Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van-e olyan, aki albérletbe...

Van-e olyan, aki albérletbe szült babát és végül sikerült saját lakásba költöznie?

Figyelt kérdés
Mi albérletben lakunk a párommal és mindketten nagyon szeretnénk gyereket már amióta az eszünket tudjuk és most hogy egymásra találtunk még jobban vágyunk rá. Én most fejeztem be a főiskolát, remélhetőleg szeptembertől munkát is találok. A párom vállalkozó és egész jól keres, de abból csak megélni tudunk, félretenni nem, ahhoz az kellene, hogy én is dolgozzak. Ha lesz egy kis félretett pénzünk 5 db négy éves fundamentába akarunk belekezdeni, mert másképpen soha nem lesz lakásunk, ugyanis nincs aki támogasson. Én viszont nagyon el vagyok keseredve, mert igaz 23 évesen még fiatal vagyok, de már ennyi idősen szerettem volna az első babámat várni és nekem 4 év rengeteg idő, és nem is tudom még mikor tudnánk belekezdeni. Albérletbe egyikünk sem szeretne babát, mert úgy gondoljuk, hogy ezzel csak rosszat tennénk vele. Én viszont egyre jobban vágyom rá, nagyon szeretnék már anya lenni. Emellett édesanyám is azt mondta (akinek a véleménye mindig sokat számított), hogy nagyon csalódott lenne, ha most gyereket szülnék, mert ráérek arra, nekem többet szánt az életben és nem akarja, hogy otthonülő legyek és megnehezítsem ezzel az életemet. Ugyanakkor elég gyakran hallom tőle, hogy már úgy unokázna, de mindig hozzáteszi, hogy de azért még ne legyen gyerekem. Kíváncsi lennék, hogy vannak-e olyanok, akiknek albérletbe született a babájuk és nekik hogy alakult a további életük?
2011. aug. 9. 17:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Mi is albérletben lakunk.Én nem bánom,hogy ide született a fiam.Nem szenved hiányt semmiben.Ha arra vártam volna,hogy minden tökéletes legyen a baba érkezésére,akkor soha nem lenne gyerekünk.mi is akartunk lakást venni,de ebben a hitelválságban nem bánom,hogy nem jött össze.Sokan nőttek fel albérletben.Külföldön ez teljesen elfogadott.azt persze érdemes megvárni,hogy legyen valamennyi munkában eltöltött időd,hogy ne csak a gyest kapd majd,hanem tgys-t és gyedet is,szóval legalább egy év munkaviszony.Persze,ha ti úgy érzitek,hogy 5 év múlva sokkal jobb lesz a gazdasági helyzet és ti is jobb anyagi helyzetben lesztek,akkor érdemes várni.A babát akarok érzés az csak erősödik az emberben.Nem egyszerű dolog.De szerintem nem feltétlenül kiszúrás a gyerekkel,ha albérletbe születik.Én tisztában voltam vele,hogy az elkövetkező 20 évben nem tudok lakást venni,ha meg várok addig akkor meg kifutok az időből.Nem éhezünk.Két éven belül szeretnénk tesót a fiamnak.A mi takarónk eddig ér.Ennél tovább nem nyújtózkodhatunk,de én ezzel is boldog vagyok.
2011. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Fundamentát nem ajánlom. Nagyon macerásan fizetnek bármennyi pénzt is,ha lakást akarsz venni. Inkább valamilyen más megtakarítási formát válasszatok.

Albérletben is lehet babát nevelni. Inkább,mint éveket várni,hogy összejöjjön a saját lakás.

2011. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Én is albérletbe szültem,igaz 3hónapos volt a kislányunk mikor beköltöztünk a sajátunkba(sajnos inkább a banké,hitelből van). 4évig laktunk albérletben,és "csak" 30évesen szültem az első babát. De nem az albérlet miatt,hanem mert most éreztük hogy jöhet.

Ha te ennyire szeretnél babát,és minden adott nyugodtan vállaljátok be,az albérlet nem lehet akadály!

2011. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írta már valaki, külföldön az albérlet teljesen elfogadott dolog. Én nem mondanám negatívnak. Az előnye, hogy nem köt helyhez, ha valahol máshol találtok valami jó munkát, akkor tudtok mozogni. Én is így alakítottam karriert és csináltam meg a szerencsémet, hogy flexibilis voltam. Ma már több ingatlan van a tulajdonomban, és van, hogy albérletben élek, mert kiadom azokat. Sokkal jobban jövök ki, mint ha egy lakáshoz lennék kötve hitelekkel teletűzdelve, amiket nyögnöm kéne.

Ami fontos, hogy legyen egy stabil háttered, legyen munkád és egy biztos bevételetek. A több idővel meg majd jönni fog.

Szóval csak hajrá.

2011. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is albérletbe szültem, de havi 100ezret félre tudtunk tenni akkoriban. Nem akartunk semmiképpen sem hitelt felvenni. Most 3 éves azóta a picúr és jövőre gyűlik össze a pénz egy saját házra. Jövőre szeretnénk egy kistesót is.
2011. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Húh!:) Köszönöm a válaszokat! Igazából az én fejemben az a kép él, hogy egy gyereknek nem ad biztonságérzetet, ha évente új lakásban élne, mert ugye sosem lehet tudni, hogy egy albérletből mikor kell továbbállni. Szóval nekem ez a gondom az albérlettel és én szeretném, ha a gyermekem egy lakásban sok szép emléket gyűjthetne, ahogy annak idején én is.

Mindenképpen szeretnék elmenni dolgozni legalább egy évet mielőtt megszületik a baba, de ugye a terhesség egy bizonyos szakaszáig tudok még dolgozni, így ahhoz nem kellene sok idő. Viszont ha elmegyek dolgozni, akkor mi is félre tudnánk tenni havonta 100ezret (már dolgoztam pár hónapot és ez akkor kiderült). De ha baba van a háznál, akkor ugye ennek jó részét rá kellene fordítani és akkor nem jutnánk egyről a kettőre. Kedves utolsó válaszoló ti mennyi ideig gyűjtöttetek a lakásra? És hol vesztek lakást, mert ugye az sem mindegy!:) Mi Pesten szeretnénk lakást venni ahol akár 2 gyerekkel is elférünk!

2011. aug. 9. 18:35
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

mi albérletbe vállaltunk babát(igaz nem tervezett terhesség volt:)) Van megtakarításban pár milliónk,de eszünk ágában sincs egyelőre saját ingatlanba költözni.Nem hiszem,hogy az első pár évben olyan meghatározó lenne a kicsinek,h hol éltek.A másik meg,hogy a biztonságot én szeretném megadni a gyerekemnek,ne egy ház tegye...

Szóval én albérletpárti vagyok..

Egyébként a kicsinek mindene megvan,szóval nem értem miért kell ebből nagy ügyet csinálni,h albérlet..Az a lényeg,h mi pl. életszínvonal romlás nélkül tudtuk vállalni a gyereket,ami szerintem sokkal fontosabb..

2011. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi is albérletbe vállaltuk az első gyerekünket :)

No para! Nem az számít!

2011. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:42 vagyok.


Jövőre lesz vége a 8. évnek, hogy gyűjtünk. Ha minden jól megy, akkor lesz kb. 16milliónk összegyűjtve addira és Bp mellett egy kis családi házat szeretnénk venni. Azért ha nem találunk megfelelőt, nem égetően fontos a házvásárlás, akkor gyűjtünk tovább. Mi úgy értük ezt el, hogy minden plusz pénzt bedobtunk egy kalapba (13. havi, prémiumok, stb.) és 2 évesen bölcsis lett a picúr, hogy vissza tudjak menni dolgozni. Az utolsó 1 év dobta meg olyan nagyon az összeget. Igazából már akkor is tudtunk volna venni egy kis panellakás egy szélső kerületben, amikor megszületett a picúr, de mi saját családi házat szeretnénk. Viszont mi extrém jól keresünk a korunkhoz képest és az első két évben kollégiumban laktunk, ami jóval olcsóbb volt mint az albérlet. 26-28 évesek vagyunk most.

2011. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi is albérletben lakunk,1éves a lányom.Szerintem nincs ebben semmi gáz.Lehet a második gyerek is ide fog születni,mivel tervezzük. Talán 5-6év múlva lesz valami sajátunk.24éves vagyok,de én nem akartam 30évesen szülni.Inkább az albérlet.
2011. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!