Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért bántanak baba-mama...

Miért bántanak baba-mama klubban azért, mert császáros voltam?

Figyelt kérdés

Elkezdtünk járni a kisfiammal és a kislányommal baba-mama klubba. 1x voltunk. Mivel mi vagyunk a legújabbak, és a kislányom is még csak 4 hónapos, sokat kérdezgettek a szüléseimről. Első vajúdás nélküli sürgősségi császár volt, 2. pedig programozott. Nem is kérdezték hogy ez miért alakult így, csak egyből elkezdte 2 anyuka mondani, hogy milyen jó nekem, van 2 gyerekem, és mégsem tudom azt, hogy milyen a szülés, és hogy más mennyit szenved a gyermekéért szüléskor. Nekem ez nagyon rosszul esett, főleg, hogy nem is tudják az egésznek az okait.

Már ott tartok, hogy az első volt egyben az utolsó is, amikor elmentünk a baba-mamába.

Ti mit tennétek a helyemben?


2011. aug. 16. 22:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Én EZEKÉRT nem járok ilyen klubokba.


Ott valaki azért néz ki mert császáros vagy, valaki azért mert nem szoptatod a gyereket még 3 évesen is, valaki azért mert korán/későn táplálsz hozzá, valaki azért mert turkálós ruhába jár a gyereked, valaki meg azért mert új ruhákban.


Tudod, ahol sok nő összejön....Isten mentsen az ilyen kluboktól :)

2011. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta....

Bármit csinálsz, az valakinek tuti hogy nem fog tetszeni.

2011. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs még babám, de elmennék legközelebb is és elmondanám a részleteket. Egy ilyen baba-mama társaság nagyon jó egy kismamának, kikapcsol, beszélgethetsz felnőttekkel, a gyerek is ismerkedik. Ne add fel. Bárcsak nekem lehetne babám. 35/N
2011. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Jajj de utálom az ilyen kioktató ősanyákat! Én nem mennék többet-oda. Nincs másik csoport?
2011. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek. Az első gyermekemet császárral szültem, a másodikat nem. Ha lenne harmadik és választanom kéne, a császárt választanám.

A helyedben még egyszer elmennék, ha nem változna a vélemény és a hozzáállás, akkor többet nem mennék.

Az első gyermekemnél én is megtapasztaltam, hogy olyan lenézőek voltak a "természetesen" szülő nők, pedig nálam sem lett volna más választás. Ha elmész, tereld másra a témát, ne a szülésről beszéljetek.

2011. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én hüvelyi úton szültem, de komolyan írom, hogy semmi bajom a császáros anyukákkal. Ugyanolyan kincset "kapnak", csak más módszerrel. Ha a köv. babám császárral születne, nem zavarna.
2011. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Én sem nagyon szeretem az ilyen sok nő kis helyen témájú dolgokat. De félretettem minden előítéletemet, és úgy mentünk oda, hogy a kisfiam legalább szerez barátokat, és én is beszélgethetek egyet. Hát a 2. nem jött össze. :( De legalább a kicsi jól érezte magát. :)

Ez egy kicsi város, ez az egy ilyen klub van. Az anyukák közül senkit nem ismertem, mert terhességem elején költöztünk ide, aztán meg el voltam foglalva a fiammal. Családi házban lakunk, nem járunk játszótérre sem.

A szoptatásba nem kötött bele senki, pedig arról is ki lettem faggatva.

2011. aug. 16. 22:51
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig volt lelkiismeret furdalásom, mert én is császáros voltam, és teljesen kikészültem, hogy nem sikerült természetes úton szülni és biztos emiatt is rossz anya vagyok, nem is vagyok igazi nő stb...

De rá kellett jönnöm, hogy épp az ilyen hülyél miatt érzem ezt, akik képesek ok nélkül beszólogatni, mintha ők lennének a világon a legtökéletesebbek!

Most már tudom, hogy nem vagyok kevesebb!

Bántó emberek mindig is lesznek, egyesek élvezik, hogy megszólhatnak, de mindez csak ezért van mert magukat akarják igazolni, mivel az önbecsülésük a béka segge alatt van és így erősítik magukban, hogy nem is olyan rosszak, miközben pont a viselkedésük miatt igenis rosszak és gonoszak.

2011. aug. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy nem az a baj, hogy császárral szültél, hanem az, hogy idegen vagy, és még nem fogadtak be. Én 14 éve jöttem abba a kisvárosba, ahol lakom, és még mai napig érzem, hogy nem itt születtem. Minden együttérzésem!
2011. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az elso valaszoloval egyet ertek.

A nok egyebkent is allando versengesben vannak, de terhesseg alatt/utan mar sokan tenyleg azt hiszik, hogy ok sz.rtak a spanyolviaszt.

Ezek az anyukak megtalaljak egymast, klikkesednek, nyaliznak a masiknak ossze-vissza, de ezek a csoportok is hamar szetbomlanak, mert amint az egyik hianyzik a csapatbol elkezdik ot kibeszelni, kovetkezo alkalommal mosoly van ismet, de elobb-utobb robban a bomba.

Az uj erkezokkel meg gyakran ugy viselkednek mint egy buta gyerekkel. Ha valamiben ugy erzik, hogy elonyod van (pl csinos vagy, vagy latszik, hogy torodsz a kulsoddel, viszonylag jo munkahelyed van, szebben beszel a gyereked, tobb gyereked van, stb), szoval azonnal kezdik keresni a szemukben gyengebbnek tuno pontokat es kotekednek.

Ha ezt elnezed es felveszed a ritmust (2-3 alkalom eleg), akkor befogadnak. Egyebkent meg csak megturnek, de rajtad fognak csamcsogni.


Azert tudom ilyen jol, mert mi felig videken, felig Pesten lakunk, Pesten jarunk a hazunk melletti forgalmas jatszoterre es ott pont ez a helyzet. En kiprobaltam az azonulast (nem erdekelt a dolog, csak kivancsi voltam, hogy bevesznek-e) es par alkalom utan elfogadtak. Miutan ez megtortent en "kileptem" onkent. Nyilvan azutan en voltam a tema. Tudom, mert hasonlo helyzetben levo es hasonlo gondolkodasu anyukaval beszelgetek idonkent, o mondta, hogy rendszeresen megcsapta a fulet, hogy rolunk volt szo.


Szoval vegulis visszamehetsz, ha a gyerekek jol ereztek magukat es van turelmed, akkor menjetek, be fognak teged is venni a csapatba.

En is ugyanugy jarok a jatszoterre a gyerekekkel, csak inkabb megyunk korabban, ugyis koran kelunk es utana nekem meg fozni is kell. Akkor is vannak lent gyerekek, csak kevesebben es nem az osszeszokott banda. Nekunk igy is jo.

2011. aug. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!