Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnád a gyermekednek a férjed/...

Adnád a gyermekednek a férjed/feleséged volt párjának a nevét?

Figyelt kérdés

Ha tetszene a név és nagyon illene a vezetéknévhez


ha igen, miért, ha nem miért nem?


2011. okt. 28. 09:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
A párom exének a neve Fanni. Nekem nagyon sokáig tetszett ez a név, és gondoltam rá, hogy majd ez lesz a kislányunk neve is. Szóval adtam volna ettől függetlenül, mert tetszik a neve. De végülis másik lánynév lett a befutó. Nem emiatt, hanem mert az jobban megtetszett.
2011. okt. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

köszönöm, eltérő válaszokat kaptam.

nos, nálunk is megfordult az én fejemben, páromnak még nem mondtam, szép nagyon a név, jól illene nagyon a vezetéknévhez és az első lányunk nevéhez is. Mostanában anyósom emlegeti, hogy nagyon illik a két név, például,

Nemes Nikolett, csak egy példa, nem ez a név az!


És az anyósom egyre jobban hangoztatja, hogy milyen szép név az, jól hangzik.

Nagyon kedves anyósom van, tiszta jó lelkű, egyáltalán nem azért mondja, mert az előzővel jóban volt, sőt, semmit nem jelent már neki, ezért is ajánlja, a fárjem ezt mondta.

(mert panaszkodtam, hogy az anyós ajánlgatja ezt a nevet, de azt nem mondtam, hogy nekem már korábban is megfordult a fejemben, picit sunyiskodtam, tudom)

2011. okt. 28. 11:56
 13/26 A kérdező kommentje:
adtad volna a Fannit? hagy kérdezzem meg, ilyen viszonya volt a párodnak az exével? (tartós kapcsolat, stb?)
2011. okt. 28. 11:57
 14/26 anonim ***** válasza:
Pont ez a dilemám, annyira gyönyörű neve van a férjem egyetlen exének:)) hogy ha lányom lesz csak az az egy név jönne számításba, vegyes érzéseim vannak, nem tudom ,hogy a férjemet nem e emlékeztetné nap mint nap az exére..tehát most drukkolok, hogy inkább fiú legyen:)) csak épp nem akarja megmutatni magát.
2011. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Én NEM adnám!!!!

Mindig jusson eszünkbe az ex?

Az én volt pasim nevét sem adnám a fiamnak.

2011. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én a barátaink neveit is kizártam, amikor a születendő gyermekünknek kerestünk nevet, nem még az exekét! :)

De a férjem is.

A barátja Tamás, nem fogjuk így hívni a kisfiunkat, hiszen már van egy Tamásunk, aki egy felnőtt férfi, egy barát, az a név az övé. A volt pasim Gábor, ez is kizárva. Gáborral Attilát szerettünk volna anno, nem lett, de már nem adom az új párommal közös gyereknek ezt a nevet.


Kedves Kérdező, Te adnád a volt pasid nevét, ha fiút várnál?

2011. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: én pont olyan komoly kapcsolatban voltam az exemmel, mint a férjem. És belegondoltam, őszintén, ha a férjem szeretné a nevet, akkor adnám. Nem jutna eszembe róla az exem, egy percre sem, és akármilyen fájdalmas volt anno a szakítás (voltak ott is komoly tervek), most már semmit nem érzek iránta, épp ezért nem is zavarna.
2011. okt. 28. 14:01
 18/26 A kérdező kommentje:

12:31-es válaszoló: leírod nekem, hogy melyik az a lánynév? nagyon érdekelne, mert az én nevem is nagyon szép :) (mármint az én általam kiválasztott kényes név)

nagyon megköszönöm!!

2011. okt. 28. 14:02
 19/26 anonim ***** válasza:
A "Fannis" válaszoló vagyok :). Annyira nem volt hosszú a kapcsolatuk, de a párom nagyon szerette őt. Végül is a lány szakított vele, és azóta nem is beszéltek egymással. Én egyszer felhoztam neki, hogy nekem nagyon tetszik a Fanni név, csak nem-e gáz, hogy a volt barátnőjének a neve, akkor azt mondta, hogy ez már olyan rég volt, és neki nem ő jutna eszébe róla elsősorban. Bocsánat, ha kicsit össze-vissza fogalmaztam, de remélem érthető a lényeg. :D Neked melyik név tetszik?
2011. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Mivel a ferjemnek kb 80 nohoz volt koze elottem, en meg osszesen haromnak a nevet tudom, mert sohasem erdekelt a tema, de ez a harom jelentosebb volt, igy van ra esely, hogy adnam valamelyik exnonek a nevet. Nem is tudnek rola, hogy az, ha nem mondana es nyilvan nem mondana. Azt sem zarom ki, hogy a harom kozul nem-e adnam valamelyiket, ha tetszene.

De csak fiaink vannak, igy ez a gond meg van oldva.

2011. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!