Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg vele? Én...

Hogy értessem meg vele? Én ezt már nem bírom így!

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. A párom 29 én 21 vagyok. 4. éve vagyunk együtt, van egy 14 hónapos gyönyörű kisfiunk, albérletben élünk. A párom feketén dolgozik a szülei vállalatánál és soha de soha nincsen rendes fizetés, hol előleget küld a cég, hol kevesebbet mint kellene. Nem keresne rosszul, rendesen eléldegélnénk, de mivel sosem kapja meg a pénzt úgy, ahogy kellene, így nem futja semmire sem, a csekkek halom számra vannak elmaradva, a főbérlőnek már nem tudok mit mondani. Még nem is ez a legnagyobb probléma, amíg a gyereknek meg van mindene, hanem a hozzáállás. Nem akar máshová elmenni dolgozni, neki így a kényelmes és mindenre azt mondja, majd lesz valahogy. Megmondtam már neki, hogy ha nem vált munkahelyet akkor ennyi volt, elköltözünk tőle, de ez sem hat rá (azt gondolja úgysem teszem meg, mert szeretem). Egyszerűen, már nem tudom mit csináljak, a hó eleji gyes+emelt csp elfogy harmadnapra, hogy az elmaradott csekkeket fizessem és ne kössenek ki semmit sem. Az ő előlege pedig a kaját + az épp szükséges dolgokat futja. Most is itt van hó közepe, a gyereknek már a legolcsóbb pelenkát vettem, de így sem maradt annyi pénzem sem, hogy megvegyek egy kiló kenyeret és minden hónapban ez van. Édesanyám a szomszédban lakik, rengeteget segít, de nem az ő dolga lenne, hogy ha nincs pénz adjon, még ha kölcsön is. Drága utálatos anyósom pedig minderre annyit mond, hogy higyjem el vannak ennél nagyobb problémák is. Persze, mert nekik még több adósságuk van, csak épp mindketten embereket hordatnak, így azért 2 felől jön a pénz.

Ezt már tényleg nem bírom, nincsenek normális ruháim (soha nem voltam divat mániás ne értsetek félre) nem tudok megvenni hó végén a sarki boltban ami kellene, mert nincs miből. Mit tegyek ? :(


2011. nov. 17. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a párod elhagynád mi következne? Szorosabb nadrágszíj, munka a gyerek mellett, anyai segítség. Ha el akarod, akkor miért nem teszed meg?
2011. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Költözz vissza anyukádhoz, ha teheted. A gyerkőcöt add bölcsibe és menj el dolgozni. Sajnos más reális megoldás nem nagyon van, ha a párod ennyire nemtörődöm :-(
2011. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudod az a baj, hogy csak a szomszédba tudnék menni, ami valóban egy drótkerítéssel odébb van. A szorosabb nadrágszíj és a munka nem tart vissza, nem az a tipus vagyok, iskola mellett is dolgoztam. Viszont most egyetemre is járok gyerek mellett, még a munkát is nem igazán tudnám vállalni úgy, hogy a gyereknek ne ártsak vele. De ha meg is tenném, akkor hová tegyem a gyereket, amíg dolgozom? Bölcsibe nem veszik fel.
2011. nov. 17. 11:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de hamar 'repülni' fogtok az albérletből. Nem hinném, hogy a lakástulajdonos boldog attól, hogy a csekkek nincsenek befizetve.

Én is kiadtam a lakásom, jelenleg albérletben lakunk, de azért, mert az ország másik végén dolgozik perpill a párom egy egyetemen.

Ha nekem nem fizetnek időben, akkor kapnak 2, max. 3 hónap haladékot. Ha akkor sem fizetik ki a hátralékot, pakolhatnak össze...


Túl kényelmes a férjed, valószínűleg neki mindene megvan! Ami nagy hiba.. szép az, hogy a gyereknek mindene meglegyen, de ha nem lesz tető a fejetek felett, akkor teljesen mindegy, hogy milyen áron veszel pelenkát neki vagy játékot. Egyáltalán hogy oldod meg, hogy gyümölcsöt kapjon mindennap?!


Beszélj édesanyáddal, hogy odaköltöznétek átmenetileg, amíg te legalább összeszeded magad anyagilag..

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez egy halott 'élet' így.. csömörből-vödörbe.. legalábbis addig, amíg nem lesz vagy neked munkahelyed vagy a párod nem óhajt normális BEJELENTETT munkahelyet találni!


[Ja és.. tudom, hogy kiveri sok embernél a biztosítékot a véleményem .. úgyhogy BÁTRAN LEHET LEPONTOZNI!! :))) ]

2011. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, amit a második válaszoló! Én tuti ott hagynám, ennél rosszabb helyzetben nem lennél akkor sem szerintem. Anyukádhoz visszamehetsz? Mert akkor tedd meg, így is sokat segít anyukád, lehet akkor még neki is könnyebb lenne. Tudom, könnyű ezt mondani, az elején biztos nagyon rossz lesz, de nem hiszem, hogy más ráébresztené a párodat, hogy sz@r amit csinál. Ha ettől sem tér észhez, akkor nem is érdemel meg benneteket!!!
2011. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Én zöldet adtam, mert igazad van. A főbérlő minden hónapban megkaptad eddig is a pénzt, csak nem időben, mert ha más nem, kölcsönkértünk. A csekkek is fizetgetve vannak (szerencsére a tulaj nem tudja) de nem érem utol magunkat.
2011. nov. 17. 11:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár tudom, hogy manapság valamennyi vállalkozás helyzete rossz és iszonyat nehéz munkát keresni, a családi vállalkozásból is iszonyat nehéz kilépni, de mi lenne, ha amikor megszorultok, akkor felvennéd a legvastagabb és legszebb mosolyod és anyóstól kérnél kölcsön?
2011. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem cseszegetni akarlak, de ha ilyen a pasid (márpedig nem hinném,hogy most lett ilyen),akkor minek vállaltatok gyereket? Főleg úgy,hogy te tanulsz!

Őt sem értem,hogy miért jó neki a legalapabb szinten, szart rágva élni!

Szerintem halassz az egyetemen, a picit add be bölcsibe és keress valami melót és hagyd ott!

2011. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is! Így van, nem most lett ilyen, eddig is elég szétszórt és meglehetősen gyerekes volt, de nem ennyire! Ha kellett, megtett mindent, de valami lett és nem tudom mi. Az egyetembe most szeptemberben kezdtem, halasztani már nem lehet mert tavaly is felvettek, de akkor a gyerek miatt nem kezdtem el. Levelező fsz képzésre járok, nincs lehetőség több halasztásra. Bölcsibe nem vették be, már be akartam adni, mondván nincs hely. A legközelebbi pedig 25km-re van, azt megint nem tudom megoldani.

Egyikőtök kérdezte a napi gyümölcsöt. Nos, mint írtam, a gyereknek meg van mindene, semmiben nem szenved hiányt szerencsére. A párom olyan helyen dolgozik, ahol gyümiket és zöldségeket válogatnak, küldenek ki áruházakba, így minden van itthon mindig.

2011. nov. 17. 12:19
 10/10 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy hiába veszem fel a bájos arcomat, akkor sem ad, mondván nekik sincsen. Reggel más ügyben jártunk náluk a kicsivel, de akkor is közölte, hogy talán majd holnap lesz előleg. Én meg mondtam neki, hogy van 40ft a pénztárcámban. Erre jött az, hogy vannak ennél nagyobb problémák is.
2011. nov. 17. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!