Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Szobatisztaság,...

Hogyan tovább? Szobatisztaság, összetett probléma, többi lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam 23 hónapos elmúlt. Eljutottunk már odáig, hogy ha nincs rajta pelus - sokszor nem kéri, imád meztelenül lenni -, akkor a pisit és kakit kint az udvaron intézi, bent a lakásban nem. Se bilibe, se szűkítővel a vécébe nem hajlandó. De ha érzi, hogy kell neki, akkor kimegy, és kint a kertben elvégzi, majd szól, hogy pisilt kint, illetve kakinál is jön, és mondja: kiesett kaki, és meg is mutatja, hogy hová. :) Épp az előbb ez történt, de ahogy behoztam, elkezdte kérdezgetni, hogy mi a baj, meg hogy kiesett kaki, és majdnem sírt, nem győztem nyugtatgatni, hogy semmi baj, és megdicsértem, hogy kiment a lakásból, és nem a szőnyegre végezte a dolgát.

Ha kis bugyit adok rá - már ha megengedi egyáltalán, hogy ráadjam -, akkor abba bepisil, bekakil, mert azt hiszi, pelus van rajta.

Igen ám, de jön a rosszabb idő, mit fogok csinálni? Megint állandó pelusos lesz? Vagy csak bugyit adjak rá meg nadrágot, és legfeljebb állandóan mosni fogok? Szerintetek hogy csináljam, mit csináljak?


2011. szept. 5. 10:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Most már ott tartunk, hogy sokszor nem kéri a pelust, ma is már kétszer szólt, hogy pisilnie kell, ki is ment a lakásból pisilni, és végre a wc-szűkítővel a vécébe is pisilt! Asszem nem adom fel, mert ebből lesz valami előbb-utóbb. :)
2011. szept. 6. 16:00
 12/13 kismama28 válasza:

Gratulálok, kitartás! Valószínű nálatok is az lehetett a gond mint nálunk. Nagyon ügyes és okos, de még 100%-ig még sem volt érett a szobatisztaságra.

A gyerekek napról napra sokat változnak és fejlődnek, csak hagyni kell, hogy mind ezt a maga tempójában tehesse!

2011. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most már egyre ügyesebb. Minden nap legalább 1x vécébe pisil, hol ülve, hol állva, ahogy éppen kedve tartja. De nagyon ügyes, ha nincs rajta pelus, visszatartja a pisit. Egyik nap apuka a távollétemben el is vitte úgy autóval, hogy nem adott rá pelust, csak egy kis rövidgatyót, és nem is pisilt be órákon keresztül. Hazajöttek, majd odavittem a vécéhez, és simán belepisilt! :)) Haladunk végre. :)
2011. szept. 12. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!