Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért bántanak baba-mama...

Miért bántanak baba-mama klubban azért, mert császáros voltam?

Figyelt kérdés

Elkezdtünk járni a kisfiammal és a kislányommal baba-mama klubba. 1x voltunk. Mivel mi vagyunk a legújabbak, és a kislányom is még csak 4 hónapos, sokat kérdezgettek a szüléseimről. Első vajúdás nélküli sürgősségi császár volt, 2. pedig programozott. Nem is kérdezték hogy ez miért alakult így, csak egyből elkezdte 2 anyuka mondani, hogy milyen jó nekem, van 2 gyerekem, és mégsem tudom azt, hogy milyen a szülés, és hogy más mennyit szenved a gyermekéért szüléskor. Nekem ez nagyon rosszul esett, főleg, hogy nem is tudják az egésznek az okait.

Már ott tartok, hogy az első volt egyben az utolsó is, amikor elmentünk a baba-mamába.

Ti mit tennétek a helyemben?


2011. aug. 16. 22:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy ilyen érzékeny, próbáld magad jól érezni! A babádnak is nagyon jót tesz a társaság.

Tudod, én még senkit nem hallottam ilyen megkülönböztető hangnemben nyilatkozni senkit a császáros és természetes szülésről. Nagyon furcsa, amit írsz, én természetes úton szültem nagyon könnyen, 1 óra múlva már szaladtam a folyosón. Én pont a császáros anyukákat sajnálom, hogy milyen nagy fájdalmakon mehetnek keresztül. Azért egy nagyon komoly műtétről van szó, az utána való lábadozás szörnyű lehet. Inkább szülnék hüvelyi úton 10 gyereket, mint egyet császárral.

2011. aug. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ritka az ilyen :)

Valóban sajnos a fikázók vannak többségben, utolsó előtti szuperül leírt mindent :)))))))))

1.

2011. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én még azt utálom amikor más anyukák (család, játszótér) úgy kezelnek engem mintha konkrétan hülye lennék.....egy éves a fiam, de más anyukák olyan nagyon ki tudnak néha oktatni (még ha finoman is) hogy mit miért nem csinálok jól hogy ott és akkor csak hebegek és habogok, de itthon fel tudnék robbanni hogy miért nem mondtam meg a magamét.


Kedvenceim:

- harapdál a fiam, nemrég szokott rá, egyszer jól belémharapott és mondtam sógornőmnek (mellesleg nincs gyereke) hogy mostanában csinál ilyet vigyázzon vele ő is, mire ő leereszkedős-mosolyogva: "hát, talán nem kéne neki engedni"........

- visszük a gyerekeket másik anyukával sétálni, adom rá a pulcsit, rám szól (szó szerint rám szól): "Azt ne, meg fog sülni!" Mire én: fázós, és most volt náthás. Ő: "Akkor se, vedd le róla!"


Néha nem értem mit képzelnek a nők, akár van gyerekük, akár nincs .)

2011. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért bántanak. Az biztos, hogy aki lenéz azért, mert úgymond nem szenvedtél meg a gyerekért mert "csak" császároztak, annak fogalma nincs arról, milyen fájdalmas a műtét utáni 2-3 hét! Sajnos engem is császároztak (sürgősséggel), de ezerszer inkább szültem volna természetes úton. Viszont nem vagyok hajlandó emiatt depresszióba zuhanni, a lényeg a gyönyörű kislányom, úgyhogy te se tedd!

Senki nem volt aki szimpibb? Az én taktikám, hogyha először megyek idegen helyre ahol sokan vannak, akkor jóval korábban érkezem. Így valószínűleg én leszek az első, és ahogy jönnek sorban az új emberek, meg tudok velük ismerkedni. Más, mint ha utolsónak esel be, amikor már mindenki beszélget egymással. szóval ha ez neked nagyon fontos, akkor szerintem először egy szövetségest keress, biztos nem gondolkodik mindenki ugyanígy a klubból, csak lehet egy hangadó akit a többiek követnek...

2011. aug. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy lenéznek? Ha magamból indulok ki, akár én is lehettem volna az az anyuka, aki azt mondta, hogy jó neked, hogy császárral szültél. Ugyanis én hüvelyi úton, és nagyon megszenvedtem, nem maradt jó élmény szülés. Így úgy gondolom, hogy császárral szebb emlékeim maradhattak volna. Persze lehet, hogy ugyanígy megviselt volna az is, ezt nem tudhatom. HOzzáteszem, hogy harmadfokú gátrepedésem lett, ami miatt hetekig felülni is alig tudtam, a gátam pedig évek múltán is feszül a végbelemig.A babám pedig a súlya miatt elakadt a szülőcsatornában. És őszintén mondom, hidd el, ha én ilyet mondanék valakinek, abban semmi rosszindulat nem lenne, csak az én tudatlanságom, és tapasztalatom a hüvelyi szülésről. Másrészt pedig ez nem kívánságműsor, nem az anyuka dönti el, hogy mi legyen (kivéve az esetek kis részét, amit én magánügynek tartok..), hanem a doki. Most 37 hetes vagyok, és ott tartok a gondolataimban, hogy kíváncsi vagyok a császárra, és könnyebbnek gondolnám, de az azt jelentené, hogy valami gond van a babával/velem, és az sem jó érzés ám. Hú, elég zavaros lettem, de remélem érthető, mit akartam kihozni belőle.
2011. aug. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én sem járok.
2011. aug. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szimpi vagy...Ha itt laknál a közelben, és sétálnék veled...)
2011. aug. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Na ezért nem járunk mi ilyen klubbokba...

korod, szülés módja, szoptatás-tápszerezés, hozzátáplálás, pelenka márkája és típusa, bilizés, miben viszed a gyereket(ruházat, kocsi/kendő/saját lába)...

Bőven elég a játszótér. Más klub, másik csoport amit megnéznék, illetve ide is visszapofátlankodnék, és büszkén játszanék a gyermekeimmel, akinek meg nem tetszik, hogy császároztak, az ne keresse a társaságod, őket minősíti.

(jól tudom, hogy csak úgy sürgősségi császárt nem csinálnak??? magyarul baj volt? akkor miről is beszélnek?)

Sok boldogságot a kicsikhez, a többiekkel meg ne foglalkozz.

2011. aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nemrégen elköltöztünk, a régi lakhelyünkön ilyen klub-hívő anyukák laktak. Szinte a lányom megszületése óta azzal üldöztek, hogy menjünk el abba a klubba, ahová ők járnak. Na, mikor kb fél éves volta a lányom gondoltam elsétálunk oda babakocsival(nem volt messze) már ott vártunk az előtérben, mikor még az ismerősék nem voltak ott, de már elkezdtek gyülekezni a sznob, pletykás ősanyák. Először csak méregettek minket, a babakocsinkat(nekünk "csak" 30ezres kocsink volt, nem 60ezres hordozónk..), majd odajött megkérdezni az egyik anyuci, hogy most vagyunk először? Mondtam igen, és hogy ki ajánlotta a klubot, erre a nő: "Tényleg ő mondta? Pedig nem is olyan olcsó.." Tessék?! Enyhén célozgatott, és láttam rajta azt a lenézést, hogy mi a francot keresünk mi ott.. Na ennyi volt, fogtam a kocsit, és szépen hazamentünk. Rá 2 nappal összefutottam az anyukával, aki nyüstölt, hogy na milyen volt, mire mondtam, hogy bocsi, de én nem fogok olyan anyukák közé járni, akik ilyen lenézőek. Ezen nagyon elcsodálkozott, és utána egyre kevesebbet beszéltünk, majd rá párhónappal el is költöztünk arról a környékről másik városba, másik albérletbe. A mai napig nem bánom, hogy akkor nem mentünk be. Inkább itthon tanítom mondókákra a lányom, megyünk mindenfelé, gyerkőcök közé is játszótérre, játszóházba, de én az biztos be nem teszem ilyen klubba többet a lábam..
2011. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, mi is kb. ezért nem jártunk ilyen helyekre. Tisztelet a kivételnek, de én nagyon nem bírok kijönni az anyukákkal, pedig ugye én is az vagyok. Annyira tudják egymást kritizálni tök jelentéktelen dolgok miatt... Hát kösz, erre nincs szükségem.
2011. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!