Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elegem van! Nem hiszem el,...

Elegem van! Nem hiszem el, hogy ebben az országban még szülni se lehet?!

Figyelt kérdés

Bocsánat, de ma telt be nálam a pohár a szülési mizériával kapcsolatban. És lehetőleg olyan nők tanácsaira volna szükségem, akik tapasztalattal rendelkeznek az alább felsorolt esetek valamelyikéről.


36+4 hetes Gyálon élő kismama vagyok, terhesgondozásra a kispesti SZTK-ba járok. Terhességem 28. hetében condylomák jelentek meg a szeméremajkaimon, később belül, a hüvelyfalon is. Kezelést nem kaptam rá, ellenben közölte az orvosom, hogy császármetszés lesz.

Oké.

Ma kellett mennem a 36. heti ultrahangra, az SZTK-ból eddig is mindig a Szent István kórházba küldtek UH-ra. Odamentem, kivártuk a sorunkat, de a doktornőnek el kellett mennie, ezért végül egy másik orvos végezte el a vizsgálatot. Első kérdés:

- Ki a fogadott orvosa? (Nincs. Az adott válaszra szájhúzás, fintorgás.)

Második kérdés:

- Hol fog szülni? (Ebben a kórházban szeretnék. Ismét szájhúzás, fintorgás.)

Harmadik kérdés:

- De ha maga Gyálon lakik, akkor miért ide küldik vizsgálatra, maga nem ide tartozik, ezt nem is nekünk kellene csinálni, hiába jár az SZTK-ba. (Basszus, ez az elmúlt hat hónapban nem tűnt fel?!)

Elvégezte a vizsgálatot. Az, hogy 12 percbe telt lemérnie, hogy mekkora a baba combcsontja, nekem elég sokat elárult. A végén rákérdeztünk a baba becsült súlyára, mert kíváncsiak voltunk, hogy szépen fejlődik-e odabent, mire a válasz:

- Ők itt nem szokták közölni a becsült súlyt, mert nagyon lehetnek az eltérések. (Oké, ezt én is tudom, de akkor a 4 héttel ezelőtti vizsgálati lapomra pl. miért is van ráírva a súly? Mindegy, leolvastam a képernyőről: 3133 gramm, megnyugodtam.)


A kórházból mentünk az SZTK-ba CTG-re, ahol egyetlen nőgyógyász sem volt elérhető, asszisztensnő rátett a gépre, végig el volt hűlve, hogy miért is nincs még császárra időpontom. Hiába magyaráztam, hogy heti rendszerességgel nyaggatom a dokimat egy rohadt időpontért (vagy legalább megmondja, hogy ezt hol kell intézni, vagy bármi!), mindig Pató Pálos válaszokat kapok rá (ráérünk arra még...).

Sebaj, a kedves hölgy kisegít, hogy menjek be szépen a választott kórházba, és ott kérjek időpontot, ha már a dokim nem hajlandó semmit sem mondani.

Rendben: vissza az Istvánba, ahol közölték, hogy hiába értesültünk úgy kismillió helyről, hogy apa bent lehet a császárnál, nem lehet. Jó, akkor SOTE I - ott bent lehet.

Kórháznak nincs saját parkolója, csak a külső: 400 Ft/óra a parkolás, hát diszkréten szólva is szaporítsák meg hátulról a mélyen tisztelt édesanyjukat, hogy az egy komplett vagyonba kerüljön, míg bejön a párom meglátogatni.

Megyünk a délpestibe, ahová területileg is tartozom, és amitől irtózom, de már nem érdekel. Kedves szülésznővel megbeszéljük, hogy csütörtökön reggel 9-kor bent lesz a főorvos úr, ő majd ad nekem időpontot.


És mindebben a mai napi rohangálásban és idegben az a legszebb, hogy bár condylomák miatt akarnak műteni, de:

- A külső részen lévők már rég elmúltak

- Én a hüvelyfalon sem érzem őket, ennek ellenére az orvosom vizsgálat nélkül(!) is megállapította, hogy azok bizony még ott vannak, és én ragaszkodjak csak szépen a császárhoz.


Most őszintén. Mit tegyek? Hova menjek, vagy mit csináljak, hogy valaki végre normálisan megvizsgáljon és elmondja, mi miért és hogyan fog történni?


(Oh, és azoknak, akik belekötnének: nincs fogadott orvosom, nem is lesz, és nem azért mert smucig disznó vagyok, hanem mert nincs rá lehetőségem. Erről ennyit.)


2011. okt. 10. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez borzasztó, ez az érdektelenség és nemtörődömség, amikről írsz. Szomorú ez nagyon, de hát itthon ez van, ezt sajnos tudjuk. Nekem volt fogadott dokim, de el tudom képzelni, velem is hogy bántak volna, ha nem lett volna.. a mi SZTKnk sincs a helyzet magaslatán... :(


De fel a fejjel, ha meglesz a baba, eltörpül majd ez a sok bosszúság mellette. Amúgy fiú lesz vagy lány? :)

2011. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem a közelben van, de esetleg menj el Komáromba (Szőny) az ottani szülészetre. Ott mindenki kedves, aranyos, segítőkész. Nem kell sem orvost fogadni, sem szülésznőt. Ha szólsz, hogy szükséged van valamire, már pattannak is. (én itt szültem, mondanom se kell, második otthonomként tekintek rá azóta is)
2011. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

ez megérne egy Naplós riportot most komolyan.

aztán ha valami baj van hiába vigyáz magára meg a babára az ember mindenki csak a másikra mutogat.

2011. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szegény...


Figyelj, én a mávban szültem 10 éve, nagyon rendesek voltak. Talán ott megpróbálhatnád, sok panaszt még nem olvastam róla! A délpesti elég rossz hírű :P


Sajnálom, amiken keresztül mész!

2011. okt. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Kislányt várunk - legalábbis eddig annak mutatta magát. :)


Kedves második: sajnos eléggé helyhez kötött vagyok, egyrészt mert az autónk nem igazán jó, és rizikós lenne vele a páromnak naponta utazgatni, másrészt sajnos az anyagi helyzetünk is eléggé hepajos (most jött be egy olyan kiadás, amire nem számítottunk), és így a benzinpénz sem mindegy.


bella83: ettől tartok én is... és már nagyon elegem van ebből az egészből, egyszerűen nem tudom kiélvezni a terhességem utolsó időszakát, mert folyamatosan esz az ideg, hogy akkor most tulajdonképpen mi is fog történni, hol és miért.


ma 20:02: igen, a délpestivel nekem is ez a bajom, voltam ott egyszer vizsgálaton, és a mosdó állapotának felmérése visszariasztott az egésztől. De már tényleg nem érdekel, csak szeretném végre tudni, hogy valóban szükség van-e császárra, és hogy mi is fog történni, és mikor. Jövő csütörtökön 38 hetes leszek, ha valóban vannak condylomák, amelyek indokolják a császárt, azon a héten kell(ene) elvégezni a műtétet. Ez másfél hetet jelent. És röhej, hogy még ennyivel előtte sem tudjam, hogy mikor fogok szülni, kinél, és hogyan.

2011. okt. 10. 20:10
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A SOTE udvarára be lehet állni,a Korányi utca felőli portán át!

Ha megkrülitek az épületegyüttest, akkor a Tömő, vagy a Balassa utcában, de talán még az Illés utcában is ingyenes a parkolás, és gyalog csak 2 perc séta a kórház!

2011. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont emiatt volt fogadott orvosom h ne járjak igy,mert ha nincs dokid,le se sz@rják az ember fejét:(((
2011. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

ma 20:11:


Végigmentünk az egészen, de mindenütt automaták vannak - egészen a Mester utcáig. Megpróbáltunk bemenni a kórházi parkolóba is, de mondta a portás fószer, hogy az is fizetős övezet, szóval én már tényleg nem tudom, hogy akkor hogy is van ez...

2011. okt. 10. 20:14
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
sote 2 ?? én ott szültem, nekem nem volt kivetnivalóm, jó nem 5* szálloda, de nem az a lényeg,rendes voltak, van előtte parkoló, nem fizetős. Nekem volt fogadott szülésznőm, orvosom, barátnőmnek egyik sem, és normálisak voltak vele. Esteleg próbáld meg:) ne idegeskedj! Könnyű szülést!
2011. okt. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én az Uzsoki kórházat tudom javasolni neked, a 14. kerületben van, és nem számít ha nem oda tartozol, fogadnak ellátnak, kedvesek, aranyosak, és nagyon jó a kórház! Van saját parkoló is, és mivel a 7-es busz vonalán van szerintem könnyen megközelíthető akár busszal is. Egyébként tényleg felháborító, hogy ezt megengedik...
2011. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!