Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mit tehetek?

Ebben a helyzetben mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem rég jeleztem a főnökömnek, hogy ha a fiam betölti a 2 évet akkor szeretnék vissza menni dolgozni. Erre azt mondta nem tud nekem munkát adni. Ilyenkor mi van? Nem köteles visszavenni amíg gyesen vagyok? Vagy hogy működik ez?
2011. máj. 10. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
6 órában dolgozhatnál de nem köteles 2 év után visszavenni! Mondhatja hogy Gyes alatt otthon maradsz...
2011. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl jó... De köszi a választ!
2011. máj. 10. 14:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Erről lehet vitát nyitni...


Hivatalosan, amikor gyeden/gyesen van ember lánya, akkor fizetés nélküli szabin van, amit a munkáltató részéről kötelező adni. Na de azt nem írja a munka törvénykönyve, hogy neked kötelességed igénybe venni! Magyarul ha írsz egy levelet a munkáltatódnak, hogy az X. napon igényelt fizetés nélküli szabidat Y. nappal meg kívánod szüntetni, akkor nem nagyon tud mit tenni.

2011. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!