Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekesek! Titeket nem...

Többgyerekesek! Titeket nem zavar, amikor az egy gyerekesek, akivel épp beszélgettek, "az enyém is kitesz 3-at,4-et" szöveggel jönnek?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, ugyanúgy tisztelem az egy gyerekeseket, mint a többgyerekeseket!!!!!!! nekem van 3, de voltam valaha egy gyerekes is. viszont amikor jön az egy gyerekes és panaszkodik, hogy az övé is kitesz 3-at, teljesen kiakadok. Hogy tehet ki 3-at egy gyerek. Tán 3 fele rohan? Az egyik a konyhában az asztalon, a másik a szobában a szekrénytetején, a 3-dik ki tudja hol (amíg pl ő wczik)???

Vagy reggel 3 gyerek szalad az öltözködés elől, 3-at kell reggelizni könyörögni?? Hármat kell felcűhölni, amikor indulás van oviba?? Mert szerintem nem!

Nem akarok senkit bántani, de amikor hulla fáradt vagyok, az ilyen beszólások olyan rosszul esnek, és már nincs is kedvem beszélgetni...olyan mintha nem ismernék el, vagy nem tudom.

Nekem nagyon bejön ez a pörgés, de az biztos, hogy 3 kicsi mellett nem lehet egy pillanatra se félre nézni, mert máris megtörténik a baj. És néha akárhogy is nézzük picit elfárad az ember, pláne ha az egyikkel éjszakázni kell. És ezt látják, kérdik, mi van? És már jön is azzal, hogy "az enyém is kitesz 3-at".

Tényleg nem akarok bántani senkit, jól esett kiírni magamból, friss az élmény és épp hulla fáradt vagyok. Akár lehet költői is a kérdés....


2011. okt. 6. 09:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Dehogynem!

A legtöbb 1gyerekesnek fogalma sincs, hogy milyen egyszerre 2-3 vagy akár több felé figyelni! És ezt most nem bántásból mondom, hiszen én sem tudtam anno!

Szerintem azért reagálják egyből azt, hogy valamennyire "kompenzáljanak", talán szégyellik kicsit, hogy 1 gyerektől is úgy le tudnak fáradni.

Az állandóan panaszkodósoknak meg vissza kell vágni vagy ott kell őket hagyni a sunyiba :)

Engem a sógornőm tud néha rendesen kiakasztani, amikor nekiáll panaszkodni, hogy neki semmire nincs ideje a gyerekek mellett. Aztán kiderül, hogy a sógorom még ahhoz is szabit vesz ki, hogy orvoshoz vigyék a gyereket. Én meg mindent egyedül oldok meg 2 gyerekkel, mert a párom non-stop dolgozik heti 6 nap és évente kb. 5 nap szabit tud kivenni, de azt is csak részletekben. Ők meg a fél nyarat együtt töltötték. Na ilyenkor szívesen elkezdeném fojtogatni... :)))))

2011. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
43%

Én azt szoktam mondani, hogy egy gyerek nem gyerek :)

Én se szeretem, ha nekem az 1 gyerekesek panaszkodnak, hogy erre meg arra nincs idejük.

2011. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hát látom nem vagyok egyedül ezzel a dologgal. Pedig már azt hittem rigolyás vagyok. Persze biztosan jól esne egy -két elismerő szó, na de nem vagyok már gyerek, kibírom anélkül is.

13:14-es nek: igen vállaltam mert ez akartam és nekem így jó! mi a problémám? szerintem jól kifejtettem. És azt is említettem, hogy 2 gyereke van már a barátnőmnek. Mindegy...

Köszönöm a válaszokat! :)

Summa summárum azt veszem észre, hogy azok panaszkodnak, akiknek ki van a hátsójuk nyalva....Akinek segítsége van mindenben. De ez így van az élet többi részein is, mert sose a szegény panaszkodik, hanem az akinek pénz.

Én még nem nagyon hallottam nagycsaládost panaszkodni, mert nem erről szól az élet...

Másik: egyik válaszoló írta, hogy az övé kitesz 3-at, mert a fürdőszobában rámolt, amíg ő előtte másik 2 helyen is kereste. Na most gondolj bele 3 gyerek hány fele lehet??Mert ők nem egyszerre lennének a fürdőszobában. akkor 3 gyerek vagy több az már kitesz 9-et??Valahogy ilyen még sose jött ki a számon:) Bár már lassan mondhatom, hogy 4 gyerekes leszek, hisz ha igazuk van a szakembereknek, akkor a nagyobb gyereknek suls korára lesz egy papírja, hogy ő SNI-s gyerek, és kettőt tesz ki hivatalosan is. És az az érdekes, hogy még ezen se panaszkodok.

Egyik válaszoló jól írt, legközelebb rövidre zárom barátnőm nyavalygását, és felajánlom, hogy akkor cseréljünk, ha már neki ilyen nehéz :) Bár ő azt mondta egyszer hogy hülye vagyok, ő biztos nem főzne minden nap, nem hordaná a gyerekeket játszóra azért a 80 ezerért , amit kapok. :)furi

2011. okt. 6. 16:36
 14/15 anonim ***** válasza:
Az 1 gyerekes valaszado vagyok. Jaj kedves kerdezo en nem panaszkodasbol irtam, hogy a kisfiam kitesz 3-mat. Semmi gondom vele es be is latom, hogy 3 gyerekkel tuti nem birnam, ugyhogy le a kalappal elottetek. Dolgozom 8 oraba egy irodaba (regel 9-tol delutan 5-gi) utanna meg este 8-tol ejjel 12-ig egy szupermarketbe polcokat pakolok (heti 4 nap). Tehat eselyem sem lenne, hogy 2 vagy 3 gyerekkel birjam. Ezzel tisztaba vagyok es nem is vallalok tobbet. Nekem sajnos csak 1-re van kapacitasom..
2011. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ennyi munka mellett nem lehet. Első gondolatom az volt, hogy jesszus, szegény mennyi munka...de amikor elkezdtem írni a választ az jutott eszembe, hogy mennyire szerencsés is vagy, hogy van munkád, és ráadásul ennyi.Persze elhiszem, hogy rettentő nehéz lehet, hisz csak pár órát vagy otthon.

Én a második gyerek után kezdtem munkát keresni (mindenképp akartam 2 gyereket, így gyors egymás után születtek). 6 hónapos korától elkezdtem intenzíven keresni a munkát (beadtam volna bölcsibe, ha találok). de vagy 30 elutasító vagy semmilyen választ kaptam. Szerintem nincs hely ebben a kisvárosban ahova ne jelentkeztem volna :( Sajnos nem jött össze. Utána eldöntöttem akkor jöhet a harmadik , hisz eleve szívem vágya, munkahelyem sincs, és munkahely szempontjából szerintem már nem nagyobb hátrány a 3 gyerek, mint a kettő...

2011. okt. 7. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!