Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hisztek benne, hogy nem...

Hisztek benne, hogy nem minden nő érdemel gyermeket/ alkalmas anyának?

Figyelt kérdés

Most nem a piszkos anyagiakról van szó, hanem magának a gyermeknevelésnek a velejáróiról és arról, hogy a gyermekünk egészséges legyen nemcsak testi, hanem lelki értelemben is.

Alig járok a huszas éveim elején és bár már 15 éves koromtól vágyom egy gyermekre, az eszemmel igyekszem leküzdeni az érzést, mert tudom, hogy pocsék anya lennék, aki egy roncsot nevelne a gyermekéből.Tudom persze sokan írják, hogy nem lehet tökéletesre nevelni egy kisbárányt, de ha egy ember még csak töredékét sem tudja adni annak amit megérdemelne, akkor is érdemes?

Itt vagyok én..nevelés szempontjából kész csőd vagyok, még akkor is ha nincs még sem lányom, sem fiam. Hacsak a táplálkozást vesszük is már vége lenne a gyereknek, mert biztos, hogy képtelen lennék a helyes életmódra nevelni..pontosabban, nevelni a helyesre nevelném, de én, aki képtelen lenne megállni az édességet (amit a gyerektől nem vonnék meg persze, de nem is irtózatos mennyiségben adnám neki-engem pl apám az édességgel szeretett csak), hogy tudnék neki helyes példát mutatni? Sehogy?Sehogy! és ez a legfontosabb, nemde? A helyes példa!És erre írná mindenki az akaraterőt, ami nekem nincs, abszolút nincs..illetve van, de valami egészen elcsökönyösödött formában, ami az ételre nem vonatkozik és a türelemre sem. van kisállítom például, aki egész nap visít, mint a tengerimalac..de szegénnyel csak kiabálok, ha nem dolgozok, mert már az agyamig hatol az ordítása..na most mi lenne velem kisbabával? Vele is ordítanék? Én azthiszem, hogy igen..na és persze amikor már nagyobb lenne, méginkább. És arról már nem is beszélve, hogy szépen megmagyarázni nemtudnék neki semmit, mi van ha úgy elönt a harag, hogy megütöm? Márpedig az biztos, hogy előfordulna! Vagy például itt vagyok, a szüleim annyira nem foglalkoztak velem gyerekkoromban, hogy a szociális és párkapcsolati dolgok nagyrészét -a barátokon kívül- a tv-ből szedtem fel és olyan rosszul rögzültek be, hogy ezt már nem lehet levetkőzni, normális apa képet nem látna az a gyerek, normális párkapcsolati képet sem, mert az anyja mindig mindent elrontana.

Akkor minek egy ilyennek egy ilyen anya? A többiről pedig már ne is beszéljünk...tudom persze, hogy szeretném, de mit ér az ilyen mocskos szeretet? Persze a környezetem teljesen másképp látja, barátnőm lányait imádom, ha velem vannak következetes vagyok, és szerinte és a férje szerint is remek anya lennék, nade az nem egy élet amit az ő lányaikkal töltök.

Ha tehetném egyébként legszívesebben örökbeadnám a petesejtjeimet, de nem lehet ezt itthon...viszont legalább másnak örömet okozna.

Szerintetek érdemes tehát ilyen orbitális hibákkal szülni? Mert szerintem nem! De akkor mit tehet egy ilyen anyának nem való nő? Semmit, ugye?


2011. szept. 21. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy, majd máshogy fogod látni a dolgokat.

Ha nem tetszik, ahogy téged neveltek a szüleid, majd akkor te másképp nevelsz.

2011. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem ehhez a kérdéshez térjünk majd vissza akkor mikor 21 éves leszel .-))


addig majd még változol és másképpen fogod látni magad

2011. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem szeretném azt mondani, hogy a világ legidiótább tanácsa az, hogy nem úgy nevelsz ahogy a szüleid, ha ők rosszul csinálták, mert biztos van akinek ez megy...de pl annyi berögzült rossz szokást neveltek belém, hogy ha én még jól is akarnék nevelni, a saját viselkedésemmel, akkor is padlóra küldeném az elveim.

Fiatal vagyok lehet, de én már öregnek érzem magam eléggé...viszont biztos fog változni a hozzáállásom, csak nem szeretnék egy érzelmi analfabéta, mindenféle rossz szokással rendelkező gyereket és felnőttet...életemben nem tette még jót, hát legalább ő legyen jó, de mivel így ő nem lehet jó, inkább ne legyen gyerekem.

2011. szept. 21. 14:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Már ré elmúltam 21...Pont 20 és 25 közt vagyok...félúton..
2011. szept. 21. 14:15
 5/8 anonim ***** válasza:

1.vagyok


Ha gyereket akarsz, eleve ne legyenek elveid :) :)

Amint megszületik a gyerek, az elvek megváltoznak olyan irányba, ahogy a gyereked óhajtja majd.


Akárhogy is olvasgatlak, még nagyon fiatal vagy, még ne akarj gyereket. Annyit fogsz még változni, és elhagyod ezeket a gondolatokat.

2011. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az lesz jó anya, akinek vannak félelmei, vannak kétségei, és gondolkozik mindezen és keresi a megoldást.


Egy pocsék anya szül bele a világba mindenféle háttér nélkül (anyagi, érzelmi háttér nélkül), és anélkül, hogy valaha is elgondolkozna a jó anyaság titkán.


Vannak olyanok, akik nem valók anyának. De ők hidd el nem kérdőjelezik meg magukat...

2011. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincsenek elveim...szóval semmi olyan, hogy akkor én majd csak ilyen-olyan módszer szerint altatok-etetek, nem adok neki ezt és azt...mert ez a része nagyrészt nálam biztos, hogy ösztön, vagy nem is tudom...a dackorszak rész, hogy én majd így fékezem vagy úgy. Ezek nincsenek bennem...hanem az tényleg, hogy majd én mutatok neki a saját hibáim miatt rosszat, de szöges ellentétben nevelem majd..na akkor, hogy össze lesz zavarodva, de mivel erősebb a példa, majd azt követi és lesz még egy "bolond" a világon. Azt pedig nem akarom..mert egy anya csak nem akarhat rosszat a gyereknek. És akkor még az apáról nem is beszéltünk...

Tudom, hogy fiatal vagyok még, de ezek azért olyan dolgok, amik nem változnak

2011. szept. 21. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat gondolkozol.

Egyik barátom épp tegnap írta nekem ezt a mondást:


"Az elme célja olyan problémák megoldása, amelyek valójában nem is léteznek."

(Adyashanti)


Na, most ez rád tök igaz! S nem rosszból írom, csak szerintem már előre gondolsz olyan dolgokra is, amíg még nem is léteznek, és amik nem is biztos, hogy meg fognak történni. Ne hergeld magad, nem tudhatod, hogy a gyerekednek rossz lesz és te is egyből rossz leszel.

2011. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!