Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van a...

Szerintetek igazam van a gyerekvállalás terén? Be merjük vállalni?

Figyelt kérdés

Párommal már legalább egy éve vágyunk a babára és egyetlen egy dolog miatt nincs még: az anyagiak!

Felnőtt,egészséges fiatalok vagyunk,szakmával,JÓ szakmával a kezünkben és nem találunk normális munkát!Alkalmi munkákból próbálunk megélni,ráadásul nem is a saját szakmánkban!

3 éve vagyunk együtt ebből 2 éve együtt élünk és folyamatosan azt várjuk hogy majd csak találunk,majd csak jobb lesz!Elköltöztünk másik városba hogy hátha és semmi!

A hírekből,az utcán,mindenhonnan azt halljuk hogy nem hogy jobb nem lesz de még most jön a java!

Most úgy érzem és látom hogy ha most nem vállaljuk be a gyereket,akkor sosem fogjuk!Mindig ott lesz a félsz hogy "de mi van ha"...és én örökösen ebben nem akarok élni!

Hitelünk nincs,saját lakásban élünk,a család elég sok mindenben tud/tudna segíteni!Ahogy látom az oviig nem is nagyon kerül sokba a gyerek ha a földön tudunk maradni!

Természetesen az ember mindent meg akar adni a gyereknek de olyan hogy tökéletes időpont és anyagi helyzet sose lesz!:( és ahogy látom rengetegen szülnek albérletre,több milliós hitelre...

szerintetek belemerjünk vágni?


2011. okt. 13. 12:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

A gazdagok, jól élők sokkal többet gondolkoznak a gyereken, mint egyes nagyon szegények. Nem véletlen a megannyi éhező gyermek a koszban és mocsokban... A szegény réteg sokkal inkább újratermeli magát. Úgyhogy nem a gazdagok kiváltsága a gyermekvállalás.

A középutat kell valahogy megkeresni, legalább abban élni, amikor megfogan a pici. A munkát bármikor elvesztheti az ember sajnos, erre persze nem tudsz előre számítani.


Nem kell várnod örökké, és nem is biztos soha egyik munkahely sem. Persze, hogy nem erre kell alapozni, de azért jobb ha jól átgondolod, megfontolod, mérlegelsz.

S ha úgy érzed jöhet, akkor hajrá!

2011. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A szegénység nem egyenlő a kosszal és mocsokkal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (kedves utolsó)

Egyik válaszoló vagyok, aki biztos munkahelybe vállalt gyereket és mégse volt olyan biztos az a munkahely..

Én szegény vagyok (nem vettem új bugyit magamnak 3 éve, de mind hófehér, mert igényes vagyok) viszont a gyerekeim gazdagok (hisz mindenük megvan ami kell). Én rettentő szegény családba születtem, ahol esős időbe csigát jártunk ki szedni az erdőbe, hogy pénzt kapjunk érte..többet erről nem is kell kommentálnom, de sose fordult meg a fejemben, hogy nekem rossz. Sőt a lehető legbüszkébb vagyok anyámra, hisz kihozta a legszarabból is a legjobbat és nagy dolgot tanultam tőle, hogyan legyünk szegényen is gazdagok, úgy hogy másoknak ne tűnjön fel!

Mi most azért ennél jobban élünk, de ha ezt nem hoztam volna a múltból, elmélyülnék a szegénységbe..de így nem! Tudok csirkefarhátból isteni ebédet készíteni, és a gyerekeim is szeretik(ez csak egy példa)


Sajnos a szülők anyagiassága rontják el ezt a mai világot. Hisz az ilyen okosok mint kedves utolsó szerint is a szegénység az a kosszal és mocsokkal egyenlő. És azt hiszik a jó gyereknevelés egyenlő a sok pénzzel. Hát nem.

Legyen víz , villany(ez nálunk nem volt gyerekkoromba pl), legyen fűtés, legyen zöldség, gyümölcs, husi, tiszta ruha és SZERETET! Ennyi!

De a mai világban a jó gyereknevelés, a felelős gyerekvállalás nem ezt jelenti, hanem a FP játékok, a next ruhák, az adidas cipők stb. mi rontjuk el a világot, hisz ezt neveljük bele a gyerekbe. De szét is lehet nézni a mai tinik között...

2011. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

ma 08:57 Teljesen egyet értek!Ma már létezni sem lehet egyesek szerint milliós fizetések nélkül és gyereket vállalni sem!

Ugyan ezen a fórumon válasz valami hasonló kérdésben(nem szó szerint):

"Én is nagyon aggódtam mikor jött a pici,első hetekben számoltam és számoltam hol ott férjemmel közösen egy millió a havi bevételünk"

Na szóval én itt érzek egy enyhe túlzást,közben meg ő is besz*rt mert új dolog fogalma sincs mivel jár és mi lesz!De ez csúnyán el volt dramatizálva!


Én nem a penészes romos kertes házas mocskos életről beszéltem csak arról hogy folyamatosan meg kell gondolnom hogy mit veszek,és rengetegszer megbánom ha egy picit merek magamra költeni!

Én felnőttem Adidas cipő meg nike melegítő nélkül is és marhára teljes értékű embernek érzem magam!

Persze hogy drasztikusabbnak érzem egy gyerekhez a helyzetet mert nyilván nem a múltat akarom ismételni,de úgy érzem hiába várok,ez adatott meg!

Egy tiszta,igényes,nem rég felújított panel lakásban élünk,futja rezsire,van netünk,előfizus telefonunk!Ami igaz hogy mi sem veszünk havonta új ruhát,nem járunk nyaralni és egyéb szórakozóhelyekre sem!

De hogy őszinte legyek nem is hiányoznak ezek a dolgok!többet ér amikor kimegyek a közeli kis erdőbe sétálni,vagy leülünk a folyópartra!Természetesen aki tehetős ezeket sosem fogja értékelni mert neki teljesen mást jelent az érték mint nekem,vagy a velem egyforma helyzetűeknek!

De itt most az volt a kérdés hogy várjunk arra hogy hátha meg ha meg lehet,meg talán vagy kicsit gyűjtögessünk még és vágjunk bele?

Köszönöm a választ mindenkinek!

2011. okt. 14. 10:22
 14/27 anonim ***** válasza:
47%

Nem írtam, hogy a szegénység egyelő a kosszal és mocsokkal. Csak sajnos sok az éhező gyerek bizonyos helyeken, bizonyos társadalmi rétegekben. S ők bizony ám rendesen újratermelik önmaguk, és nem gondolkoznak a szegénység fogalmán...

Nem kell ám magadra venni és kiforgatni a szavakat.


Ha úgy érzi valaki, hogy eljött a gyerekvállalás ideje, hát rajta. A szegények felett sem ítélkezem, én is vállalnék gyereket akkor is, ha nem élnénk túl jól, DE azért megélnénk valahogy. Nem várnék az örökkévalóságig.


Amúgy a kérdező biztos önmagában, akar gyereket úgy látom mindenképpen. Ha pedig ennyire erősen hisz magában, az életükben, mindenben, akkor nincs min gondolkoznia. Szóval sok sikert a bébiprojekthez!

2011. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%

Ja és még valami: szerintem az rontja el a dolgokat, aki ismeretlenül is elítél másokat, "leokosoz". Mi az magadra vetted? Miért is?????

Mikor írtam azt, hogy te koszos és mocskos vagy?

Valami azért fáj odabent, ugye?

2011. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Jaj, persze hogy nem egyenlő a szegénység a mocsokkal. Szerintem nem is értette ezt itt így senki!

De sajnos az tény, hogy a nagyon szegény réteg valóban több gyereket vállal be, ez világszerte így van!

De senki nem írta, hogy 8:57-es te mocskos vagy!!! Ugyan már!

Nem egy szegény, de tiszta családod ismerek, viszont jártam már olyan helyen is, ahol hihetetlen sok gyerek szaladgál éhezve a koszban!


A kérdező persze nem ez a kategória!

Ha úgy érzed kérdező, hogy számodra megfelelnek a körülmények, elérkezettnek látjátok az időt (márpedig válaszaid ezt sugallják), akkor vállaljatok gyermeket. Én úgy látom biztos vagy ebben és ez a lényeg.


Ui: a szegény és az "adidasos" gyerekeket sem nézem le. A szegény a gazdag, a gazdag a szegény felett ítélkezik? Egyik sem jobb a másiknál, nem? (kedves 8:57-es)

2011. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Most hogy elolvastam a Te érveléseidet, kedves kérdező, szerintem készen álltok egy gyermekre, ha a párod is szeretné. Tudod, kevesen gondolkoznak így, mint Te, meg pl a 8:57-es válaszoló. Én is szegény családból származom... Apám alkoholista volt, anyu egyedül tartotta el őt, meg persze engem a hugommal, bár sajnos ő annyira jó példát nem mutatott, még is ennek köszönhetem, hogy olyan vagyok amilyen. Mi sem élünk nagylábon, de amire szükségünk van, az meg is van. Pusztán annyi a titka, hogy jól be kell osztani a pénzt. De ha ez megy, és lakás is van (ez + pont :) ) akkor miért ne?! Hajár! Sok sikert kívánok nektek!
2011. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is olvasom, egyik mondatom sem volt ítélkezés! Az tény, hogy manapság mi az érték..ez nem szegény és gazdagfügő. Hisz van olyan szegény, aki azért nem szül, mert nem fogja tudni megvenni a drága holmikat. És van olyan gazdag, aki durisból vásárol, hisz úgyis hamar kinövi.

Szóval én ezt nem tartom ítélkezésnek.

Amiről már ti beszéltek, szegények, kosz, mocsok, sok éhező gyerek, az már a putri határát súrolja. És most nem ez a téma. Ezért is vettem magamra, hisz szegény vagyok, de elhiheted, hogy sokszor nagyobb a rend és tisztaság mint némely gazdagnál. És egy éhező gyerekem sincs. És nem azért , mert valami "fáj odabent". Nincs miért szégyenkeznem, viszont büszkének lenni annál inkább!

De itt már olyan sok ilyen kérdés van anyagiak terén, merjék ne merjék bevállalni és sokszor a válaszokon elképedek. Nyilván mindenki úgy csinálja ahogy a legjobb magának, de olvasva a rengeteg választ (egyéb kérdéseknél is) mindig az jön le, hogy felelőtlen aki nem több százezres fizetésre vállal babát. Aki meg már kettőt is mer ne is beszéljek. És ez bizony döbbenetes.

Örüljön mindenki akinek van sok pénze, én is örülnék..de ne nézze le aki tisztességben de szegénységben neveli a sajátját/sajátjait.

Bármikor minden megváltozhat..ajajj..nagyon durva változásokat tud hozni sajnos az élet :(

Nekem ez a véleményem.

Lehet szegényebben nagyon szépen élni, csak meg kell tanulni. És a gyereknek semmiféle hátránya nem származik belőle.

Bárkiből lehet alkalmi munkás, sőt munkanélküli. Az csak egy tévhit, hogy tuti másnap, harmadnap talál munkát. Rengeteg a fiatal ambiciózus szakember akik toporognak az ajtóban. Nem lehet ezt előre kiszámítani.

De az is lehet kedves kérdező, hogy a párod a terhességed alatt megtalálja álmai munkáját nagy fizetéssel, ezt sem lehet tudni.

Babát szeretnétek, ez a lényeg! :) Hajrá!!!

2011. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"Legyen víz , villany(ez nálunk nem volt gyerekkoromba pl), legyen fűtés, legyen zöldség, gyümölcs, husi, tiszta ruha és SZERETET! Ennyi! "


Ez mind pénzbe kerül,akiknek ez mind megvan,azt már nem nevezném szegénynek,ez egy normális életszinvonal.

De,az hogy sokszor hetekig zsiros v vajas kenyeret kell enni a gyerekeknek is,vagy nincs fütés a a lakásban,szakadt ruhákban kell járniuk az már szegénység.És nem lesz jobb a szeretettől,ugyanis a korgó hasat nem tölti meg a szeretet,a szégyenérzetet a szakadt kinőtt ruhák miatt nem nyomja el a szeretet,és a lakásban ugyanugy 16 fok marad attól,ha szeretnek.

A valódi szegénység az ember egész életére rányomja a bélyegét,hidd el,én tapasztalatból beszélek és sokszor eszembejutott gyerek/ kamazskoromban,hogy minek szült meg anyám.


Bocs az offért,de ezt le kellett irnom... eprsze nem kellenek luxuskörülmények,se csillivilli játékok,de az alapvető szükségleteken felül még legalább annyi legyen,hogy egy gombóc fagyit tudjál venni a gyereknek,vagy elmenjetek kirándulni,állatkertbe...

El lehet éldegélni mint mondtam zsiroskenyéren is,anélkül,hogy az ember egyetlen egyszer elmehetne egy osztálykirándulsára,vagy a balatonhoz ..de ne az legyen a szempont,hogy LEGYEN gyerek,hanem hogy egy életminőséget is tudjatok neki biztositani. Persze ez privát vélemény.

2011. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Igen, a putrikban sok az éhező gyermek, na de ott tényleg újra termelik magukat sokszorosan!!! Ott nem gondolkoznak azon, hogy jaj miből fogunk megélni, mit fogunk enni. S igen ez más téma, de a tényt nem változtatja meg, hogy ezeken a helyeken sok-sok gyerek születik a semmire.


Aki már mérlegel, elgondolkozik a helyzetén. Megpróbál tenni a gyermekek kényelméért, boldogságáért, ott természetesen jó lesz gyereknek lenni.


Ha megvan minden, ami kell alapvetően, akkor nincs baj, akkor jöhet a baba.

2011. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!