit.

Nem tudom, hogy milyen okok állnak a háttérben, ítélkezni semmiképp nem akarok felettük. Csak arra lennék kíváncsi, hogy mások is megtennék-e ugyanezt? Én semmilyen körülmények között sem...


2011. aug. 4. 10:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha csak 1-2 hónapról van szó, akkor oké, de hosszabb időre biztosan nem.

Különben én is ki fogok majd menni külföldre dolgozni (szintén egyedülálló vagyok), az első hónapban biztos nem viszem magammal a fiam, de utána jön ő is. Mármint csak azért nem viszem ki rögtön, mert neki is jobb, ha addig itthon marad, meg nekem is egyszerűbb lesz úgy elintézni a dolgokat, lakást keresni, munkahelyi dolgokat elintézni. Ő akkor jön majd utánam, amikor már van egy biztos hely, szereztem segítséget (au pair), mivel a munkaidő meg a tanítási idő nem teljesen fedik egymást.

Igaz, én nem gyári munkásnak vagy szobalánynak megyek ki.

2011. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom. Ha menni kell, mert muszáj, akkor mennék. De 1-2 hónapon belül kivinném a gyereket is.
2011. aug. 4. 11:47
 13/14 anonim ***** válasza:
Amíg bármi más megoldás szóba jöhet, addig kizárt.
2011. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem.

Hozzateszem, hogy mi jarunk kulfoldre es vissza, egy-ket ev itt, egy-ket ev ott.

De mindig vittuk a gyerekeket is.

Egyetlen ev volt, amikor csak a ferjem ment es az is tobb volt, mint rossz. Nagy ervagas volt a gyerekeknek is, erezhetoen. Nem tudom elkepzelni, hogy en mennek nelkuluk.

2011. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!