Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3-4-5 gyermeket nevelő anyukák...

3-4-5 gyermeket nevelő anyukák Ti hogy éltek?

Figyelt kérdés

Mindenkinek van külön szobája? Mekkora házba/lakásba?

Van hiteletek?

Véletlen vagy akartátok hogy ennyi gyerek legyen?

Mennyiből éltek havonta?


Ne hari h személyes kérdéseket teszek fel, de mivel névtelen oldal igazából senkit nem sért...


Azért érdekel mert lehet útban van a 3.babánk és be vagyok tojva az anyagiak miatt......


2011. nov. 18. 13:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Köszönöm, nagyon jól! És ezt nem az anyagiakra értem!!!! Ahol szeretet és összetartás van a családban, ott nem kérdés a gyerekek "mennyisége".

80 nm.-en lakunk hatan. Apa, anya, 3 lurkó és a nagypapa. A 4. csemete úton van, februárra várjuk.

Hitelünk van (Ft. alapú), nem kevés. Szerencsére Apa és a Papa dolgozik. A két nagylánynak külön szobája van, a pici velünk alszik.

Lehet, hogy sokan elítélnek és megvetnek a gondolkodásunk miatt, de mi úgy véljük, hogy Isten nem véletlenül bízza ránk a bébiket. Nekem egyszer, amikor hasonlókat éreztem én is, mint most Te, azt mondta egy lelkész felesége, hogy ahová Isten bárányt ad, gondoskodik arról, hogy ott elegendő legelő is legyen. Nem tévedett!

Remélem segítettem Neked! Sok sikert!

2011. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

igen, igazad van..a szeretet a legfontosabb én mégis nagyon félek:SSSS


Gratula a bébikhez!!!!

2011. nov. 18. 14:02
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Maximálisan egyetértek az elsö válaszolóval, mi is nagy családot tervezünk, eszembe sem jut az anyagiakon aggódni, pedig nem vagyunk gazdagok! több 5 gyermekes ismerösöm van, nincs nagy házuk, de teljesen jól elférnek.
2011. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekünk van. Nem így terveztük, a harmadik meglepetés baba.

100 nm-es ház, helyünk az éppen van, nem ez a gond.(egyébként kisebbe is jól elférnénk mondjuk lehet hogy mikor már nagyok a gyerekek, akkor nem annyira jó)A 2 nagyobbnak (5 és 3) külön szobája van, de össze fognak költözni vagy egymással vagy a kisbabával valamelyikük, mivel a harmadikom még csak 2 hónapos és egyenlőre a szülői hálóban alszik.

Van hitelünk igen, sajnos.

Igazából én a 2 gyerek mellett is ugyanennyire voltam betojva az anyagiak miatt, mert mikor már megvolt a kettő akkor kezdett irtózatosan emelkedni a törlesztőnk stb.stb.

Nem könnyű.

Én abszolút nem így terveztem, de most már ez van.

Sok erőt neked is!!

2011. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Köszönöm Nektek! Örülök, hogy vannak még velünk hasonlóan gondolkodó (magyar!) családok!
2011. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

igen, a 3. nálunk is meglepetés baba...bár még nem tuti mert pozitív tesztem az már van de orvos még nem erősítette meg....


annyira aggódom mi lesz velünk....nem is tudom hogy miért jött ilyen erősen rám ez az érzés....

2011. nov. 18. 14:28
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
5-en élünk egy 100 nm-es lakásban. Nálunk tervezett volt mind a 3 gyerek. A két nagy közös szobában van, ők fiúk 5 és 3 évesek. A kislány 1 éves lesz, ő külön szobát kapott. Nekünk is van egy hálónk, ill. egy kicsi dolgozószoba + egy hatalmas nappali. Mi kényelmesen elférünk.
2011. nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok ismét. Hitelünk szerencsére már nincs.
2011. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

3 gyerekkel élünk 55 m2-en.. Nincs mindenkinek külön szobája, nappalink sincs. Mindig több a kiadásunk, mint a bevételünk.... DE megoldjuk. Igyekszünk :)


Így teljes az életem, boldogok vagyunk :) Kár, hogy egy 4. gyerek már nem férne... :(

2011. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

2 hónapos,2 és 4 évesek a lányok.

Mindegyik tervezett volt- a maguk módján.... Az elsővel úgy volt,hogy júniusban azt hittem összejött-véletlen- majd mikor kiderült,hogy nem,akkor a párom azt mondta,szeretne egyet. Lett :-)

A második úgy lett,hogy az első 1 éves szülinapja előtt nem tervezetten teherbe estem,nem sokkal rá elvetéltem,amikor megnyugodtam,akartam egy kistesót a nagy lánynak.

A két nagy egy szobában van-egy ágyon-,a kicsi a mi szobánkba.

Anyagiak??? HÚúúú,ha mesélhetnék!!!! Millió hitel!!+ egyéb!

(a párom 1 éve 2 üveg sörrel a gyomrában a csúszós úton este árokba csúszott,senki és semmi nem sérült rajta és a kocsin kívül. fél évente 1x ivott meg 1 max 2 sört!!!

Mivel előtte pár hónappal kivágták a munkahelyéről,és nem akart segélyből élni,így vállalkozásba kezdett,amihez kellett az autó,azt részletre vettük. A vállalkozás utána sokat kellett adózni,a baleset után a vevőket elveszítettük,az apeh csekkek meg gyűltek.... lehet akkor gondolni!-a nyáron talált munkát,dolgozik,közben megy a vállalakozósdi. A balesetből pedig az lett,hogy a jogsit 1 évre elvették,és először 600-at,majd most 11-én 300 ezret állapítottak meg bírságként.)

2 provit nyögünk,otp hitel,cetelem hitelkártya-amiből a használt kocsi egy részét fizette,egyéb fizetni valók

... A párom keres havi 95-104 közt,attól függ mennyit kell mennie dolgozni,ebből az üzemanyag 30 ezer-ha 10x kell mennie, a hitelek elviszik a többit. Én nagyon "szerencsés" pedig csak a családit kapom,mivel a t.gyás-t megigényeltem,de a munkáltató nem elérhető,így nem tudtam az igazolást megszerezni... (már küldtem levelet az oep-nek,hogy tájékoztassanak mi van,mert ha nem áll jól a széna,akkor lemondok róla,és igénylem a gyes-t.)

Ebben a hónapban speciel 16500 ft maradt pelenkára és egyéb dolgokra,meg enni. Semmilyen segítségünk nincs-sem anyagi,sem természetbeli.

Na,így vagyunk mi anyagilag!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!!

2011. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!