Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a barátnőmn...

Hogyan mondjam meg a barátnőmnek, hogy nem szeretném, ha találkoznának a gyerekeink? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A barátnőm gyereke (5éves) nehezen kezelhető,szemtelen,csúnyán beszél és nagyon rossz hatással van a (2 éves) fiamra. Sok rosszat tanul tőle és napokig nem lehet bírni vele,ha találkoznak. Mellesleg az ő fia bántja is az enyémet,ha véletlenül nem látom őket.

Barátságunk nagyon régi,sőt ő a legjobb barátom!! Nem szeretném megbántani,de azt nem akarom,hogy a gyerekem kárára menjen.

Hogyan mondanátok meg neki ezt az egészet? Nagyon nehéz ez nekem!!!!!!


2011. szept. 22. 10:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Én meg olyanokat akik így viselkednek mit te. Valószínű nagyon jól nevelt gyermekeid vannak.(ha vannak)

Ne oszd az ész,ha nem a kérdésre válaszolsz........

2011. szept. 22. 11:59
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálj meg te hatni az 5 évesre! Az ilyen "nehezebben kezelhető" fiúknak is van "gyenge pontjuk", gyakran éppen az egójuk. :) Ha elmagyarázod a nagyfiúnak, hogy ő már nagy, és neki vigyáznia kell a nála kisebbre (mert az gyengébb, instabilabb, stb.), az még esetleg működhet is. Egy 2 évesnek igazi példakép egy 5 éves, de példaképnek lenni felelősséggel is jár. Hiszen pl. Pókember sem bántaná soha a gyengébbeket, inkább megvédi őket! Ha a nagyfiú megérti ezt, csodás változásnak lehetsz tanúja. :)


Tudod, nagyon sokféle szülő van, rengeteg nevelési módszerrel. Eltávolíthatod a környezetetekből az 5 éves kisfiút, de hamar tapasztalni fogod, hogy a világ tele van idegesítő gyerekekkel (és szüleikkel). Éppen ezért a saját érdeked is az, hogy megtanuld kezelni őket. Nálunk az "ügyeletes idegesítő gyerek" a bátyámék gyereke. Irigy, nyafka, teljesen más mentalitású, mint az én fiam. Ettől függetlenül nincsenek eltiltva - nem is lehetnének, hiszen közös a nagymamájuk, aki velünk él - legfeljebb sokat magyarázok a fiamnak a látogatásaik után. Ő most 3 és fél éves, és már sok mindent megért. Már nem akar minden áron utánozni, és arra is rájött, hogy hiába kisebb az unokatestvérénél, de sok dologban mégis viselkedhet okosabban nála. 2 évesen persze még más volt a helyzet, de mivel nem voltak akkor sem napi kapcsolatban, a kis "vadhajtásait" mindig le tudtam neki nyesegetni.


Rosszat bárhol tanulhat a gyerek. Azért vagy te az anyukája, hogy a segítségeddel megtanulja felismerni, és elkerülni a rosszat.

2011. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igen sok jó dolgot írtál. Mint mondtam van már rutinom,van egy nagy fiam is. Az első az volt,hogy évekig szinte barátnőm gyerekének születése óta próbálok hatni rá. (nála is van egy nagyobb fiú aki szintén ilyen volt,az én nagyommal nőtt fel. De rá lehetett,lehet hatni) Szóval rutinom van. Ez a gyerek teljesen kezelhetetlen,sokszor nekem is nekem jön. Lehet támadni,lehet rosszakat írni,de akkor sem lehet vele mit csinálni. Nem rúgnék fel egy 25 éves barátságot,ha nem próbáltam volna már ki mindent!!

Hangsúlyozom nem egy zöldfülű kezdő anya vagyok!!! Csak elakadtam egy kicsit.

2011. szept. 22. 12:28
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az vagyok, akinek ilyen helyzete volt. Azzal a különbséggel hogy nekünk egykorúak a fiaink és mivel jó barátok voltunk így sokat és gyakran találkoztunk (irtó közel is lakunk).

És igen ez így van hogy az oviban stb. nem tudom megakadályozni hogy kivel töltse az idejét de ott ott vannak az óvónők, akik szemmel tartják őket és nem engedik eldurvulni a helyzetet és nem utolsó sorban KÖVETKEZETESEN ugyanazt a büntit kapja akármelyik ha mondjuk harapdossa a többieket.

(legalábbis a mi ovinkban így van, fantasztikus óvónénijeink vannak).

Ellenben ezzel a szituval amikor a barátnőm nem szól rá a fiára max. így mosolyogva hogy ejnye bejnye bezzeg ha az enyém a 25dik lökdösődés meg harapdálás után visszavágott akkor szemrehányó tekintettel vígasztalta a bömbölő és árulkodó gyerekét.

Tényleg jóban voltunk, nagyon sok mindent megbeszéltünk, de ezen a dolgon nem tudtunk túllendülni. Én próbáltam neki először finoman mondani hogy kellemetlen hogy én leszúrom a kisfiamat a helytelen viselkedésért ő meg rá se hederít de már azon is kicsit megbántódott.

Én más gyerekét fegyelmezni nem fogom és nem is érzem jogomnak.

Egy teendőm volt csak, hogy akkor ritkítjuk a találkozásokat vagy elkerüljük.

2011. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A helyzet kb. ugyanez.
2011. szept. 22. 12:33
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. sajnálom:( persze lehet csak az én bnőm reagált így de sajna belegondolva én is talán megbántódnék kicsit (mondjuk nekem biztos fontosabb lenne a barátságunk annál minthogy meg se próbáljam visszafogni a gyerekem és inkább besértődjek).
2011. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, ha már tényleg mindent megpróbáltál. Az meg még rosszabb, ha a barátnőd meg sem próbálja kezelni a fiát.


Óvatosan talán először mégis meg kellene próbálni megbeszélni a barátnőddel a dolgot, mert hosszú távon a nagyfiúnak sem lesz jó, ha ráhagyják ezt az antiszociális viselkedést. Ne elsősorban azt told előre a beszélgetés során, hogy a te gyerekedet bántja, hanem azt, hogy egyáltalán nem fogad szót, és hogy lehet, hogy ezzel valamit kezdeni kellene. Biztos jár oviba. Ott mit csinálnak vele?


Rosszcsont kölkök vannak. Viszont a szülőknek igyekezniük kell őket a jó irányba terelgetni. Ha hajlandóság sincs a barátnődben erre, akkor nem sok mindent tehetsz...

2011. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Az oviban is ez a helyzet. Heti rendszerességgel én megyek érte. (persze szívom a fogam,de mivel egyedül neveli a gyerekeket,segítek a barátnőnek) Ott is gondok vannak vele. Az óvónő rendszeresen panaszkodik.

Már ezen is túl vagyunk. Eljutottunk odáig,hogy megmondtam neki,hogy kérjen segítséget.Sőt az oviból is elküldték pszichológushoz.(szerinte nem kell vinni) Én tudom,hogy nehéz egyedül gyereket nevelni épp ezért is segítek neki ahol csak tudok.De ez már sok.

2011. szept. 22. 13:00
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, amit írsz, és nagyon sajnálom.

A mi környezetünkben is volt ilyen gyerek, és én sem akartam, hogy a gyerekem találkozzon vele. De megmondani sem akartam az anyukának, nem akartam megbántani. Így szépen lassan elkezdtem nem keresni őket, ha hívtak, inkább nem értünk rá soha.

Ez van, nincs ebben semmi szerintem.

Oké, hogy nem tudom megválogatni az oviban a gyerektársaságot, de ha annyira rossz az ovi, akkor átviszem másikba. A barátokat is meg lehet válogatni.

2011. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!