Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor van "alkalmas idő"...

Mikor van "alkalmas idő" gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Nem tervezem még a babát,(védekezünk rendesen mindig). Csak érdekel más véleménye, hogy mikor is van itt az ideje? Mármint először is az oké, hogy ha elég érettnek, felelősségteljesnek érzem magam.


Én inkább az anyagi háttérre gondolok. A minap beszélgettünk erről pont, hogy annyi olyat látni, hogy a semmire szülnek sokszor.


Nálunk pl ráférne egy jó nagy felújítás a házra. Nem omladozik, semmi baja, egy sima kockaház, viszont régebbi bútorok vannak a legtöbb helyen, illetve egy tető csere vagy külső festés is esedékes lenne már. Viszont ezek hatalmas pénzek. Ha arra várunk, hogy ha majd kész lesz a ház csak akkor..Lesz egyáltalán olyan?

Illetve az élettársam apjával élünk övé a ház. Viszont ha mi gyereket szeretnénk később akkor költözzünk ugye el, de hitel nélkül nem megy.. De ha hitelt veszünk fel akkor egy kereset majdnem rámegy rezsivel együtt. Amit meg gyest kapnak a nők a babának se elég..

Akkor mikor?


Még tényleg nem tervezzük, csak mostanában sokat beszéltünk erről, hogy mások hogyan nevelnek fel egy gyereket? Vagy milyen anyagi háttér kell ahhoz, hogy be tudja vállalni ezt valaki..Nekem egy kicsit úgy tűnik, ha 10 évig várunk sem fogom azt mondani, hogy kellő anyagi hátterem van. Persze oké, hogy ki tudja akkor mi lesz, de elég kilátástalan, így is örülhet valaki, ha munkát kap lassan.


2011. aug. 29. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ilyne nincs, hogy alkalmas idö. Hazánkban alkalmatlan, és kevésbé alkalmatlan idö van gyerekvállalásra.
2011. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy 3 gyerekes barátnőm mondta: ha arra vártam volna, hogy mindenem meglegyen, egy gyerekem sem lenne.

Persze, a semmire szülni is hülyeség, de ha van fedél a fejed felett, van mit enni, a többi jön magától.

2011. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy soha nem fogom tudni szerintem azt mondani, hogy megvan minden . Mert persze lehet spórolni, de sajnos ilyen fizetések mellett mint amik most vannak (átlagban) azok mellett nem egyszerű...
2011. aug. 29. 11:25
 4/16 anonim ***** válasza:

Én úgy akartam bevállalni egy babát, hogy stabil kapcsolatom legyen, legyen egy normális munkám, és legyen hol élnem. Ne kelljen napról napra élni. De én sem vártam a kacsalábon forgó palotára és a tökéletes anyagi helyzetre, mert olyan szerintem sose lesz.


Hasonlóképp gondolkozol mint én, tehát nem szabad a semmire gyereket szülni, ugyanakkor nem lehet arra várni, hogy "fantasztikus" körülmények között éljünk. Hogy ez mikor jön el? Mindenkinek máskor. Nekem 27 évesen jött el.


Egy dolog viszont fontos: minden kornak megvan a maga nehézsége, a politikai és társadalmi akadályai. Nincs olyan hogy minden tökéletes, így annak sincs értelme, hogy várjunk és várjunk hátha jobb lesz. A számunkra jót magunknak kell megteremteni és akkor a baba is megérkezhet.

2011. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: pontosan :)


Csak az ebben a rossz, ha arra várok, hogy saját lakásom legyen hitel nélkül, azt el is felejthetem sajnos, pedig nagyon szeretném. Viszont van a környezetembe több hiteles család is és nem bírják, nagyon nem. Így inkább elviseljük azt a tudatot, hogy szülőkkel élünk, mert nem akarunk hitelt felvenni. Főleg úgy, hogy a munkahely sem biztos már,és ha elveszíti valamelyikünk nem is biztos, hogy találunk egyhamar újat. Vagy ha épp terhes lesz valaki elmegy gyesre 2-3 évere és utána nem veszik vissza?

2011. aug. 29. 11:31
 6/16 anonim ***** válasza:

Mindig lesznek előtted akadályok, de a szüleinknek is voltak, és biztos ők is megküzdöttek a problémákkal.

Ha szüleid jó fejek, és nem zavarja őket, hogy náluk éltek, akkor még lehet hogy szerencsétek is van, mert ha babát vállaltok majd, akkor tudnak majd segíteni.

Anyukám egyedül él, és mindig elmondja, hogy bárcsak vele élnénk, hogy tudjunk neki segíteni és ő is nekünk.

Bevallom lehet hogy jó lenne.


Hitel nélkül pedig már nem nagyon lehet lakáshoz jutni. Viszont ezek a mai törlesztőrészletek tiszta uzsora...


Úgy érzem felelősségteljesen gondolkozol, így bármikor is vállalsz majd babát, szerintem jó helyre fog kerülni a kicsi.

2011. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Most az barátom apjával élünk. Az én szüleim házába is mehetnénk, csak az egy kis falu ahol szörnyű a közlekedés. Vagy kocsival járnak az emberek vagy ha gyárban dolgoznak akkor azzal a munkás járattal. Szóval oda csak azért nem költözünk. Pedig ott sok hely van, és modernebb, mint itt. Viszont itt a városban több a lehetőség, könnyű feljutni Pestre is így munka szempontjából ez a jobb.


A stabil kapcsolat az épp megvan. 5 éve vagyunk együtt, de régebb óta ismerjük már egymást. nem iszik, nem érdekli a foci :) jó ez hülyeségnek hangzik, de nem ül a tv elé, hogy őt most hagyjam mert meccset néz.. :)

Amire megkérem segít, stb. persze nem tökéletes ő sem, én sem, de jól elvagyunk és nem sokat veszekszünk. a vita csak abból szokott lenni, hogy az apja nem tud a rendre vigyázni, meg vannak húzásai, de kettőnk közt nincs probléma.. Szóval azért kezdtünk el így beszélgetni róla már...

2011. aug. 29. 11:45
 8/16 A kérdező kommentje:
A másik, hogy pl az én szüleim nagyon örülnének. De az ő családja nem biztos.. Mondván fiatalok vagyunk nagyon. persze nem most szeretnénk még, de én pl nem szeretnék 30 felett.. Nem tudom miért, lehet ez az én hülye felfogásom, de ha lehet akkor inkább huszon évesen.
2011. aug. 29. 11:47
 9/16 anonim ***** válasza:

Az nem hülye felfogás, ha huszon valahány évesen akarsz gyereket. S az sem rossz dolog, ha azt akarod, hogy meglegyenek az alapok.

Legyen normális munkát, legyen hol élni, ne kelljen állandóan nélkülözni. Ezek nem nagy igények. S ezek kellenek is egy babához.

Sokan a semmibe szülnek, a gyerekek mocsokban és éhezve nőnek fel. Az ő szüleik szerinted elgondolkoznak bármin is? Feltesznek kérdéseket maguknak és másoknak? Nem...

Aki már elgondolkozik azon, hogy hogyan is kellene megvalósítani azt, hogy a baba ne a semmibe szülessen, az valószínű tenni is fog érte és akkor a kicsinek jó élete lesz. Nem gazdagságról beszélek, csak normális körülményekről.

2011. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is 23 éves, vagyok, de én már nagyon szeretnék babát. Megtaláltam a páromat és összeköltöztünk az édesanyjánál, távol az otthonomtól. 3 hónapig bírtuk, most már majd egy éve albérletben lakunk. Sokkal egyszerűbb lenne, ha nem lenne ez az óriási kiadás a nyakunkon az albérlettel, de egyszerűen nem lehetett együtt élni anyósommal, mert mi is sokat veszekedtünk miatta. Mióta elköltöztünk semmi probléma.:) De nem is ez a lényeg, hanem, hogy örüljetek, hogy ti jól kijöttök a szülőkkel,mert olyan szempontból könnyebb helyzetben vagytok, hogy nincs akkora kiadásotok, mint pl nekünk, akik 100ezret kidobunk az ablakon és abból még nem fizettünk telefont, nem vettünk kaját, vagy ruhát. Én sokszor kilátástalannak látom a helyzetünket, de sosem adom fel, mindig keressük a legjobb megoldásokat. Már mindent kikalkuláltunk és ha a terveink szerint alakulnak a dolgok (amik általában sosem úgy alakulnak), akkor 2-3 év múlva bevállalunk egy babát ráadásul albérletbe. Annyival szerencsésebb helyzetben vagyunk, hogy a párom nagyon jól keres, úgyhogy az én fizetésemet egy az egyben el tudjuk rakni, de már hónapok óta nem találok munkát, úgyhogy nehéz. Viszont én is rengetegszer átrágtam már a dolgot és arra jutottam, hogy ha arra várunk, hogy minden meglegyen, akkor sosem lesz gyerekünk. Úgyhogy ha ennyi idő alatt csak kilátásunk lesz arra, hogy saját lakásunk legyen, akkor jöhet a baba. De az tény, hogy minden segítség nélkül irtó nehéz a mai világban. Ráadásul apám folyton a fejemhez vágja, hogy ő ugyan nem fog nekem adni semmit, mert ő is a saját lábán állt meg, mikor elköltözött otthonról és neki sem segített senki. Pedig megtehetné, hogy támogat kicsit anyagilag, de ezek után, ha adna sem kellene tőle. Azért ne hasonlítsuk már össze, hogy mi volt 20-30 éve meg most...ráadásul ő is az édesanyám nagyijánál lakott és az én nagyim segített nekik lakást is venni, úgyhogy így könnyen beszél. Én ettől tudok még gutaütést kapni...:S
2011. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!