Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyermeket vállalnál ha...

Több gyermeket vállalnál ha nem tartana 9 hónapig kihordani?

Figyelt kérdés
Én épp a minap mondtam a páromnak, hogy felőlem akármennyi gyermekünk is lehetne -ameddig az anyagiak engedik- akkor ha nem 9, hanem maximum 3 hónapig tartana egy terhesség...
2011. nov. 9. 22:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem vállalnék több gyermeket. Nálam nem ez a befolyásoló tényező, a terhesség hossza egyáltalán nem játszik szerepet a döntésben, hogy hány gyerkőcünk legyen.

Egy szintén "imádtam terhes lenni" anyuka

2011. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nem.

Nekem nagyon fontos a lelki ráhangolódás a gyermekvállalásra. NEm momdom, hogy nem teher, főleg az utolsó 2 hónap és főleg úgy ,ha van egy nagyobb is, de lelkileg nagyon fontos, hogy megfelelő időd legyen ráhangolódni a gyermek érkezésére. Szent meggyőződésem, hogy a hormonok, melyek bennünk munkálkodnak terhesség alatt, segítenek ebben a ráhangolódásban. Míg nem vagy terhes, nem tudod magad beleélni ebbe a témába - úgy értem az újabb gyermek érkezésébe. 1-2 hónapot max még ráhúznék, de azért a 18 hónapot sem bírnám (ahogy írta valaki előttem). A 9 hó pont jó:)

2011. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem , teljesen mindegy meddig tart a várandósság, pedig a végén eléggé megszenvedtem (és az első 3 hónapot az állandó hányingerrel), de a közepe az teljesen jó volt, mintha nem is lettem volna terhes.
2011. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,hogy megosztottátok velem a gondolataitokat!


Nos.

Én imádtam az első terhességemet, annak ellenére, hogy elég sok gond volt, fel sem tudom sorolni mennyi mindenen estem át, kórházban tartózkodástól kezdve minden volt. Mégis szerettem, készülődtem, sokat olvastam, pihentem, ráhangolódtam.

A szülés is problémás volt de nagyon jó emlék.

És most itt van nekem a 2,5 éves csodaszép, okos kislányom,aki már most a legjobb barátnőm!


Második babánkat várom épp, és a terhesség közel ugyan olyan lefolyású mint az elő, talán egy picit könnyebb mert az igazán nagy bajok eddig elkerültek - és remélem már el is fognak így a vége felé.

De negem megőrjít ez a várakozás -más nagyon babáznék, a pocakom és egyáltalán az állapotom nagyon meggátol most mindenben - egészen más életmódra kellett vááltanom. Sokszor nem figyelek oda magamra, pedig kellene,pl viszafogni a tempót.

Fizikálisan is zavar a pocakom,hoyg nem tudok úgy mozogni tőle mint előtte, éjszaka nem alszom a gyomorsavtól,nem tudok egy jót ugrabugrálni vagy szaladgálni a lányommal. Hamarabb kifulladok, mindent hozzám kel igazítani a családban - pedig tényleg nem tunyultam el csak egyszerűen kevesebbet bírok.


Szóval úgy érzem,hoyg ez az állapot akadályoz a normál életviteleben, és alig várom hoyg végre kezebne legyen a kisfiam,és inkább babázzak, újra a régi legyek.


Ezért mondom,hogy ha egyébként vállalnék is több gyermeket, a terhesség 9 hónapja a legnagyobb akadály jelenleg, ami miatt 1000000x is meggondolom.


A párom szerint pár év múlva az újabb gyermek iránti vágy majd ezt úgyis felülírja, és tán igaza is van,de most így érzem.

2011. nov. 10. 14:24
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem, az onnantól következő (a lényeg) sokkal tovább tart (remélhetőleg). Maga a terhesség időtartama nem befolyásol
2011. nov. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!