Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik vállaltak 3. babát, azok...

Akik vállaltak 3. babát, azok hogy csinálták?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 15:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ti is a harmadikon gondolkoztok ? :)
2011. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Most 2 gyerekem van (1 és 3 évesek), tervezünk 3. babát, szintén ilyen pici korkülönbséggel. Nincs segítségem, csak esténként a férjem. Még csak gazdagok sem vagyunk. Viszont boldogok, úgyhogy bevállaljuk :) :) Alig várom :)

Szerintem 2-vel is nehéz, 3-mal is az lesz. Főleg, betegség idején, nekem most is azzal van bajom, hogy egyik egészséges, másik beteg, mégis mindkettő jön az orvoshoz :S hát ez így lesz majd hárommal is...

2011. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:39 vagyok.

Mi sem vagyunk gazdagok,de ami tényleg fontos megadjuk nekik :) És ezt a boldogságot semennyi pénzre nem cserélném.

2011. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Első kettő között 14 hónap van. A második 9 hónapos volt, mikor kiderült, hogy ismét babát várok. Első születésnapján azon röhögtünk, hogy mennyire be voltunk sz.rva, hogy milyen nehéz lesz, aztán milyen könnyű volt. Aztán bedurvult a helyzet. Míg az első gyermekem egy angyalka volt, másodikam a járás művészetét rosszalkodással fűszerezte. Nem volt 14 hónapos, de már az üvegasztalra mászott fel és szerelte a laptopot. Szóval nem unatkoztam mellettük. Harmadikommal a terhesség gond mentes volt, repültek a hónapok, pedig segítségem nem volt. Az utolsó előtti hónapban azonban hirtelen nagyon fáradtnak éreztem magam. Úgy döntöttünk bölcsisek lesznek mind ketten, egy csoportba járnak. Ebéd után hazahozom őket. Nagyon jó volt. Minden házimunkát elvégeztem, még egy picit pihenni is volt időm. A szülés gond mentes volt, bár a gyerekek nagyon nehezen viselték hogy kórházban vagyok. Hazatérésünk után volt egy nagyon gázos hetünk, annyi kellett a nagyoknak, hogy megnyugodjanak. Hál' Istennek a kicsi egy angyalka lett. Így aránylag változatlan életet tudtam biztosítani a többieknek. A házimunka iszonyatosan megnőtt viszont. Hiába már 5 tagú a család. Most már a nagyobbik óvodába jár, a középső bölcsis, a kicsi 6 hónapos. Zajlik az élet, mindegyiknek van mindig valami baja, valamiért különös figyelmet igényel. Sokszor érzem úgy, hogy már szétesek, hogy túl sok ez már, de még sosem adtam fel. Fizikailag is elég megterhelő, de engem a lelki része szokott emészteni. Pl.: szeptember elején borzasztó volt szétválasztani a két nagyot. Közben a kicsinek jött a foga. A férjem hulla fáradt volt a munkahelye miatt. Szóval nagyon összejött. Anyukám meg is jegyezte, hogy mire felnőnek eléggé beleöregszem a dologba. Valószínűleg igaza van, de én olyan büszke vagyok rájuk. Olyan tökéletes kis emberkék lettek, hogy csak így lehet értelme az életemnek. Az én gyerekeim tényleg jó testvérek. Sosem voltak féltékenyek egymásra, és imádnak együtt játszani. Simán, természetesen vették a testvérük születését. Egy szó mint száz: egyedül, segítség nélkül nehéz, de boldogok vagyunk így együtt.
2011. okt. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek van


most 9 hónapos a legkisebb

szerintem nem nehezebb mint 2-vel sőt sok mindenben segítenek a nagyok a kicsi is szívesen van velük így nem mindig nekem kell játszanom vele :-)

anyagiakban sem több mivel sok ruha egyéb van a nagyokról

max pelust kell venni meg hasonló fogyó eszközt :-))

ha nem az motivál h mindenből új legyen akkor nem vészes a 3ik gyerek és még egy okosság az öregektől : ahol több gyerek van ott egymást nevelik a kicsik :-)

vagy valahogy így van


szal ha 3ikat szeretnél akkor hajrá

2011. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
42%

én vagyok kivétel, nem akarok harmadikat


ez az egymást nevelik meg egy hülyeség, mi is 3-an vagyunk

2011. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
dehogy hülyeség!!!
2011. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolso elotti: Nem hozzad szolt a kerdes akkor minek valaszoltal? Egyebkent fejezd mar be a lejarato kampanyt amit a nagycsaladosok ellen folytatsz itt az oldalon. Senkit se erdekel a velemenyed!!!


Kerdesre valaszolva: mi is 3 gyereket szeretnenk,van mar egy 2 eves kisfiunk :)

2011. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen, 3.-at is szeretnénk. A nagylány 10 éves, a kicsi 5 hónapos. Nekem ez így olyan természetes, de sosem tudtam elképzelni 2 kicsit, (kb. 4 év korkülönbséggel számolok, aztán persze ember tervez...) A nagy sokat segít, de néha úgy érzem, a falra tudnék mászni így is.... (takarítás, stb). Irigylem az ilyen anyukák türelmét, mint ti, 3 pici.... Le a kalappal előttetek.


A munkába tervezitek hogy visszatértek?

2011. okt. 8. 12:12
 20/20 anonim ***** válasza:
3 pici gyerekes vagyok. Igen, tervezem, hogy visszamegyek dolgozni. Muszáj, kell a pénz. Remélem vissza vár a munkahelyem is.
2011. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!