Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mikor éreztétek úgy,...

Anyukák! Mikor éreztétek úgy, hogy készek vagytok a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés
Hány évesek voltatok, milyen volt az anyagi háttér, mennyi ideje voltatok együtt a párotokkal, szóval minden érdekelne!
2011. márc. 16. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30 évesen szültem ikreket. Nekünk fontos volt, hogy legyen saját házunk és autónk. Igaz, ez mind hitelre van. Pár hónap múlva végre lejár a kocsi. 13 éve vagyunk együtt a férjemmel, ebből 10 év házasság. A 10. házassági évfordulónkon ünnepeljük a lányok 1 éves szülinapját.
2011. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én esetemtől nehogy megrémülj!:D

Együtt voltunk 16 éve (házasság 6 éve), volt új ház, autó, mindenkinek biztos állás, több diploma.Én 34 voltam, a férjem 35.

2011. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

23 évesen mentem férjhez. (Férjem 25 éves volt)

Addigra volt két friss diplomám, felsőfokú nyelvvizsgám, biztos munkahelyem.

Jól éreztük magunkat kettesben az első házassági években, mert előtte mi nem éltünk együtt, így hatalmas újdonság volt az új élet.

25 évesen már szerettünk volna kisbabát, de nem akart összejönni.

Végül 27 éves koromban született meg a gyermekünk, aki már 2 éves.

Az anyagi hátterünk biztos volt addigra, minden készen állt a fogadására.

2011. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

22évesen mentem férjhez 1év járás után, a férjem 28volt, már dolgozott, én meg egyetemre jártam. Egy albérletben laktunk (most is), 23évesen szültem, 1évig még suliba jártam baba mellett, lediplomáztam, aztán jött a második is 25évesen. Nyilván mivel nem dolgoztam, csak gyest kapok, férjem sem keres rettentő jól, hóvégén lenullázódunk, de nem ez a lényeg. Most tervezzük a harmadikat is, és ha újra kéne kezdenem az életem, már legalább 3-4gyereknél járnánk, nem csak kettőnél

25,5éves vagyok :)

2011. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én soha nem éreztem úgy, hogy kész vagyok, valami még mindig hiányzik. Még egy nagyobb lakás, még egy felújítás, most még túl új az új munkahelyem, még kéne félre tenni pénzt..... még...még....

Ha így folytattam volna, akkor most nem lennék 30 hetes kismama. Egyszer azt mondtam, elég, most már igenis BÁTOR leszek, belevágok!

2011. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem úgy, hogy nekem feltétlen kell gyerek, de józan ésszel, 32 évesen már nem nagyon van min gondolkodni, hisz lassan kifut az ember lánya az időből.

14 éve ismertem akkor a páromat, ebből 13-at együtt éltünk, 6 éve már házasságban.

Egy véletlen (?) segített dönteni. Őszölni voltunk a férjemmel a Mátrában egy baráti házaspárral, és ott jöttem rá, hogy otthon felejtettem a fogamzásgátlót, csak a doboza van nálam. Mivel már szóba került többször a gyerektéma, és nem a férjemen múlt, hogy még mindig szedtem a gyógyszert, így ezt jelnek tekintettem és ráálltunk a gyerekprojektre. Egyből összejött. Most 16 hónapos szerelmünk gyümölcse.

Milyen volt az anyagi hátterünk? Hát, százszor jobb, mint most! Saját lakásunk van, amin már nincs hitel. Megvan mindenünk alapszinten, amire egy háztartásnak szüksége van. Nincs autónk és nem élünk nagy lábon, a férjemnek 3 állása van, de boldogulunk.

Úgy érzem, a megfelelő pillanatot választottuk a gyerekvállalásra, ha előröl kezdhetném sem szülnék előbb!

2011. márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én esetemben, 25 éves vagyok, csak kb. 14 hónapja voltunk együtt, amikor "becsúszott" a baba.. Nem terveztük, és még most sem érzem "magaménak".. A párom sem épp az az érzelmes típus, most így a 21. héten sem nagyon foglalkozik a pocaklakóval, inkább gyakran a súlyomon élcelődik, mert igaz, hogy egy kis túlsúllyal estem teherbe és eddig 4,5 kg-t híztam, de akkor is rosszul esik.. :-(( Kocsija van, az anyja nevén levő házban lakunk, anyagilag viszonylag megvagyunk, csak az érzelmi téren elég sivár a helyzet.. :-(((
2011. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29 évesen, 6 éve voltam együtt a párommal, 30 éves voltam amikor megszületett a kisfiam, akkor költöztünk albérletből családi segítséggel saját lakásba, félretett pénzünk nem maradt, de nem kell lakáshitelt fizetnünk, szóval azt mondom a lehető leggondatlanabb körülmények között vállaltunk gyereket
2011. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érzelmileg már 19 évesen vállaltam volna, csak az anyagiak...

21 voltam, mikor férjhez mentem, majd lediplomáztam, a férjem 20 volt, mikor elvett, ő nem akart egyetemre menni, inkább már nekiállt megteremteni a közös fészkünket. Most 23 múltam, és jónak láttuk, hogy család legyünk. Eldöntöttünk, belefogtunk, egy hónap múlva baba a pociban volt, most nagy örömmel várjuk :) 24 leszek, mire megszületik, pont a leendő apuka 23 szülinapjára.

2011. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi megismerkedünk, másnap összeköltöztünk, egy véletlennek köszönhetjük, hogy megterveztük a babát.

Ö a nagyszüleinél lakott akkor, én odaköltöztem. 2 hónap után egy teljes hétig nagyon rosszul voltam, fáradékony, hányingerem volt, stb. Mivel megszakítással védekeztünk, elvileg bármikor megfoganhatott volna. És felhoztam neki, hogy félek, hogy terhes vagyok. Ö meg azt mondta, hogy nagyon örülne neki:) Mivel szerelem volt elsö pillanattól, tudtuk, hogy kell nekünk a pici. Attól kezdve nem védekeztünk, 4. hónapban megfogant a kislányunk. Abban a hónapban jegyzett el, mikor még nem tudtuk, hogy sikerült. Nagyszülöktöl elköltöztünk albérletbe (egyik barátja házába), mikor anyu mondta, hogy költözzünk hozzá mert anyagilag egyedül nem tud egy 3 szobás lakást fenntartani. A babát csak késöbb tudta meg.

8 hónapos terhes voltam mikor összeházasodtunk. Most 6 hónapos a kislányunk, még mindig anyunál lakunk, babának mindene megvan, pedig én nem dolgoztam elötte, de férjem jól keres mostmár...

Jobb, hogy anyukámmal lakunk mert sokmindenben segít. Gyes után én is elmegyek dolgozni és akkor még autó is lesz. 23 évesen szültem, férjem 25 éves és imád mindkettönket!!!:)))

Mi tudtuk, hogy 10-20 év múlva sem fogunk jobban állni anyagilag (maximum rosszabbul), akkor minek várjunk, nem igaz?:)

2011. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!