Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van-e olyan, aki albérletbe...

Van-e olyan, aki albérletbe szült babát és végül sikerült saját lakásba költöznie?

Figyelt kérdés
Mi albérletben lakunk a párommal és mindketten nagyon szeretnénk gyereket már amióta az eszünket tudjuk és most hogy egymásra találtunk még jobban vágyunk rá. Én most fejeztem be a főiskolát, remélhetőleg szeptembertől munkát is találok. A párom vállalkozó és egész jól keres, de abból csak megélni tudunk, félretenni nem, ahhoz az kellene, hogy én is dolgozzak. Ha lesz egy kis félretett pénzünk 5 db négy éves fundamentába akarunk belekezdeni, mert másképpen soha nem lesz lakásunk, ugyanis nincs aki támogasson. Én viszont nagyon el vagyok keseredve, mert igaz 23 évesen még fiatal vagyok, de már ennyi idősen szerettem volna az első babámat várni és nekem 4 év rengeteg idő, és nem is tudom még mikor tudnánk belekezdeni. Albérletbe egyikünk sem szeretne babát, mert úgy gondoljuk, hogy ezzel csak rosszat tennénk vele. Én viszont egyre jobban vágyom rá, nagyon szeretnék már anya lenni. Emellett édesanyám is azt mondta (akinek a véleménye mindig sokat számított), hogy nagyon csalódott lenne, ha most gyereket szülnék, mert ráérek arra, nekem többet szánt az életben és nem akarja, hogy otthonülő legyek és megnehezítsem ezzel az életemet. Ugyanakkor elég gyakran hallom tőle, hogy már úgy unokázna, de mindig hozzáteszi, hogy de azért még ne legyen gyerekem. Kíváncsi lennék, hogy vannak-e olyanok, akiknek albérletbe született a babájuk és nekik hogy alakult a további életük?
2011. aug. 9. 17:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

17.14 vagyok ismét, még az jutott eszembe, írtad a kérdésedben, hogy "többet szán az élet", nem akarja anyukád hogy otthon ülő legyél. Nos, ha valakinek nem beszűkült, hanem kiteljesedett az élete, hát az én vagyok. Semmiből sem maradok ki, csak rengeteg pluszt kapok a gyerekek által. Nagyon sokan úgy nézik a kisbabás éveket, mint egyfajta beszűkülést, pedig ennek nagyon nem szabadna igaznak lennie! Diplomás vagyok, ami azt illeti, több végzettségem is van, de talán kissé "régimódian" nézzük mi a férjemmel az életet. Szerintünk azért is jó, ha egy anyának sokféle képessége és képzettsége van, mert a legnagyobbat teszi, amit ember tehet: neveli a gyerekeket, tanítja őket szeretni is és mindenféle dologra, és az, hogy a következő nemzedék milyen lesz, az rajtunk, édesanyákon múlik. Elmondhatatlanul fontos feladatunk van: a jövőt építjük a gyerekeink által!

Mindettől eltekintve is, amikor azt hallom anyukáktól, hogy beszűkülnek, hogy csak házimunka, gyereknevelés, hulla fáradtság, stb., hát én először nevetni szeretnék, aztán meg sírni. Mert ha visszamennek dolgozni, akkor csak annyi változik, hogy a gyerekeiket más neveli napközben, ők ugrálhatnak a főnöknek, hogy munkaidő után rohanhassanak a bölcsibe, oviba a gyerekért, megcsinálhassák a házimunkát és úgy mellesleg kicsit játsszanak, beszélgessenek is azzal a gyerekkel, aztán még van egy férjük is.... Ezzel szemben én szépen, beosztva megcsinálom a házimunkát, akkor amikor akarom, ahogyan akarom, nem ugráltat senki, foglalkozom a gyerekekkel, amikor ők alszanak kihasználom az időt olvasásra, vagy filmet nézek, vagy netezek (most itt ülök a laptoppal a fürdőszoba padlóján, a kisebbikem a kádban pancsol, a nagyobb mesét néz odalenn), ha megfürdött, megszopiztatom, felöltözünk és sétálunk a városban, mert szabadtéri programok vannak. A nagyobbom hatalmasat aludt délután, így nem kell sietnünk haza, a kicsi meg remekül elalszik a babakocsiban is. Találkozunk barátokkal, fagyizunk, beszélgetünk, sétálunk... Ezt csak azért írom le, mert nem kell egy nőnek megszűnnie nőnek lenni, feleségnek lenni attól, hogy gyerekei vannak. Nem leszünk tőle bezárkózásra ítélt antiszoc lények, hacsak mi magunk nem akarunk azzá válni. Egy gyerek nem ront, javít az élet minőségén, puszta létével rengeteg örömöt okoz! És csakis rajtunk múlik, hogy milyen életünk lesz a gyerekek születése után.

Ritkán van segítségem, még dolgoznak a szüleim, a párom szülei messze laknak, így megtanultam mindent egyedül megoldani. Ha pedig ráér a mama pár órát, akkor kettesben a férjemmel is csinálhatunk dolgokat, bár igaz, hogy legszívesebben a gyerekekkel együtt vagyunk, mi már így alkotunk igazi egészet.

Bocsánat, hogy hosszú lettem, meg talán egy kicsit off is volt, de muszáj volt reagálnom az anyukád mondataira is. :-)

Mindettől függetlenül ne hallgass senkire, csak saját szívedre, az megsúgja, mi a helyes út. Sok boldogságot! :-)

2011. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!:) Én is mondhatnám, hogy sok boldogságot neked, de a leírtak alapján neked már megvan.:) Tényleg sokat hallom én is, hogy mennyire korlátozva érzik magukat a nők, ha gyerekük van. A sógornőm rendesen ki is volt borulva, ahogy hallottam, bár akkor még nem ismertem. Én ezt nehezen tudom elképzelni! Én már most tudom, hogy nekem az lesz a legjobb időtöltés, amit a gyerekemmel tölthetek, bár mindig azt mondom, hogy azért ne ítéljünk, amit mi még nem éltünk át...Az viszont ezer százalék, hogy mindennél jobban vágyom egy picurkára, aki belőlünk van és akit úgy nevelhetek, ahogy én a legjobbnak látom (bár már most félek, hogy anya azt sem fogja szó nélkül hagyni:). Ha lehetne előreforgatnám az időt, hogy már ott tartsak. A terhességet is fogom élvezni szerintem, bár azt is van, aki tényleg tehernek élik meg, ki tudja...:S De már iszonyatosan várom, ha nem tudnám az eszemmel, hogy dolgoznom kell, akkor már ma próbálkoznék a teherbeeséssel.:( Remélem azért jól alakulnak majd a dolgok és tényleg nem leszek 30 az első babám születésekor!

Köszönöm a véleményeteket, nagyon hasznosak voltak nekem!:)

2011. aug. 12. 19:40
 23/25 anonim ***** válasza:

Szia, csak átfutottam a válaszokat, és nem láttam hasonlót a mi esetünkhöz.

Mi saját lakásba szerettünk volna gyereket vállalni, össze is jött, persze hitellel. Ez most már majdnem a duplája, csökkentést kértünk, mert nem bírjuk fizetni. Egy albérlet fele ennyi lenne!!! És most jön a vicc, ugyanis albérletbe fogunk költözni, és a sajátunkat is kiadjuk. Kinőttük a lakást, plusz egyéb problémák is vannak vele, de ugye eladni nem tudjuk, mert kb. 3-4 milliót buknánk rajta! Ezt is mondd el a férjednek! Szóval, ha tudtuk volna, hogy ez lesz, várunk akár 10 évet is, most meg itt vagyunk egy egyelőre eladhatatlan, kicsi, penészedő lakással. Szééép....

2011. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
kerdezo: azota van már babád? vagy tovabbra is varsz arra, hogy minden tökéletes legyen?
2015. jún. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Azóta szakítottam az akkori párommal és lett egy új párom. Augusztus 1-én volt az esküvőnk és jövőre tervezzük a babát. :) Albérletben vagyunk, de vele sokkal ügyesebben haladunk az életben, így albérletben gyerek mellett is félre tudunk majd tenni. :)


Nagyon érdekes volt visszaolvasni a kérdésemet így, a 28 évhez közeledve. :) Rengeteget változott a gondolkodásom és teljesen másképpen zajlik az életem most, hogy már a megfelelő emberrel vagyok. Majd a gyerek születése után beszámolok, hogy hogy haladunk. :)

2015. aug. 24. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!