Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol tart a mai szülőtársadalom...

Hol tart a mai szülőtársadalom, hogy az óvodát, óvó nénit (stb. ) teszi felelőssé, hogy nem neveli meg a gyereket? Ha a szülőnek 3 év alatt nem sikerült, miért tolja a felelősséget?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 22:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

mondjuk szerintem a nevelés nem ütést jelent :)

a tanítók tanulnak pedagógiát, nevelésmódszertant is, meg pszichológiát is. rengeteg továbbképzés van, ahol tanulhatnának. + szerintem a személyiség is nagyon fontos. én láttam már gyereket, aki az egyik óvónő csoportjában agresszív volt, a másikéban pedig egy bárány - csak azért,mert a pedagógus észrevette a benne rejlő pozitív képességeket és azt élezte ki. szerintem igen is, feladata a nevelés is, nem csak a tanítás. az óvónőnek ugyanúgy.

2011. okt. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Tom Benko ***** válasza:
Ahogy a nevmódszertan tanárom mondta valaha: az iskolai oktatás multipólusos. A legtöbb tanár pedig nem tűnik el a tanáriban, sőt, elég sok idejét a gyerekek problémáira áldozza. Sajnos ha nincsenek partnerei ebben a gyerek oldaláról, akkor szinte tehetetlen, bár tény, hogy sok múlik az ő személyiségén is. Az elrettentő példákat oldalakon keresztül írhatnám, bátorítóból viszont kevés, és egyre kevesebb van.
2011. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
32%
Emiatt lenne jó szerintem,ha a pedagógus (óvodai vagy iskolai) össze tudna fogni. Amíg egy pedagógusban felmerülhet mondjuk egy olyan kérdés, hogy miért engem tesz felelőssé egy szülő,addig a szülőben is gyűlnek az indulatok - pláne, ha kevésbé tanult... Szerintem egy jó pedagógus a szakmai tudásával, személyiségével tud(na) olyan értékeket, magabiztosságot sugározni,ami a tanulatlanabb vagy ellenségesebb szülőkből is tiszteletet tudna kiváltani,nem beszélve a gyerekekről. Én óvodában és iskolában, gimiben is tapasztaltam már több ilyet. Öröm látni,mikor egy magatartásproblémás gyerek hirtelen "megjavul" és legelső a töri órán vagy a kémia órán... Nyilván sok a hiányosság a szülői oldalról is, de sok-sok pedagógusunk sem túl felkészült pedagógiából.
2011. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Tom Benko ***** válasza:
100%

Utóbbi főleg annak köszönhető, hogy már nincs alkalmassági vizsga a tanárképzőkben, nincs folyamatos kontrollja a tanári munkának és nincs becsülete sem a tanításnak, sem a tanulásnak.

Érdekes módon nekem eddig egyetlen szülővel volt problémám az elmúlt 10 év alatt - pont egy kislányát elkényeztető, mimózává nevelő fajtával, aki azért is jobban akarta tudni nálam még a szakomat is.

Nem azért, probléma mindig lesz az iskolákban, mindig is volt, de általában könnyű a megoldásuk, ha a szülő és a gyerek is partner benne. Ezekről nem is megy ki információ, ezért néha úgy tűnik, hogy rengeteg szülő/gyerek problémás, pedig, ugyan igen nagy a számuk, kisebbségben vannak.

2011. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!