Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leszokhatunk így a férjemmel...

Leszokhatunk így a férjemmel a közös ágyban, szobában való alvásról?

Figyelt kérdés

Kislányunk 20 hónapos. Elkapott egy hasmenéses vírust, emiatt nehezen alszik el, ha el is alszik végre, akkor is többször bekakil és sír, engem követel.

Születése óta az apja fürdeti, altatja, mégis ha beteg, rám van szüksége.

Most ott tartunk, hogy már harmadik napja bent alszom a szobájában a kinyitható kanapén, a férjem pedig egyedül a hálóban. Ma reggel vettem észre, hogy mennyire kipihent vagyok, nem fáj semmim, szinte mozdulatlanul aludtam egész éjjel,a lányom sem ébredt fel. Úgy látszik kényelmes a kanapé és sokkal jobban alszom vele, mint a saját ágyamban.

5 éve lakunk itt, visszaemlékezve, még nem volt egy jó éjszakám, forgolódom, sokszor felébredek. Az ágyunk elvileg kényelmes, 180 cm széles, drága matraccal, és mégis. Néha horkol a férjem, erre felébredek, de amúgy más zavaró tényezőről nem tudok. Már vettem memória párnát, szuper takarót, hátha ez a baj, de nem oldódott meg az alvásproblémám. Azt hittem én már csak ilyen rossz alvó lettem, de most rájöttem, hogy talán máshol van a baj, de nem tudom, hogy hol.

Félek nagyon hogy "kedvenc" anyósomék sorsára jutunk mi is, akik 40 éve külön szobában alszanak. Nem tudom mi lehetne a megoldás.

Van még valaki hasonló helyzetben mint én?


2011. okt. 25. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehhez csak annyit tudok mondani, hogy most éjjel kedvező lehetett a front-nem front, vagy nem tudom mi, mert én kb. 6 éve biztosan nem aludtam át éjszakát, most még terhes is vagyok, tehát azért is minden éjjel legalább egyszer pisilnem kell, de tegnapról mára este 11-től 6:30-ig folyamatosan aludtam, és ezt én csodaszámba vettem.

Reggel olyan kipihentnek éreztem magam, mint már idejét sem tudom, mikor volt ilyen, talán a gyerekeim előtt...


És én a férjem mellett aludtam. :o)


Egyébként én füldugóval alszom, mert nem bírom máshogy mellette. Viszont én szeretek vele aludni, nekem hiányozna, még akkor is, ha néha megrugdaljuk egymást éjjel (a 160-as ágyon).

2011. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem cserélitek át a ti ágyatokat a kinyitható kanapéra? Lehet, hogy tényleg arról van szó, hogy neked az kényelmesebb. Ha elfértek rajta ketten, szerintem egy próbát megér, ha azon jobban tudsz aludni.
2011. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a baj. Amikor még a barátnőm szüleinél laktunk akkor az ő ágyán rendes nagy ágy azon nem tudtam nyugodtan aludni, egyszerűen nem tudom hogy miért. Most 1 éve költöztünk át a nagyapám házába ami már az enyém, és ugye még a költözés előtt vettem egy kinyitható kanapét mert jó árban volt és egyik éjszaka még azon aludtunk a barátnőmmel amikor még nem hoztunk át minden cuccot, és nagyon jól aludtunk rajta, persze amint megjött az ő ágya egyből visszaállt minden a régibe. Aztán megint a kanapémon aludtam megint jó lett. Na akkor jött el a nap hogy azt az ágyat oda adtam anyósoméknak, a kanapé meg ment a hálóba. Ha együtt akartok lenni ti is aludjatok akkor a kanapén, ha egyszer az a kényelmes.
2011. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a horkolás volt a baj ( férjem egy ideje nagyon horkol), de mi már alig alszunk együtt amióta egyszer egy hétig külön aludt, mert beteg voltam és nem akarta, hogy nyugtalan legyen az éjszakám.Most terhes is vagyok, és van egy másféléves lányunk, és tényleg szükségem van a nyugodt alvásra. Nagyon rossz, és a kapcsolatunk is más amióta külön alszunk. Nem olyan zökkenőmentes a szex, mert ugye ha már ott marad a férjem tudom mit akar, és az olyan átlátszó. Én nem támogatom, hogy házastaársak külön aludjanak. Mi most ezen változtatni akarunk.
2011. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Sajnos az, hogy a kanapét átcseréljük a francai ággyal, két okból is kivitelezhetetlen. Az egyik az, hogy mindkét bútort a férjem hozta a házasságba, és a hálószoba garnitúrájához úgy ragaszkodik mint valami ereklyéhez. Modern, elég rideg megjelenésű (fehér ezüst kék) 180x200-as fekvőfelülettel, és körülötte még nagy keret, tehát brutál méretű. Van még több hozzá való elem, szekrény, komód, stb. Férjem imádja, ragaszkodik hozzá.Mivel mindkettőnknek komplett berendezett lakása volt az összeköltözés előtt, az én ágyam szétszerelve raktározva áll. Az valóban elég ócska volt, többször le is szakadt, na de nem a viháncolásoktól:) Férjem úgy döntött, hogy az ő ágya a világ legkényelmesebb bútora, és punk tum. A kanapét utálja, míg meg nem vette ezt az ágyat, addig azon aludt. Szerinte hepehupás, keskeny, rövid, lehetetlen rajta aludni. Én nem így gondolom.

Ezek miatt nem lehet kicserélni, na meg az ágyat nem is tudnánk hova tenni, az nem férne be a lányom szobájába.

Én szeretem a meleg színeket, lehet, hogy az a bajom, hogy nagyon rideg a szoba, már ha belépek, rögtön fázom. Nagy is, nincs olyan fészek jellege, a nagy bútorok miatt a legnagyobb szoba lett a háló, a nappali után persze. Végiggondolva, igen, a színekkel lehet a bajom. Kék a fal, kék a függöny, sötétkék a szőnyeg, a szekrény ajtaja nagyrészt fehér és tükör.

Kislányomnál meleg színek vannak, kisebb is a szoba, kicsit olyan fészekszerű nekem.

Megpróbálok még pár napig a lányomnál aludni, utána elgondolkodom, hogy mit lehet átalakítani a hálón, esetleg képet tenni a falra, vagy kifesteni valami más színre ami még megy a bútorokhoz, ez már esedékes is lenne.

2011. okt. 25. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!