Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a gyerekek hogy...

Szerintetek a gyerekek hogy érzik jobban magukat? Ha van testvérük vagy ha egyedüli gyerekek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
testvérrel
2011. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem gyerektől is függ... bár szerintem az összes válasz az lesz, hogy a testvérrel....

Nekem egy gyönyörű kisfiam van, és én meg is állok egy gyereknél. Ennek sok oka van, nem fogok magyarázkodni!

De mindenkinek szíve joga eldönteni, egy vagy több gyereket akar-e...

2011. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Is merek olyat, akinek nincs testvére és egész életében vágyott rá.

Ismerek olyat, akinem van testvére, és azt kívánja bárcsak egyke maradt volna, mert utálják egymást.

Ismerek olyan aki imádja a testvérét (én).

És olyat is, akinek nincs testvére, mégis boldog, mégsem magányos.


Szóval: nem ez a boldogság kulcsa, hogy van-e tesó vagy nincs.

2011. aug. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Én nélkül is nagyon jól elvoltam.
2011. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
testvérrel jobban .. inkább fontosabb nekik a korkülönbség ..a legjobb a minimális (1-2 év) így együtt nőhetnek fel ..és ugyanaz érdekli majd őket..a legjobb barátok/barátnők lesznek
2011. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
teljesen gyerektől függ. A nagyom pl. imádja a gyerekeket, egész nap csacsog, lehetetlen neki csöndben maradni, a tesóját is nyúzza mindig. A kicsi meg olyan, hogy egyedül akar mindig lenni, játszani sem nagyon lehet vele 1-2 percnél tovább. Zavarjuk!! Remélem, kinövi, nagyon magának való.
2011. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ja, és 20 hónap van köztük, azt hittem, így eljátszanak egymással, de nem
2011. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta többször hallgatom a gyerekemtől -8éves- hogy tesót akar... Biztosan jobban elvolna, ha volna kivel játszani. Mondjuk teljesen mindegy, hogy ő mit akar, lévén hogy egyedül nevelem és egészen biztos, hogy nekem nem lesz több gyerekem.
2011. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Nekem van egy húgom aki 7 évvel fiatalabb tőlem és hát nem mondhatom valami fényesnek a kapcsolatunkat. Leginkább egyikünket sem érdekli hogy van a másik és ez nem a mi hibánk.

Amikor a húgom megszületett engem minden vele kapcsolatos dologból kizártak, semmit nem engedett anyám, nem is ismertem, fogalmam sem volt róla, hogy ki ő, csak az éreztem, hogy a pozícióm megszűnt létezni. Természetes, hogy nem kedveltem, hogy nyűgnek éreztem, ráadásul anyám mindig az ő szavára adott, egy 10-12 éves gyereknek pedig semmit nem mond, hogy "Te vagy az idősebb". Én mindig a szüleim figyelméért harcoltam vele, nyilván ő többet kapott és ezt megtanulta kihasználni, mert érezte, hogy "feljebb" akarok kerülni a sorban. Aztán hiába kötődött volna 5-6 éves korában, én akkor voltam tini, idegesített, hogy mindig a sarkamban lógott, nem akartam látni, azt akartam, hogy maradjon továbbra is anyám mellett, ahogy eddig is tette.

Mostanra felnőttünk, én már 30 vagyok, de a kapcsolatunk nagyon semleges. Természetesen nem veszekszünk, inkább nem igazán érdekeljük egymást. Fogalmam sincs milyen ember ő, szerintem az ő olvasatában is másnak tűnök, mint amilyennek én érzem magam.

Így visszagondolva inkább egyedül maradtam volna.

És hangsúlyozom, hogy hiába a szüleim hibája ez a helyzet és nem az övé, szeretni egyszerűen nem tudom őt.

2011. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Amikor kicsik, akkor szerintem jobb nekik egyedül, több figyelmet kapnak/kapnának így a szüleiktől. De amikor már nagyobbak akkor testvérrel jobb nekik. Felnőttként meg pláne.
2011. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!