Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen érzés az, hogy te mint...

Milyen érzés az, hogy te mint nő először vagy terhes, de a párodnak ez már a második/harmadik gyermeke lesz?

Figyelt kérdés

Nem aggódtatok, hogy lerágott csont lesz neki a terhesség? Hogy már semmi újdonság nem lesz neki benne, pl nézd, ilyenkor már ekkora a baba...

Kicsit félek, hogy ettől nem lesz olyan, mintha valóban újdonság lenne egy baba érkezése.

Esetleg ha valaki az apuka oldalról átélt tapasztalatokat elmondaná, segítene.


2011. nov. 15. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:

kérdésed engem is érdekel.

Páromnak is első lánya lett a kislányom, úgyhogy személyes véleményt nem tudok mondani...figyelem kérdésed a továbbiakban én is...

2011. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is:)
2011. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Tényleg irjon már valaki,mert engem is érdekel!!:))
2011. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia,szerintem normál esetben egy apuka is nagyon örül a baba érkezésének,még ha az a 2. vagy 3. is.persze a férfiaktól ne várjuk nagy érzelmeket:)

nálunk a páromnak volt már két szinte felnőtt gyereke,és most a közös lassan 1,5 éves:)

kíváncsi volt sok mindenre pl.milyen vizsgálatok vannak,mekkora,mozog-e,baba dvd...

Apaként is helytáll,talán így érettebben ő is jobban élvezi az apaságot.de mindenki más,nagyon emberfüggő szerintem.

2011. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem, mint nőnek borzalmas érzés ez.

Még sajnos nem jött össze a baba, de már nagyon régóta várunk rá és férjem is nagyon nagy szeretettel várja.


Én is pont ezen aggódom, hogy neki nem újdonság, nem tudjuk együtt átélni az első terhesség izgalmait, csodáit.

Meg az előző feleségének könnyű terhessége volt, így azt hiszi, az egész nem nagy dolog...félek, ha netán nekem rosszulléteim lesznek, nehogy hisztinek fogja fel.


Azért is rossz érzés, mert ő alapból ért a gyerekekhez, ők is imádják őt, a sajátja miatt pedig nagy gyakorlata van, én pedig még azt sem tudom miként kell pelenkázni, ráadásul sosem értettem a gyerekek nyelvén.

Eléggé kisebbségi érzésem van, ha gyerekek közelébe kerülök és a férjem is ott van.

Leblokkolok, az van a fejemben, hogy ő ezerszer jobban közelít a gyerekekhez, ezért meg sem bírok mozdulni, vagy szólalni.

Félek, a sajátunknál is előjön ez a probléma nálam :(

2011. nov. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy én is írok, mert nekem már második terhesség...

Mikor mi összejöttünk, páromnak már volt egy 13 éves lánya, az enyém alig múlt 1... mivel az előző férjem nem foglalkozott a gyerekkel, csak én, ezért nagyon sokat bénáztam. A mostani párom meg már mindent tudott, segített nekem rengeteget, szigorú volt velem szemben is, mert nem nagyon volt rendszer a gyerek életében.

Így már a közös gyerekkel sem lesz gond :)


De ugyanolyan lelkes, hiába hogy van már egy neki...:))


23/N és 34/F

2011. nov. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amikor én terhes lettem, a páromnak már 3 lánya volt.Ugyan olyan lelkesedéssel várta mint én, főleg hogy reménykedett hogy ő végre fiu lesz.Fiucska lett, nagyon örült.

Én olyan szempontból örültem neki hogy nem a manócska az első, mert sokat tudott nekem segíteni.Ha én valamitől megijedtem, ő tapasztalatból nyugtatott meg hogy nincs semmi baj.

2011. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is rosszul éreztem magam emiatt, bár az én férjem soha nem éreztette velem, hogy ez neki már "lerágott csont". Csak hát nem volt olyan lelkes, izgatott, mint én, aki először éltem ezt át. Bár lehet, hogy egyébként is ilyen lett volna, sok férfi nem tudja úgy átélni a terhességet, mint a párjuk. Szóval én is sokat rágódtam rajta és nagyon sajnáltam, hogy nem velem volt az első gyereke, teljesen máshogy éltem volna meg én is biztos (ennek ellenére én nagyon élveztem a terhességet és nagyon boldog voltam) De ennek így utólag már semmi jelentősége, azóta se jutott ez eszembe!Szerintem ezen ne agyalj túl sokat, pláne így előre, akárhogy is fog viselkedni a párod, ne engedd, hogy az elrontsa az örömödet!
2011. nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés!!!! Meglep, hogy ilyen kevesen írtak, nem értem ennyire kevesen éreznénk így???? Nagy részt egyet értek az 5. válaszolóval!!! A páromnak egy 10 éves lánya van, nem tervezett gyerek volt, és nem is akartak nagyon együtt lenni anyukával, de ezt hozta az élet!!! Vállalták, és a párom foglalkozott/foglalkozik vele többet, nem akarom minősíteni a nőt, de nem feltétlen tartom azt anyának aki a 2,5 hetes nyaralás alatt 1x sem hívja fel a lányát, hogy mi van vele, és karácsonykor egy napra sem tart igényt a gyerekre, persze nekünk kényelmesebb így az időbeosztás, de hát mégis...!!!! 50%-ban nevelik a gyereket felváltva, párom szerintem jó apa, bár nem mindig tudja, hogy hohgy kezelje a lánya kirohanásait, viszont legalább nem elfogult vele szemben!!!!! Én jobban szót értek a gyerekkel, meg szereti, hogy én szeretgetem, mert szerintem az anyja nem, neki meg hát azért szüksége van rá! Tehát ilyen gond nincs nálunk, tervezünk babát, és nem félek mi lesz, ha nagyobb gyerek lesz már, de a terhességtől és a csecsemőkorszaktól félek!!!! Egyrészt, lehet másképp élem meg a terhességet, és nem akarom, hogy úgy élje meg, h hisztizek, és ugyan ez vonatkozik a szülésre is, nem akarom, hogy ha nem is mondja ki, de összehasonlítson, hogy a volt felesége, nem szenvedettt annyit a szülésnél, vagy ilyesmi..... Várni biztosan fogja, attól nem félek! Aztán ha megszületik, akkor nem akarom, hogy bénának tartson, vagy úgy érezze, míg nekem mondjuk egy pelenkázás nem megy olyan gyorsan, ő oktatgatni akarjon, szeretném kitapasztalni, mert voltak csecsemők már az életemben pelenkázatam, de nyilván nem annyit mint ő!!!! Egyszer vendégségben voltunk, ahol volt 3 hónapos picibaba (unokahugom) már a korházban tartotta a fejét! Felvettem a pelenkázóról és mondta a párom, hogy tegyem a kezem a feje mögé, hogy tartsam, mert még pici, segíteni akart, de nekem rosszul esett, és senki nem tartotta már úgy a gyereket, mert egyszerűen nem volt rá szükség!!!! Majd tök jól elbeszélgetett a tesőmmal a gyerek fürdetésrő, én meg , nem tudtam a témához szólni!!!!!! Kiváncsi vagyok mi lesz, de vanna félelmeim!!!!!!! Bocs a hosszúságért!!!!!
2011. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem olyan lelkes az ember a sokadik terhesség után. (első feleség 3 vetélés 1 gyerek, nekem 2 vetélés 2 gyerek). Fájt, amikor az első terhességemnél mondtam, hogy babánk lesz, azt mondta ne éljem bele magam, mert nem biztos, hogy megmarad. Alapvetően nagyon várta a gyerekeinket, de közel nem annyira, mint én. Az más, amikor benned fejlődik valaki, és érzed, mint a férfinak. Őszintén szólva női szemmel nézve a 2. terhesség már közel nem olyan nagy misztikum, mint az első. Nincs az a hatalmas várakozás, készülődés.

Sok előnyét láttam viszont, hogy neki már van egy gyereke. Simán helyt állt a szülésnél, pelenkázásnál, fürdetésnél, öltöztetésnél. Soha nem féltem kettesbe hagyni őket. Ha bizonytalan voltam valamiben, ő mindig tudta, hogy mi a normális és mi nem a gyerekeknél. De soha nem éreztem azt, hogy én ezáltal kevesebb lennék, bénázok, stb. Kár ezen agyalni, mert változtatni úgy sem tudsz rajta. Amikor meg megszületik ugyan úgy fogja imádni, mint a másikat/másikakat.

2011. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!