Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyereken nem spórolunk!...

A gyereken nem spórolunk! -Sokan mondják ezt. De van mégis olyan a gyerekkel kapcsolatban, amin lehet spórolni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy tesz-vesz és vatera, Dm kuponok stb...


De én inkább a leleményes anyukák hétköznapi trükkjeire lennék kíváncsi.

Amik számotokra spórolás, de a gyereket nem "rövidíti meg" semmiben.


2011. aug. 22. 14:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%

Ja igen, mi is gyógyszertári fürdetőt és popsikrémet használunk, popsitörlőből és pelenkából pedig mindig az akciósat vesszük. Pl. a Tesco-s zöld/kék csomagos is nagyon jó, ugyanígy a pelus is. De csak akkor éri meg venni, amikor akciós, mert amúgy majdnem ugyanannyi, mint a Pampers és társai.


A másik, hogy mi egy ideje már nem veszünk mindenféle édességet (pl. Túró Rudi, Tejszelet, stb), mert a kisebbik fiam sajnos tejérzékeny. Gyümölcsjoghurt van csak itthon mindig, azt eszi a nagyobbik fiam nasiként vagy nagyon ritkán csokit, egyebet. De napi rendszerességgel nem kap ilyeneket.


Ja és nem vasalok, csak nagyon ritkán, alkalomszerűen pl. az ingeket, függönyöket stb. Ezzel rengeteg energiát megspórolok (magamnak is), a gyerekeknek meg tök felesleges lenne, úgyis 2 x öltöznek át naponta.

2011. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok ruhát veszek turiban, teszveszen, bababörzén - csuda jó kis cuccokat lehet kapni fillérekért! Babakocsit szintén úgy vettem használtan, hogy akié volt, csak a mamánál használták, teljesen újnak nézett ki és alig fizettem érte.

Én ugyan rendes popsitörlőt használok, de barátnőmnél láttam, hogy langyos vizes vattapamaccsal mossa le a baba bőrét pelusozáskor, szerintem ez se rossz ötlet.

Én is sütök-főzök itthon, bébiételt csak akkor veszek, ha megyünk valahová, és nem tudom megfelelően tárolni az itthon főzöttet.

A gyümölcsöket szezonban megveszem, leturmixolom és bébiételes üvegekben fagyasztom, télen csak elő kell venni, kiolvad és isteni! Főleg a sárgabarack és az őszibarack tuti siker a gyerekeimnél telente - olyan az íze, mintha akkor szedtük volna a fáról és legalább nem csak alma-banán-narancs a téli repertoár.

Ruhákból már akkor is igyekeztem sok unisexet venni, amikor még csak egy gyerekem volt, hogy majd a testvére is hordhassa, bármilyen nemű is lesz.

Nem pelenkázót vettünk a babának, hanem egy normál komódot, abba sokkal több cucc befér és vettünk rá egy pelenkázó szivacsot. Amikor már nem kellett a pelenkázó, levettük, most ott a szép komód, hosszú távon használható.

2011. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Már sok mindent leírtatok, én csak kicsit tudok már hozzátenni:

- pudingot én főzöm, és aventos tejtároló pohárkákban teszem a hűtőbe

- házi készítésű a szörp/gyógytea is (lekvárok st b szintén). Fagyit is szoktam csinálni, boltit sosem veszünk (idénygyümölcs turmixolva + szükség esetén kicsit édesítve/ízesítve + tejszínhab)

- kekszet/sütifélét/rágcsákat is én sütöm, boltit max vendégségben esznek

- folttisztításra nekem bevált a szódabikarbóna, olcsó és nem allergizál mint sok erős mosószer/folttisztító.

- A gyógyszertári fürdetőkrém és egyéb kencék tényleg jók és olcsók, én a 3 és a másfél éveseimnek a mai napig azt használom, igaz, időközben a nagynak csicsás csajos flakonba kell áttöltenem hogy boldog legyen :-)

- rengeteg játékot fabrikálok velük/nekik, alig költünk ilyesmire, leginkább csak a rokonoktól szoktak bolti játékot kapni. Ebben szerencsére jó vagyok, ügyes a kezem, határtalan a fantáziám és én legalább ugyanannyira élvezem az alkotást, mint ők XD

- külön gyűjtöm nekik az ehhez szükséges alapanyagokat. Érdekes, hogy kidobásra ítélt dolgokból mennyi mindent lehet kihozni... és mivel sokat kézműveskedünk, teljesen ráállt a gondolkodásunk, hogy miből mit lehetne. Pl nyáron gyűjtöttük a cseresznyemagokat, és épen ma textilmaradékokból csodás babzsákpárnánkat csináltunk az ovikezdésre (az unokatesóknak is).

- a lányom örökké fest/nyír/ragaszt, nem is bírnám papírral, ha nem használnánk fel a szóróújságokat, borítékokat stb, mindent amit fel tud ollózni illetve össze lehet színezni, azt ő külön magának gyűjti.

2011. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jó spórolási tipp (nem mellesleg egészségügyi vonzatai is vannak), ha egyszerűen nem szoktatom rá a gyereket a nasira (chips, tejszelet, gyümölcsjoghurtok, pufi). Van az 5 főétkezés, ebéd után egy kis házi édesség és kész. Értékes tápanyagot a bolti cuccok keveset tartalmaznak, nem ezeket kell a gyerek kezébe nyomni.
2013. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!