Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok még egy gyereket,...

Vállalnátok még egy gyereket, ha a párotok így viselkedne?

Figyelt kérdés

Még sosem írogattam hasonló oldalakra családi problémákkal, de egyszerűen már nem tudom mi legyen.

A férjemmel teljesen jó a kapcsolatunk, tudom hogy szeret minket, ezt mindig ki is mutatja. Van egy 2 és fél éves lányunk, őt is imádja.

A probléma az, hogy bizonyos helyzetekben viszont folyton megvádol engem. Olyan helyzetekben, amikor a gyerek beteg, vagy fáj valamije és keservesen sír, és a sírástól teljesen elveszti a fejét, ilyenkor mindenben engem okol.

Tegnap a kislányunk csak kínkeservek közepette tudott kakilni. Ez már pár hónapja így megy, mert nagyon rossz evő, alig eszik főtt ételt, mindössze pár kanállal. Én tudom hogy emiatt van, és próbálok rajta változtatni, mindig főzök neki valami újat, hátha az ízlik neki, tehát egyfolytában ezzel vagyok elfoglalva, hogy egészséges, rostdús ételt kapjon. Ennek ellenére tegnap a férjem azt vágta a fejemhez tiszta idegbe, hogy ez a székrekedés is miattam van, mert nem adok normális kaját a gyereknek. Holott ő is tisztában van vele, hogy nem eszik rendesen, és hogy főzök neki, de ilyenkor elveszti a józan eszét, amikor sír a gyerek, és valakit kell okolni érte.

Én már nem tudom mit csináljak, mert minden egyes sírásnál ez van. Régen egy fogzás miatt is ugyanígy összevesztünk, mert azt is rám fogta, hogy azért sír, mert én valami rosszat adtam neki, rossz gyógyszert vagy kaját és a hasa fáj, nem is a foga. Amikor csak egy kis láza volt, akkor is kivolt idegileg és velem veszekedett. És még számos példát tudnék felsorolni.

Persze miután lenyugszik bocsánatot kér, és mindent megbán, és utána megint normálisan viselkedik. Mindig arra fogja, hogy annyira félti ezt a gyereket, és ha valami baja történne beleőrülne.

Szeretnénk még gyereket, de én így nem merem bevállalni. Egyszerűen kikészülök idegileg egy ilyen után, pedig én mindig azt nézem mi a jó a gyereknek, nem érzem magam rossz anyának, és ilyenkor mindig azt kapom, hogy egy szar vagyok. Tehát ezért nem szeretném ha a következő gyereknél is ez lenne.

(És hozzáteszem, egy átlagos gyerek, alíg beteg, nincs vele sok gond ilyen téren, mi lenne ha betegesebb lenne?)

Elhagyni nem szeretném, mert ezt leszámítva tényleg szeretjük egymást, de akkor mit tehetnék?

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett.


2011. okt. 31. 11:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hű, egy csomó gondolta eszembe jutott míg olvastam amit írtál, kérdés mennyire tudom ezt összeszedetten leírni.


Először is.

Ha tényleg csak ilyenkor van baj,és ebben a forméban ahogy leírod, akkor egyszerűen ezt a ondolt kell meggyógyítani.

Nézd,erre két dolgo van amit tehetsz.

Először is tényleg látnia kell,hoyg te mindent megteszel azért hoyg a dolgok jobban menjenek.

Az én lányom is rosz evő, de ha hónapok óta probléma van a székletével akkro az már des kevés szerintem,hoyg te megpróbáálsz változatosan adfni neki enni, meg főzöl neki stb...ha egyszerűen nem javul a helyzet.

Tehát a férjednek látnia kell hoyg mindent megteszel. Ha hónapok óta nem javul a helyzet, akkro el kell vinni orvoshoz mert amit te teszel az láthatóan kevés.


Ebből következik a másik helyzet: mindenképpen KETTEN vigyétek orvoshoz, ahol te felvázolod a dokinak a helyzetet, és erre a doki reagél. Feltehetőelg benne lesz a szavaiban az is hoyg ez a helyzet kezelést igényel, és érezni fogja a férjed hoyg nem a te hibád. A gyerekek gyakran betegek, lázas, hasmenéses és vagy szorulásos állapotok bármikor vannak, később még többször lesznek -tönkre fog menni a házasságotok ha ez így megy tovább.

És nem az anya a hibás a gyerek betegeskedése miatt (leaélábbis a legtöbb helyzetben).


Amásik dolog,hogy valószínűnek tartom azt,hogy ha egy szakember, egy orvos azzt mondná a párodnak hogy te vagy a világ legtökéletesebb anyukája, és a világon mindent a legjobban csinálsz, akkor is ugyan így viselkedne a párod amikor a gyerek lebetegedne.

Tehát vele is valahogy ezt át kéne beszélni vele.


Úgyhogy nem lesz könnyűdolgod, de ha egyébként jól megvagytok akkor érdemes dolgozni ezen az egészen egy kicsit.



Én hiszek a szavak erejéban, és hiszek abban hoyg meg lehet beszéélni a dolgokat ha két ember leül egymással szemben, és csak arra figyelnek amiről szó van.


Ülj le vele, mond ezt el neki, beszéljétek át a dolgokat, hoyg ne téged hibáztasson, és hoyg lehet még később súlyosabb betegség is, akkor mi lesz "eltesz téged láb alól" mérgében?


Beszéljétek át, jussatok kompromisszumra, és zárjátok le egy mondattal az egészet.

Aztán ha előjön belőle megint hogy te vagy a hibás, akkor ezt említsd meg neki,hogy emlékezzen mit beszltetek meg.

2011. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megbeszéltük a dolgot, megígérte hogy nem viselkedik többet így, belátta hogy az utolsó beszólásával nagyon megsértett. Úgyhogy reméljük így is lesz.
2011. nov. 1. 12:29
 13/13 anonim ***** válasza:
nem vállanék míg ezt a problémát nem tudjuk orvosolni.....
2011. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!