Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó anyukák, ti hogy...

Dolgozó anyukák, ti hogy birtátok az "elválást"?

Figyelt kérdés

9,5 hós a babám, legkésőbb 11hós korában MUSZÁJ visszamennem dolgozni, teljes munkaidőbe. :( de ha előbb találok új munkát, akkor akár holnap. A gond az h szopizik éjjel nappal, kb.6-7 alkalommal, alig fogadja el az ételeket, van h semmit se eszik egész nap, csak szopi+ joghurt. Hogy könnyitsem meg a helyzetünket?! Könnybe lábad a szemem a gondolatra is h másra kell biznom, mert szinte még nem is voltunk külön. Most eldöntöttem h minden nap rábizom valakire 1-2 órára. De már ettől is bőghetnékem van. A baba elég jól viseli, szerencsére, ha kicsit otthagyom valakinél, de akkor se akar enni, inkább vár órákig, a kis rafkós, mert tudja, h megyek érte, akkor lesz tejke :) A másik gond h nem is tudom h szoktassam, milyen napirendre, mert nem tudom milyen munkaidőm lesz.

Valaki tanult erről valamit, vagy saját tapasztalat...


2011. aug. 15. 13:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam 11 es fel honapos volt amikor bolcsibe kerult mert visszajottem dolgozni. Gondolom azt nem kell irnom, hogy miert mert aki hasonlo helyzetben van ugyis megert. Kisfiam nagyon jol viselte, szinte fel sem fogta. Az elete reszeve valt, azota is imad bolcsibe jarni (ma mar 18 honapos). Viszont engem szornyen megviselt. Egy het alatt lefogytam 8 kilot az idegeskedestol es stressztol, szomorusagtol. Mondjuk nallunk csak 6 orat van bolcsibe mert a ferjem 7-15 oraig es en 9-17 orig dolgozom. Igy en 9-re viszem es a ferjem 15 orakor viszi haza. Az elso heten nem igen tudott a bolcsibe aludni mert tul izgalmas es uj volt neki minden, csak jarkalni meg jatszani akart. Ezert nagyon faradt es nyugos volt mikor a ferjem utanna ment. De az elso het utan mar ezzel sem volt gond. Nagyon hamar megszokja ne aggodj barki is fog vigyazni ra. Egy 11 honapos meg nem ugy gondolkodik mint mi. Barmi ujat bevezetsz az eletebe azt elfogadja, az elete reszeve vallik csak a kezdet nehez. Egy anyanak viszont nagyon nehez az elvalas de sajnos ha nincs mas megoldas, hogy otthon marajd akkor hiaba emeszted magad mert az senkinek nem segit. En is erre gondoltam annak idejen. Minek sirjak es sanyargassam magam, ha lenne mas megoldas akkor egyertelmu, hogy megtalatam volna. De ha nincs akkor sajnos nincs. :( Tullesztek rajta hidd el es te is meg fogsz lepodni, hogy mennyire jol viseli majd a babad.

A szopiztatassal sajnos nem tudok tanacsot adni mert kisfiam mar nem szopizott ekkor. Reggel 8-kor ivott 300ml tapszert majd 1 eves kora utan 300ml tejet es igy vittem bolcsibe, ott meg azt ette amit a tobbiek. Amig nem tudod a munkaidodet nyugodtan szopiztasd ahogy eddig. Ne stresszeld magad. Esetleg par etellel kiserletezhetsz hatha valamit addig elekzd enni. Azert 11 honapos koraig meg van jopar het. Addig sokminden valtozhat. Azert nemcsak a babanak kell alkalmazkodni az uj elethez hanem annak is kell alkalmazkodnia a babahoz aki vigyazni fog ra. Ez kolcosnosen mukodik.

2011. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!