Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabát várok, a férjemmel...

Kisbabát várok, a férjemmel így összeházasodtunk. Lehet gond belőle ha a munkahelyemen még nem szóltam, hogy már megváltozott a nevem?

Figyelt kérdés
A lényeg az , hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Nyár közepétől nem dolgozhatok így táppénzre mentem. Nemrég összeházasodtunk a férjemmel, felvettem a családi nevét. A háziorvos azt mondta a táppénzes papíromra továbbra is a lány nevemet írja mert kavarodás lesz belőle a munkahelyen még akkor is ha ők TB kifizető hely. Már minden papíromon megváltozott a nevem. Nem lesz baj ha majd csak a tgyás igénylésénél adom meg az új nevemet? Mit tegyek? Amúgy elég komplikált a munkahelyemen az ügyintézés. Táppénzt is 4 hónap után kaptam először.
2011. nov. 14. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

èn most míg a bab nincs meg mindenhol átirattatnám.


mivel már a fontos papírjaidon átvannak írva, így lehet gond. pl ha bankszámládon megváltozott a neved akkor oda elvileg a számla már nem is fogadhatja. aztán a postás sem biztos hogy átadja a pénzt ha a személyiden más áll, mint akinek küldeni kell.

egy napon ballagj be a munkahelyedre, a tb-hez, a háziorovoshoz, meg ahol még nem voltál.

2011. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát akármilyen komplikált is a munkahelyeden vagy bárhol...így is úgyis át kell íratni!Egy pici babával meg nem olyan álom ám intézkedni stb szóval mielőtt még meg lesz a baba addig intézd el és akkor már tuti nem lesznek keveredések se.
2011. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ahogy összeházasodtunk, intéztem a papírmunkát, mert ha különböző nevek szerepelnek a nyilvántartásokban, nagy keveredések lehetnek. Egyébként a legtovább a személyi megcsináltatása tartott, minden más 5-10 perc, így egy nap alatt elintéztem. Pici babával már tényleg nagyon nehéz lesz intézkedned.
2011. nov. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szeptemberben mentem férjhez. A kórházban átírattam a nevem a gépben a TAJ kártya már új néven volt. Utána a táppénzes papírt a férjezett névre írták. Semmi kavarodás nem volt és már a táppénz is az új névvel jött.
2011. nov. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is át írattam minden papíromat,/ személyi jogsi adó taj kártyák útlevél/ csak a háziorvos nem írja át a táppénzesemet. Azt mondja kavarodás lesz, ezért nem merek szólni bent a munkahelyemen, pedig már sehol nem szerepel a lánykori nevem. Hétfőn megyek hozzá valahogyan megpróbálom megbeszélni vele.
2011. nov. 15. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt a táppénzes papíron a lánykori nevem volt és elé írták simán a férjezettet.xy-né. Ennyi. Legyél határozott. én kértem a munkahelyemen,hogy a 2 heti táppénzes papírokat ne várják össze hanem ,ha beküldöm postázzák. Azóta 2 hetente jön a táppénz és a leadás után 10-12.napon. Előtte én is csúszásban voltam hónapokig.
2011. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!