Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyorsan leszokni a pelusról?

Gyorsan leszokni a pelusról?

Figyelt kérdés

A 27 hónapos fiam még mindig nem szobatiszta és nem is erőltettem a dolgot annyira nyáron.De már nagyon gyerek hiánya van.Annyira,hogy egész nap nem tudok tőle szinte semmit sem csinálni mert mindig jön utánam és mondja:

anya játszi

Nem marad el egyedül.Betudom rakatni az oviba ,de ahhoz ugye bár a pelus nélküliség kellene.Most álljak rá hiperszuper gyorsan a dologra vagy mi?Mi lesz velünk télen meg a szar időbe mikor nem is tudunk kimenni.Egy kisfiú barátja volt akivel egy idősek és Ő is most ment bölcsibe.

Tanácsok???


2011. szept. 25. 00:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miért nem megy ő is bölcsibe ? Ovihoz még kicsi nem ?

Nem úgy van az, hogy akkor hiperül leszoktatjuk. Ha nem érett rá, úgysem fog, megszakadhatsz bele.

Ha nem iratod még be sehova, akkor próbáljatok rendszeresen valahova eljárni, ahol gyerekek is vannak. Plázák étkező részében szoktak lenni, remélhetőleg van némi játszási lehetőség, én voltam már olyanban. Most még a játszózás mehet az idő miatt is. Télen haverokat keresni megbeszélni időpontokat, hgoy talizzanak a gyerekek nálatok, vagy náluk, legyen rendszeres akkor mindenki tudja mire számíthat, úgy mindenkinek könyebb, gyereknek jobb is.

2011. szept. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. De sürgősen szoktasd rá,hogy egyedül játsszon,ne veled. Két évesen már tud egyedül is játszani,ha olyan játékot adsz neki. Akkor csak rá kell nézned,és te csinálhatod a dolgodat. Esetleg segíthet neked,pl. berakni a ruhákat a mosógépbe,port törölni stb. Meg kell értetned vele,hogy anyának most dolga van,nem ér rá játszani. Akkor is,ha eleinte hisztizik. Hamar megszokja az önállóságot,fejlődik a kreativitása.
2011. szept. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bocs az offért:

én is pontosan ezzel "küzdök". Szívesen olvasnék kézzel fogható tapasztalatokat.

Ebben a korban már társaságra van szüksége, nálunk is a barátok, már oviba járnak. Mi januárban kezdjük, de a pelust nem hajlandó elhagyni.

Vettem neki alsónadrágokat, és a szokásos kakilás után abban szaladgál a lakásban. Szép, új tetszik is neki, és mondtam neki, hogy ez annyira szép, hogy vigyázzunk, ne menjen bele pisi. Kint van a bili, szóljon, ha kell. Még csak próbálkozunk esténként. Ha sikerül, napközben is egyre többször.

Kérlek, kérdező, írj, majd mit teszel, mert én is "kudarcként" élem meg kicsit... :(

Köszi. :)

2011. szept. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kisvárosban lakunk így itt nincs pláza.Szoktunk járni játszóházba másik városba na de nincs állandóan sajnos erre pénzem mivel autóval kellene menni és még befizetni is (kb. 3000 ft). Mostanában favonatozunk, de azt is állandóan szétszedi én meg rakhatom össze.


Utolsó: ma leveszem a pelust és próbálom 5 percenként kérdezgetni.Én is vettem már kedvenc alsógatyót nyáron, de semmi.Már a harmadik bilit vettem hátha azzal van a baj.Este jelentkezem!

2011. szept. 25. 08:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Arra nem válaszoltál, hogy miért nem bölcsibe íratod????
2011. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mert már terhesen bekellett volna íratnom.A munkahelyemre meg nem tudok visszamenni dolgozni, mert lehetetlen munkaidő( 3 nap meló 12 órában plusz 4 órás utazás oda-vissza utána 3 nap szabi és éjjel is kell menni) van egy kisgyerek mellett és így nem veszik be.Inkább oviba szeretném járatni, ha készen áll majd rá.
2011. szept. 25. 13:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.

Én meg pont azt próbálom elkerülni, hogy ne kérdezgessem, mert akkor félek, hogy frusztrálni fogja. :(

Max. 15 percenként, félóránként. Tegnap figyelte magát, de valamin elkalandozott, így megtörtént a baleset.

2011. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem sikerült az 5 perces kérdezgetés mert sokszor kiment a fejemből ,hogy nincs pelus.

7 pisis nadrág lett a nap végére.Holnap elmegyünk az ovi felé mikor kint játszanak a gyerekek hagy csorogjon a nyála.Meg lehet beszélek az óvónővel,hogy belehetne e menni néha játszani.Szembe szomszédom dada és vele beszéltem.

Nem adom fel,mert ez mind a 2önknek jó lenne.Egész nap együtt vagyunk és sokszor már nem bírom.Neki is és nekem is egy kis felüdülés lenne.Nem akarom én egész napra betenni ebéd után hoznám haza.Ugye ettől még nem vagyok rossz anya???

2011. szept. 25. 20:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne kérdezgesd 5 percenként, mert csak szokássá válik, és semmi sem lesz belőle. Nincs kész rá, hiába mosol 8 bugyost egy nap.

Az hogy szétszedi a vonatot nem baj. Az ekkora gyerekek még saját módjuk szerint játszanak a játékokkal, nem pedig ahogy valóban kell, bár a mi szemünket őrültül tudja piszkálni, és akarjuk,hogy rendeltetésük szerint játszanak. Hagyd játszani ahogy ő akar a játékaival. Neki úgy jó, kell a fejlődéséhez. Te ne idegeld magad. Ha tornyot épít is tudod mi lesz ? Ledönti, százszor is és ez benne a poén, és a játék neki. aztán majd egy év múlva építi is és élvezi is az eredményt.

Kicsit játsz vele, majd mikor kezdi beleélni magát menj ki és csinálj valami fontosat. Ha esetleg azt látják anyu csak tv-zik (nem mondom te ) arra kapnak. Persze ha fontosat csinálsz is akarnak téged, de később rájönnek, hogy az fontos meg kell legyen. Legyen körülötted mikor mosol, segítsen (igen fárasztó kicsit és hátráltat is, de mégis )konyhába hozz játékot neki míg főzöl, beszélj hozzá, add a kezébe a répát, hagyd kavarni. Igen fárasztó időszak, és túlleszel rajta, addig is kitartást, és próbálkozást, hogy mi hogyan köti le.

2011. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Képzeljétek akart vonatozni és mondtam neki,hogy miután elment anya pisilni akkor vonatozunk.Erre megfogta a kezem és mondta: Anya pisi.Majd felkapta a bilijét és jött velem.

BELEPISILT A BILIBE!!!!Tegnap egész nap nem akart.

2011. szept. 26. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!