Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elegem van! Nem hiszem el,...

Elegem van! Nem hiszem el, hogy ebben az országban még szülni se lehet?!

Figyelt kérdés

Bocsánat, de ma telt be nálam a pohár a szülési mizériával kapcsolatban. És lehetőleg olyan nők tanácsaira volna szükségem, akik tapasztalattal rendelkeznek az alább felsorolt esetek valamelyikéről.


36+4 hetes Gyálon élő kismama vagyok, terhesgondozásra a kispesti SZTK-ba járok. Terhességem 28. hetében condylomák jelentek meg a szeméremajkaimon, később belül, a hüvelyfalon is. Kezelést nem kaptam rá, ellenben közölte az orvosom, hogy császármetszés lesz.

Oké.

Ma kellett mennem a 36. heti ultrahangra, az SZTK-ból eddig is mindig a Szent István kórházba küldtek UH-ra. Odamentem, kivártuk a sorunkat, de a doktornőnek el kellett mennie, ezért végül egy másik orvos végezte el a vizsgálatot. Első kérdés:

- Ki a fogadott orvosa? (Nincs. Az adott válaszra szájhúzás, fintorgás.)

Második kérdés:

- Hol fog szülni? (Ebben a kórházban szeretnék. Ismét szájhúzás, fintorgás.)

Harmadik kérdés:

- De ha maga Gyálon lakik, akkor miért ide küldik vizsgálatra, maga nem ide tartozik, ezt nem is nekünk kellene csinálni, hiába jár az SZTK-ba. (Basszus, ez az elmúlt hat hónapban nem tűnt fel?!)

Elvégezte a vizsgálatot. Az, hogy 12 percbe telt lemérnie, hogy mekkora a baba combcsontja, nekem elég sokat elárult. A végén rákérdeztünk a baba becsült súlyára, mert kíváncsiak voltunk, hogy szépen fejlődik-e odabent, mire a válasz:

- Ők itt nem szokták közölni a becsült súlyt, mert nagyon lehetnek az eltérések. (Oké, ezt én is tudom, de akkor a 4 héttel ezelőtti vizsgálati lapomra pl. miért is van ráírva a súly? Mindegy, leolvastam a képernyőről: 3133 gramm, megnyugodtam.)


A kórházból mentünk az SZTK-ba CTG-re, ahol egyetlen nőgyógyász sem volt elérhető, asszisztensnő rátett a gépre, végig el volt hűlve, hogy miért is nincs még császárra időpontom. Hiába magyaráztam, hogy heti rendszerességgel nyaggatom a dokimat egy rohadt időpontért (vagy legalább megmondja, hogy ezt hol kell intézni, vagy bármi!), mindig Pató Pálos válaszokat kapok rá (ráérünk arra még...).

Sebaj, a kedves hölgy kisegít, hogy menjek be szépen a választott kórházba, és ott kérjek időpontot, ha már a dokim nem hajlandó semmit sem mondani.

Rendben: vissza az Istvánba, ahol közölték, hogy hiába értesültünk úgy kismillió helyről, hogy apa bent lehet a császárnál, nem lehet. Jó, akkor SOTE I - ott bent lehet.

Kórháznak nincs saját parkolója, csak a külső: 400 Ft/óra a parkolás, hát diszkréten szólva is szaporítsák meg hátulról a mélyen tisztelt édesanyjukat, hogy az egy komplett vagyonba kerüljön, míg bejön a párom meglátogatni.

Megyünk a délpestibe, ahová területileg is tartozom, és amitől irtózom, de már nem érdekel. Kedves szülésznővel megbeszéljük, hogy csütörtökön reggel 9-kor bent lesz a főorvos úr, ő majd ad nekem időpontot.


És mindebben a mai napi rohangálásban és idegben az a legszebb, hogy bár condylomák miatt akarnak műteni, de:

- A külső részen lévők már rég elmúltak

- Én a hüvelyfalon sem érzem őket, ennek ellenére az orvosom vizsgálat nélkül(!) is megállapította, hogy azok bizony még ott vannak, és én ragaszkodjak csak szépen a császárhoz.


Most őszintén. Mit tegyek? Hova menjek, vagy mit csináljak, hogy valaki végre normálisan megvizsgáljon és elmondja, mi miért és hogyan fog történni?


(Oh, és azoknak, akik belekötnének: nincs fogadott orvosom, nem is lesz, és nem azért mert smucig disznó vagyok, hanem mert nincs rá lehetőségem. Erről ennyit.)


2011. okt. 10. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pont az Uzsokit akartam javasolni, mert ott szültem és nekem sem volt fogadott dokim és császáros is lettem a végén és nagyon jol bántak velem. Azóta befejeték a felujitást,de a dokik és a szülésznők ugyan azok maradtak. Egy próbát megér...
2011. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%

nálam ugyan nem volt semmi gond, de a többek között várandósságomhoz való kórházi hozzáállás miatt szültem végül itthon. félre ne értsetek, nem akarom erre biztatni a kérdezőt, csak anno mindenki azt hitte, én vagyok csak "hisztis", és lám másnak is sok, ami sok!

Kedves Kérdező! válassz egy szimpatikus kórházat, ami közel van és jókat mondanak róla, aztán ha addig nem derül ki a császár időpontja, és elkezdenél vajúdni, menjetek oda és kész, elzavarni nem fognak. emiatt ne is idegeskedj, a nők nagy része nem tudja, mikor fog szülni, ez a meglepetés! pihenj sokat, már nem sok van hátra, lesz, ami lesz, a kisasszony így is, úgy is elő fog bújni, hidd el! sok boldogságot nektek!

2011. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 2x szültem az Istvánban(a 3.-at is ott fogom)-nem oda tartozom-de maximálisan elégedett voltam mindennel(a szakértelemmel,és a hozzáállással is),igaz nekem volt fogadott dokim(és szülésznőm is).Ettől függetlenül megdöbbentő a kálváriád.
2011. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én Debrecenben a Kenézy kórházban szültem,de elképesztő amiket írtál.Ha az embernek nincs orvosa sz@rba se néznek.Pedig PÉNZ nélkül is el kellene ezeket látniuk!!!Milyen jogon tartanak igényt pénzre mikor azért kapják a fizetést??!!Te kaptál + pénzt mert elvégezted a munkád?!Már ha van vkinek munkája.Mert ebbe az országba semmi nincs.Az árak az égbe mert külföldön is ennyi.DE!Ott a minimálbér 5x-e az itteninek!Szégyen.Gratulálok a babához!
2011. okt. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a Dél-Pestiben szültem két éve, akkor már tartott a felújítás, most tudtommal nagyon jól felszerelt és tiszta, szép. A kinti mosdót ne vedd figyelembe, mert a sok, büdös.... ellopja még a zárat is a mosdóajtóról...

Keddenként van szülőszoba látogatás, akár meg is nézheted saját szemeddel. Orvost nem kell fogadni, de császárnál nem lehet bent a párod. Viszont van 1 ágyas szoba, ahova viszont beengedik a párod :)

2011. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de este már olyan ideges voltam, hogy inkább lefeküdtem aludni. Nem igazán sikerült, egyfolytában járt az agyam.

Én már tényleg úgy vagyok vele, hogy mindegy, hol szülök, csak legalább valami konkrétumot tudjak.

A legjobban az zavar, hogy abban sem vagyok biztos, hogy valóban szükséges-e a császár, és nincs senki, akitől ezt megkérdezhetném.


Tudom, manapság már divat számba megy a császározás, de én ilyen hülye, fordított gondolkodású vagyok: bármit megtennék, hogy elkerüljem, és természetes úton szüljem meg a kislányomat.


Tényleg sajnálom, de nekem nincs lehetőségem orvost fogadni. Így viszont most itt ülök tudatlanul, és gőzöm sincs, hogy mi lesz. A tegnapi UH is idegesít, mert annyit szarakodott a doki egy tök egyszerű vizsgálattal, hogy nem tudom, bízhatok-e egyáltalán a kapott eredményben. (Arról nem is beszélve, hogy a végére már úgy nyomkodta a hasam a doplerrel, hogy fájt, nem egyszer fel is szisszentem, és utána még vagy fél órán át vörös volt a helye...)

Nem nézett lepénykeringést, viszont a leletemen az szerepel, hogy I. fokban érett méhlepény. Ebben csak az a fura - számomra -, hogy 4 héttel ezelőtt, a 32. héten I-II. fokban érett volt... nem értem.

Az, hogy a CTG-s eredményem egy onkológus pecsételte le, nőgyógyász nem látott, és ebből kifolyólag gőzöm sincs a méhszáj állapotáról, szintén csak a kisebbik gond. De hogy vizsgálat nélkül is megállapítsák, hogy a hüvelyfalon továbbra is ott vannak a condylomák (amelyek érezhetően nincsenek ott!), na az már hab a tortán...


Sajnálom, de nagyon el vagyok keseredve, nem akarok császárt, gyakorlatilag elvették a kedvem az egész szüléstől is. Pedig eddig nem volt gondom abból, hogy nincs fogadott dokim, de most így a végére csőstül jön minden.

2011. okt. 11. 08:21
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Dél-pestiben Dr. Somogyi, vagy Dr. Csütörtöki, ők a legkedveltebb orvosok.... nézz utána, hogy mikor vannak bent, és egyikükhöz menj be... normálisan megvizsgálnak, és úgy tudom, mindkettő a természetes szülés híve, amíg az a baba egészségét nem veszélyezteti... én anno hiába könyörögtem császárért, pedig magán dokim volt, azt mondta nem lesz baj, és nem is lett.
2011. okt. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is volt condylomám, a terhességem elején nagyon sokat ecseteltem a condyline vagy milyen nevű oldattal, igaz elég durván mert tényleg sok volt és többet használtam az előírtnál de az eredménye az lett, hogy egy darab se maradt sehol, és az orvosom is meglepődött, hogy hogyan tudtam így eltüntetni őket (ő nem bízott benne), úgyhogy szülhettem volna simán. Az más kérdés, hogy végül sürgősségi császár lett. De ha még nem próbáltad az ecsetelőt és lehet még ilyenkor, tehetsz egy próbát.

A többi részhez: szerintem az a legkevesebb, hogy kell-e a párodnak parkolási díjat fizetni. Tudom hogy ez nagyon gáz de ilyenkor szerintem ezzel ne foglalkozz ha amúgy jó a kórház és bemehet a császárra is. Esetleg nézhettek egy olyan parkolót is, ami messzebb van a kórháztól és nem kerül pénzbe, ha ez ilyen fontos. Amúgy tudom miről beszélek mert nekünk konkrétan a házunk előtt kell a parkolásért fizetni, de itt fél óra 400 Ft és nem egy óra, éppen ezért nem is áll itt a kocsink.

2011. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kihez jársz a kispesti sztk-ba? Gondolom egy orvoshoz jársz, mert időpontos a rendszerük.

Én is oda jártam, és az Istvánban szültem, de én nem tapasztaltam ilyeneket, amit írsz. Nem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm.

Én a szülés napjáig nem tudtam a méhszájam állapotát, engem nem zavart ez. A kispesti dokik meg nem nyúlkálnak a terhesség alatt, csak ha nagyon muszáj, nekem például a kenetvételen kívül nem volt más kézi vizsgálatom. A ctg-t aki átnézte neked, és lepecsételte, ő is nőgyógyász /a legjobb Kispesten/, csak áthelyezték az onkológiára, szóval érti a dolgát ne félj. Az Istvánban tőlem soha nem kérdezték, hogy van-e orvosom és ott is nagyon rendesek voltak velem. Az ügyeletes szülész is rendes volt, soha senki a 9 hónap alatt nem húzta a száját, csak mert nem fizetek senkinek.

2011. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

ma 13:50:


Dr. Itához járok - őt ajánlották, és eddig én is meg voltam vele elégedve. Nekem épp ő mondta, hogy a condylomák miatt folyamatosan nézni fogja a méhszájat a 35. héttől, hogy egy esetleges felszálló fertőzés nehogy gondot okozzon.

Azt hiszem, engem azért kezdtek el cs.szegetni az Istvánban, mert programozott császár lesz - vagy nem tudom. Dr. Sziklai Péter végezte a tegnapi UH-t, nem vagyok egy finnyás, nyenyergő kismama, de van az a stílus, amitől már nálam is betelik a pohár.

Eddig én is meg voltam elégedve mindenkivel, mind az SZTK-ban, mind az Istvánban, de tegnap valahogy mindenki a bunkóbbik modorát vette elő, és tele lett a hócipőm.


Már eleve az, hogy nincs időpontom császárra. Basszus, hát első gyermekemet várom, honnan kellene tudnom, hogy kitől és mikor kell időpontot kérnem? Dr. Itát is hetente kérdezgettem erről, de mindig csak annyit mondott, hogy ráérünk még megbeszélni - csak az volt biztos, hogy a 38. héten meglesz a műtét. De az már csak másfél hét...

2011. okt. 11. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!