Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyerek mehet...

Mennyi idős gyerek mehet egyedül iskolába, mehet el a boltba pl. kenyérért, lehet otthon pár órát egyedül?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 10:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
Mi ugyan kisvárosba lakunk, de a lányomat 10 évesen küldtem le a közeli, kis sarki boltba; 12 évesen a bevásárló központba (már ha kisvárosunkban vannak eláltalán bevásárló központok, inkább ama rendes Coop-ot vagy ABC-t képzeljetek el); és ugyanennyi idősen hagytam őket otthon.
2012. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi falusiak vagyunk , de a gyerekek már 7 éves korukba jártak egyedül suliba. A suli és a bolt is kb. 1 km.
2012. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

5 vagy 6 éves koromtól kezdve apukám csak a park széléig kísért el és onnan egyedül mentem oviba. Hazafelé pedig akkor már teljesen egyedül mentem. A többire nem emlékszem.

Faluban lakom egyébként.

2012. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: 7 éves koromtól kezdve egyedül jártam (illetve hát a többi gyerekkel) iskolába a szomszéd faluba. Csak az első héten kísért el anyukám.
2012. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%

Azt írtad, hogy a kislány nem hajlandó egyedül közlekedni. Ha nem hiszel abban amiben én, akkor ez a válasz nem biztos hogy sok segítség lesz, de megpróbálom.

Nem lehet, hogy előző életében trauma érte, mikor egyedül volt/ment?

Vagy elhallgatnak valamit és kiskorában egyedül hagyták, elveszett?

Ezek lehetnek okok, szerintem próbáljátok úgy kezelni, hogy: átmegy a szülő az út túloldalára és a gyereket a másik oldalon hagyja. legyen nála "jutalom" mondjuk csoki vagy ilyesmi.. és jöjjön át érte a gyerek (persze mogyarázzátok el neki, hogy az úton hogy közlekedünk). egyre nagyobb távokat tegyetek meg így, a végén pedig jusstaok el addig, hogy te már a sulinál/boltnál/nagyinál várod!

VAAAAAGY

játszátok el, hogy nincs autó, és sétáljatok a gyerekkel. egyre rövidebb ideig kísérjétek:)


SOK SIKERT!:) és írd meg mire jutottatok!

2013. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
15/15 Az a baj, hogy a kislány nagyon el van kényeztetve. Egyik nap ment érte a párom (BKV-val), és mikor odaért a gyerekért (minden meg lett beszélve) a kislány ki kiabált az ablakon, hogy: "apa, kocsival jöttél," mikor kiderült, hogy nem, akkor közölte, hogy most hétvégén nem jön hozzánk.
2013. jan. 4. 18:14
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ikoläba 6 evesen a többseg mindig is egyedül järt, ha nem volt tul messze a suli. Igy az en gyerekeim is. Mert nem kellett az uttesten ätmenni. De 10 eves korig nem engedtem öket egyedül sehova. A länyomat meg 12 evesen is kisergettem a sarkon lako barätnojehez. Länyokra jobban kell vigyäzni, sok örült pedofil garäzdälkodik ezen a vilägon.
2013. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%
Amugy az en mostohalänyom pont ilyen volt, mint a kerdezö gyereke, es kesöbb is egy önzö ember maradt. 14 eves koräig hordta az apja kocsival abba az iskoläba, ami 5 percre volt gyalog! Es ahova az en gyerekeim (ugyanoda) gyalog järtak. Kepes volt ezert az apjät reggel 7-kor felkelteni, ha annak epp szabadnapja volt. Mindenhova kocsival cipeltette magät, szolgälonak nezte az apjät. Az meg rähagyta. Nem is lett a länybol normälis felnött ember.
2013. jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez abszolút hely- és távolságfüggõ.

Ha 1 km-nél közelebb van a suli, biztonságos a környék stb.akkor 10 évesen engedném el egyedül.Ha nem annyira biztonságos, akkor 11 évesen.Ha viszont tényleg nagyon gáz (hajláktalanok, kóbor kutyák stb.), akkor bevinném kocsival, vagy 12 éves korától a lelkére kötném, hogy járjon tömegközlekedéssel és legalább 2-3 barátjával.

A bolt szintén távolságfüggõ, az 5 éves gyereket nyilván nem küldöm el 2 km-re, hogy cipelje a karton vizet.Ugyanúgy gondolkodok, mint az iskolánál, persze, ha tényleg csak egy köpésre van, egy cukorkáért leengedném 8-9 évesen is.

Órákra otthon elõször szintén 10 évesen hagynám, egész napra 11 évesen.Napokra meg 13 évesen.

Lehet, hogy túlzottan féltõnek tûnök, de úgy vélem, a mai világban nem lehetünk elég óvatosak.Márpedig azt cseppet sem tartom biztonságosnak, mikor 7-8 éves vagy még annál is fiatalabb gyerekek mászkálnak az angyalföldi utcákon este 8-kor. (Még akkor sem, ha csak egy cukrot akarnak venni a sarki boltban)

2015. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem anyukám egyedül nevelt, sokat dolgozott, szóval kb 6 éves koromtól kezdve egyedül voltam hagyva otthon, suliidőbe pár órára suli után, nyári és egyéb szünetbe egész nap. Így tehát suliba is egyedül kellett járnom. Boltba nem nagyon jártam, drága a falusi bolt, így pár hetente mindig kocsival hétvégén megoldottuk a nagybevásárlást együtt
2017. júl. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!