Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis korkülönbséggel szült...

Kis korkülönbséggel szült Anyukák! Miért (véletlenül vagy tervezetten) alakult így? Mennyire nehéz két picivel? Megbántátok vagy sem?

Figyelt kérdés
Kis korkülönbség alatt azt értem, hogy 1-1,5 év van a két gyerkőc között.
2011. márc. 12. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
16,5 hónap a korkülönbség. Mi így terveztük. Február 23-án született a kistesó. Egyenlőre nem nehéz, a pici eszik-alszik leginkább. A nagy szeretettel nézi, simogatja, de érzeni rajta hogy hisztisebb mostanában. Hogy később milyen lesz nem tudom. A férjem sokat tud itthon lenni, és anyukám is közel van, így segítség van/lesz.
2011. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 1 percig sem bánom!!!! Én vagyok a legboldogabb anyuka a világon!!! :)
2011. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédban 11 hónap van a két kicsi között. Szenvednek is rendesen, (2. baba becsúszott, el is akarták vetetni, de nem lehetett).

Másik ismerősnél 13 hónap van, tervezett babák. "Nagy" nyüstöli a kicsit, de imádják egymást. Azt mondják annyira nem nehéz velük.

2011. márc. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

14 honap van a ket fiam kozott. Tervezett baba mindketto.

Sokan azt hittek, hogy megorultunk, vagy csak kamu, hogy tervezett gyerek a masodik.

De nekunk annyira bejott a gyermekvallalas, hogy alig vartuk, hogy legyen meg egy gyermek, mi kihivaskent fogtuk fel, raadasul a ferjem es a novere kozott, valamint kozottem es a testvereim kozott nagy korkulonbseg van. Ezert akartunk inkabb kisebbet.

Megoldhato minden, teher alatt no a palma. Voltak nehez idoszakok, most egy eves mult a kicsi, mar osszehangolodtak, igy mar szuper.

Ami nehez: valahova egyedul haladni a ket gyerekkel. Volt testverbabakocsink, de nem nagyon boldogultam vele, mert hatalmas mindket gyerek, nehez volt kozlekedni.

Ami nehez volt: a nagyobbik jo alvo volt, a kisebbik meg most sem alszik jol. Nagyon-nagyon sokaig ejszakankent 2-3 orat aludtam osszesen, azt is 30 reszletben. Viszont nem volt piheno napkozben sem, hiszen mindket babat el kellett latnom, az en pihenesem, alvasom volt az utolso, amivel foglalkozni lehetett.

Fizikalisan nem konnyu.

De nem megoldhatatlan, sot: a ferjem fel eve kulfoldon dolgozik, egyedul nevelem a ket gyereket, a nagyszulok segitenek. Es igy is siman tuleljuk, inkabb lelkileg rossz, hogy kulon vagyunk, de igy is el lehet latni ket ekkora gyereket.

2011. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 perc van a lányaim között. Tudom nem ezt kérdezted. Nagyon anyakimélős babák. Most 9 hónaposak. Nagyon örülök, hogy igy sikerült.
2011. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Pontosan 18 hónap és 3nap van a lányaim között, a második becsúszott.

Az eleje nagyon nehéz, a tömegközlekedés, alváshiány, kettő pelenkázása, foglalkozás... Nehéz ép ésszel és segítség nélkül kibírni.

Amikor a nagy féltékenységből rugdosta a picit, akkor volt hogy elbőgtem magam, hogy minek szültem kettőt. Aztán amióta a kicsi is partner a játékban, azóta szuper jól elvannak!

Hiába van emeletes ágy, egymás mellé bújva alszanak, este fogják egymás kezét. Ha az egyik beteg és megy a nagymamához lábadozni, a másik 2-3 nap után szenved, nyűglődik. Nem mondom hogy nem kapnak össze néha vagy nincs vita, de most már örülök hogy így alakult.

Sok ismerősnél azt látom, ha várnak a másodikkal, akkor vagy nagyon sokára vagy egyáltalán nem is születik meg, mert mindig van valami indok ha tervezik: most nem jó, mert anyuka visszamegy dolgozni.. most nem jó, mert a gyerkőc megy oviba/iskolába.. most nem jó, mert így meg úgy. Ha véletlenül nem csúszik be a ketteske, lehet hogy csak egy gyerekem lenne nekem is.

2011. márc. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!