Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 29 hetes kismama vagyok....

29 hetes kismama vagyok. Milyen sorrendben kapom majd a szülés után a különböző juttatásokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem,a családit kapom az elejétől,meg az anyaságit 1*,mellete meddig kapom a többit?Hogy jönnek egymás után?Előbb a GYES aztán a GYED?És a TGYÁS?Annyira zavaros,és az én védőnőm nem tájékoztat semmiről.
2009. ápr. 21. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
anyasági, tgyás fél évig, gyed 2 éves korig, gyes 3 éves korig...plussz családi pótlék minden hónapban minden mellé
2009. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van,ahogy ahogy leírta a kedves válaszoló!
2009. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1, TGYÁS: megillett a baba születésétől fél éven keresztül (180 nap), de a születés várható időpontját megelőző 28. naptól már kérheted.

2,GYED: ha megillet, akkor a TGYÁS letelte után kérheted, és a gyermek két éves koráig jár.

3, GYES: a TGYÁS letelte után kérheted, de csak akkor, ha nem kérted a gyedet. Ha gyeden vagy, akkor a gyedet követően a baba 3 éves koráig.

4, Családi pótlék: babuci megszületik, gyorsan intézni a TAJ kártyát neki és akkor a terület MÁK (Magyar Államkincstártól) tudod igényelni. Amelyik hóban születik, már jár is, akkor is ha 31-én születik.

5, Anyasági támogatás: egyszeri alkalom. Ha megszültél, TAJ kártya igénylés a babának és ezt is a MÁK-nál tudod intézni. Ha jól emlékszem, kell még anykönyvi kivonat is hozzá, meg ha bankszámlára kéred, akkor bankszámlaszerződés, vagy utolsó banki kivonat. Kell még egy igazolás a dokitól, hogy legalább 4 alkalommal voltál terhestanácsadáson. Ezt a tanácsadóban adnak neked. (elvben a védőnőnek illene ezt intéznie, de nálunk is én futkostam utána.)

2009. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Ez nekem is segítség. Köszi

23+3 kismama

2009. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék,hogy a Tgyás nem 180 nap,hanem 168 és ha táppénzen vagy ,nem éri meg a 28 napot kivenni,szülés előtt,csak a születés napjától.Amúgy minden jó amit írt az előző válaszoló.
2009. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek csajok!Sokat segítettetek,most már minden tiszta.Azért ez felháborító,ami a védőnőmet illeti,hogy nem ad semmilyen tájékoztatást,de a markát azt szereti tartani,meg bele tud szólni az életünkbe.Olyanba is,amihez smmiköze.A körzetünkben minden kismama-anyuka utálja.Kár,hogy nem lehet választani.Meg olyanokat csinál,hogy bejelentés nélkül feljön hozzám,még meg sem szültem!!!
2009. ápr. 22. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!