Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szégyen az, ha valaki albérlet...

Szégyen az, ha valaki albérletbe vállal gyermeket?

Figyelt kérdés
Megvetik az emberek az ilyen szülőket? Felelőtlennek titulálják?
2011. ápr. 28. 12:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy más megveti én úgy vagyok vele hogy nincs mindenkinek olyan szülői háttere v. fiatal milliomos hogy 30 -35 éves korára összekalapáljon egy lakásra valót.


a lakáshitel is ugyanolyan rossz szóval ha nem önerős akkor minden szempontból bizonytalan a lakhatás.


Sok ilyen kérdés volt már a legtöbb sajnos vitába torkollt talán ez lesz a kivétel.

2011. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem nem szégyen. Ha megvan a megfelelő anyagi háttér amellyel mindent megtudnátok adni a picinek akkor mindent bele. De elöbb utobb el kell gondolkodni saját lakásról. Meg attól is függ hogy a főbérlő milyen természetű. Stb. Sajnos ebben a helyzetben sok dolog nem rajtatok múlik.:(
2011. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi megtettük!

A családtól semmi segítséget nem tudunk kapni, és ha arra vártunk volna, hogy saját legyen, már nem lehetne gyerekem, mert változó korban lennék, sőt lehet nyugdíjas lennék....

2011. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Nem mindenki multimilliomos. Most akkor az albérleteseknek ne is legyen gyerekük, mert a gólya nem gazdag helyre pottyantotta őket. Ne foglalkozz az ilyen buta emberekkel, akik ezt mondják. Könnyű úgy, hogy nekik megadatott a szerencse. Amúgy Amerikában az emberek nagy része albérletben él, és ebből ott senki nem csinál gondot.
2011. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Aki bele akar kötni, az beleköt mindenbe. Ha hitelre vennétek saját lakást, akkor abba.

Arra meg mégse várhattok, hogy ötösötök lesz a lottón, és megveszitek kp-re.

A szülők fontosak, ti vagytok a legfontosabbak a babának, a többi mellékes.

2011. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Mellettünk egy 7 gyerekes család lakik albérletben. Ez a 6. albérletük. Na nekem ez már durva. Minek ennyi gyerek, ha semmire nem tudnak alapozni? Ide-oda költözgetnek. Ez nem jó a gyerekeknek. De az, hogy az első gyerek albérletbe érkezik, még nem felelőtlenség, nem butaság.
2011. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Még nem kaptam érte negatív kritikát. Igazából engem frusztrál ez a dolog. Pestről költöztem le páromhoz vidékre. Ő tanít, engem a szakmámból kifolyólag elejétől fogva táppénzre küldtek, mert veszélyeztette volna a magzatot.

Maximum egy év lenne az, amit itt töltenénk albérletbe, mert utána költöznénk vissza Pestre. Ugyanis én néha napján - főleg télen - megőrülök ettől a várostól. De ettől függetlenül nem lenne problémám vele, ha lenne itt későbbiekben munkalehetőség normálisan!

Viszont Pesten már nem albérletben laknánk. Tehát az egész 'átmeneti' lenne.

Csak egyszerűen, frusztrál az egész, hogy ezért kinéznek vagy felelőtlennek titulálnak?

Terhesgondozóban is találkoztam tipikus 'úri pics*kkal', ők osztották ott az észt, mikor ez szóba került .. rettentő rosszul éreztem magam :(

2011. ápr. 28. 12:52
 8/28 anonim ***** válasza:

12:48-as vagyok.

Én csak a terhesség alatt és a szülés után döbbentem rá, hogy az embereknek nem jó semmi. Mindenben találnak kivetnivalót. S nem nagy dolgokról beszélek. Tudod, ha sapka van rajtad az a baj, ha nincs az a baj...

Ha egy gyermeknek megteremtitek a megfelelő körülményeket (nem kacsalábon forgó palotára gondolok), akkor nincs gond.

Ne emészd magad rajta.

Az általam említett 7 gyerekes családnak nincs semmije se. Egy asztala se. A gyerekek koszosak, és neveletlenek. Mégis vígan élik az életüket, a szülőknek eszükbe sem jut aggódni.

Úgyhogy szerintem ne aggódj. Az általad leírt körülményekkel nincs semmi baj.

2011. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Én pl. "milliomos" vagyok! DE! Egyáltalán nem ítélem (egyébként sem szeretek ítélkezni), aki albérletbe szül. Sajnos tényleg kevesen engedhetik meg a saját lakást, házat, szóval kihalna az emberiség!

Azt nem szeretem inkább, amikor egy feltétel sem adott. Pl. anyukának nincs GYED-e, mert nem is nagyon volt munkahelye, apuka max. 100 ezret keres, albérletben laknak és 23 évesek. Na az ilyeneket nem értem,hogy miért nem lehet várni pár évet kicsit jobb körülményekre!

De úgy gondolom egy albérletben is lehet tisztességen gyereket nevelni!

2011. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Amit a 7 tagú családról leírtál az egy bizonyos népszokás - sajnos - 'elengedhetetlen' hagyománya.

Azért azt ne keverjük össze mással. De abban is van valami. Az pl. nekem se 'tetszik'. De az a ő életük, nekik ez a normális 'értékrend'.


A 'milliomos' hölgynek meg csak annyit, hogy mostanság nem kortól függ az, hogy ki szülhet.

Én el sem tudnám képzelni azt, hogy 27- től szüljek. 24 éves vagyok most és 16 éves korom óta dolgozom iskola mellett. (Bár, nem mintha a családom rászorult volna a kiegészítésre, csak engem így neveltek fel). Párom meg 27 éves.

Nekem ez teljes mértékben megfelel.


Sajnos az is igaz sok esetben, hogyha csak saját lakáshoz lehetne szülni, az emberiség kihalna.

2011. ápr. 28. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!