Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben visszamegy/vissz...

Ilyen esetben visszamegy/vissza kell mennie dolgozni? (lent)

Figyelt kérdés
Előre is elnézést a szomorú törénetért, de egy beszélgetés kapcsán merült fel bennem a kérdés. Szóval a sztori a következő: volt osztályfőnökünk májusban elment szülési szabadságra, majd két hete augusztus végén megszült. Mind a terhesség- mind a szülésnél semmi probléma nem volt, sőt utána még egy napig meg is szoptatta a kicsit, és teljesen jól volt. Ám sajnos másnapra váratlanul meghalt a gyerek. Szegény volt ofő.-öm teljesen magábazuhant. Nekünk a volt osztályának egy tanárral üzente meg a férje, hogy majd egy-két hónap múlva meglátogathatjuk, de ne beszéljünk majd a történtekről. Ennek kapcsán beszélgettem a dologról egy ismerősömmel. Én azt mondtam, hogy amennyire kész lehet szerencsétlen nő, biztos, hogy nem jön vissza idén tanítani a suliba(főleg azok után amit a férje üzent). Az ismerősöm szerint viszont, akármennyire rosszul van, "mivel nincs gyerek, nincs gyes, gyed se" vissza kell mennie dolgozni. Ti miként vélekedtek erről? Vissza jön idén? Így nagyon szomorú (és morbid dolog lenne), mind neki-mind nekünk(diákoknak-tanároknak egyaránt), hogy tavaly boldogan, terhesen elment, erre idén meg hirtelen visszajön. Óhatatlanul belefuthatna olyan helyzetbe, hogy valaki (még ha nem is szándékosan, hiszen nem mondhatjuk el mindenkinek mi történt) megkérdezi, hogy: Tanárnő, hát hogy hogy viszajött? Hogy van a gyereke?, stb. Meg hát az óráival is mi lesz? Minket három évig tanított, ez az utolsó évünk, és már más az ofőnk, így aztán mi is furán kezelnénk a helyzetet.
2011. szept. 4. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem él a baba, akkor tényleg nem jár neki GYED.

Mellékesen az lenne a legjobb neki is, ha elkezdene dolgozni, mert akko kevesebb ideje lenne elsüllyedni a bánatában. (NEM rosszindulatból mondom, tényleg igy van).

Ha elfoglalja magát, akkor hamarébb túljut rajta. Ha visszamegy tanitani, akkor az igazgató vagy valamelyik másik tanár dolga, hogy a diákokat figyelmeztesse, hogy erröl ne beszéljenek vele.

De ettöl függetlenül az a véleményem, hogy ha SENKIVEL sem beszél a bánatáról, akkor sokkal több problémát okoz, mintha nyilan vállalja a történteket.

2011. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy közös ismerősünkkel beszéltem a minap, ő azt mondta, hogy teljesen befordult, amit teljesen érhető, hiszen bele sem merek gondolni, hogy milyen lehet az, ha egyik percről a másikra minden előzmény nélkül meghal valakinek a kisbabája.

Tőlünk úgymond "teljes titoktartást" kért (mind diákok-mind tanárok felé) az ügyben az a tanár, aki az üzenetet hozta.

2011. szept. 4. 09:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi szabit vett ki szülés előtt de más nem fizetetlen szabira biztos elmehetet....
2011. szept. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (ebben nem vagyok biztos) a TGYÁS ilyenkor is jár, hiszen ez a terhességi gyermekágyi segély, a gyermekágyas időszak pedig akkor is létezik, ha a baba sajnos nem él. Ezt a fél évet nem csak a baba miatt biztosítják, hanem mert a szülésből is helyre kell rázódni.
2011. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

6 hét jár, utána max. táppénzen lehet. Sajnos tapasztalatból mondom. Én visszamentem dolgozni, s nem zuhantam össze.

Persze könnyű nem volt, s nem is lesz soha, de az élet nem áll meg.

2011. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!