Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vallásos (vagy nem kereszt...

Nem vallásos (vagy nem keresztény) családban is a Jézuska hozza a karácsonyi ajándékokat?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 11:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ateista rokonoknál a Mikulás hozza. És Mikulásra is nagy értékű ajándékot vesznek. Karácsonykor pedig a "fáról" szól a buli, akkor az az ajándék. A szülők díszítik fel a gyerekeknek. Azt se tudják a gyerekek ki a Jézuska.

Persze a nagymamák meg karácsonykor állítanak be a nagyobb ajándékokkal.

2011. nov. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk vallásosak, de a jézuska hozza.
2011. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
nagyon nem vagyunk mi sem vallásosak, de a jézuska hozza a karácsonyi ajándékokat.télapó 6-án jön, illetve a húsvéti nyuszi is jön hozzánk:)
2011. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

Mikulás karácsonykor???????????

Nem azért, de ő Miklós napján, december 6-án jár, Szent Miklósra emlékezve, aki Törökországban élt. És osztogatott ajjándékot a szegény gyerekeknek.

Aki karácsonykor az angolszász országokban jár és Lappföldön él meg vannak rénszarvasai, manói az a Télapó.


Egyébként a Jézuska hozza. Illetve december 6-án a Mikulás jár. És nem nálunk, hanem egyébként a Télapó jár karácsonykor. Bár nem vagyunk vallásosak.

2011. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%

Mi is hasonlóan gondolkodunk, mint itt az egyik válaszoló: hívők vagyunk, az ajándékokat mégsem a Jézuska hozza. És nagyon sok családot ismerek, ahol hasonlóan gondolkoznak.

Mi úgy tartjuk, hogy Jézus nem egy kisbaba meg nem egy mesefigura, hanem a Megváltó. Mint ilyenről, nem szövünk róla meséket. Jön hozzánk dec. 6-án a Mikulás (tudom, Miklós püspök is valós személy volt, de azért mégsem ugyanaz a kategória), karácsonykor meg az angyalok. Egyfajta kompromisszumos megoldásként, mert szeretnénk, hogy azért a "mesebeli" hangulat is megmaradjon. :)

Persze hallani fog az oviban ajándékot hozó Jézuskáról, akkor majd elmondjuk neki, hogy mi ezt hogy látjuk. Szerintem a gyerekek elég rugalmasak ebből a szempontból.

2011. nov. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
45%
Mi hívők vagyunk, és ezért tudjuk, hogy nem ilyenkor született Jézus. Ráadásul ő azt mondta, hogy a haláláról emlékezzünk meg. Így nálunk a karácsony nem más, mint egy nap, amikor a család összejön, és megajándékozza egymást.
2011. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én is pontosan a "mesebeli" hangulatot szeretném megtartani, de mivel apa egyértelműen elzárkózik Jézuskától, egy kompromisszumos megoldást keresek. De azt hiszem, a legjobb az lesz, ha a Karácsony (ünnepe) hozza az ajándékokat majd. Megteremnek a fa alatt.
2011. nov. 14. 13:48
 18/20 anonim válasza:
46%
a Jeti hozza...ugyanis őt a gyerekek nem merik meglesni,mert megeszi őket attól félnekxD
2011. nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
jeti :D :D ez mekkora :D
2011. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én a "jézuskától" rosszul vagyok. Nálunk karácsonyi manók hoznak ajándékot. a fát pedig együtt díszitjük a gyerekkel.
2012. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!