Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tip-top mamik hogyan csinálj...

A tip-top mamik hogyan csinálják? Frissen mosott haj, smink, tűsarkú, csinos rucik. Bébiszitterrel, megértő a férj, vagy a gyerek rovására?

Figyelt kérdés
10hónapos a lányom, jó ha 2havonta 2órára elszabadulok, nagyik messze, apa türelmetlen babázni. Ha megyünk valahová, ők kinyalva, addig én szaladgálok táskákat pakolni, kattog az agyam, h mi marad otthon, hová kell mennünk, mikor kell ennie, esetleg előre főzök, apa logisztikára alkalmatlan, ellenben ügyesen beszólogat h mindig rám kell várni. Még az ébredésük előtt kellene magamra szánni egy kis időt? Aki tudja a titkát, hogyan csinálja?
2011. nov. 24. 10:54
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

jah és 2szer 50percet alszik napközben,tehát nagy dolgok kilőve, megfőzöm az ebédet, a vacsorát, elmosogatok.

Bár éjjel meg nagyon jól alszik, igaz, este 8után meg már nekem nincs energiám nagy dolgokra, rendszerint inkább a férjemmel foglalkozok.

2011. nov. 24. 12:14
 12/31 anonim ***** válasza:

ma 11:43 vagyok


És mi lenne ha nem agyalnál semmin? Mi lenne ha legalább egyszer a rossz lenne jó? Mint írtam biztos nálunk is történnek "jajj csak anya meg ne tudja típusú dolgok". Ha valahova megyek és a férjem vigyáz rá, de valamiért nem tudja felöltöztetni, akkor egy harisnyában vagy pelusban várnak haza. Na és? Eltöltöttek egy délelőttöt pelusban. vagy éppen nem tudja megetetni és még a feje teteje is tiszta kaja a gyerkőcnek. Na és? Haza érek beteszem a kádba és megfürdetem. Az életével nem játszik. Nem mennek neki flottul a dolgok miért lenne ez baj. Igen, van amikor nincs türelme, de nem üti meg, nem veri agyon. Hát igen, lehet, hogy érzi a gyerkőc a feszültséget. Biztos sokan mondják, hogy ez nem jó neki, de burokban egyszerűen nem tudom nevelni.

2011. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom...alap, hogy minden nap sminkelek, ehhez szokott hozzá a kisfiam. A magassarkút, meg a csinos szoknyát ugyanannyi idő felvenni, mint a farmert és a sportcipőt. Nem szoktam igénybe venni más segítségét, kivéve, amikor fodrászhoz megyek, akkor anyukámé a fiam.
2011. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Nálunk a rutin: vagy én vagy apa megfőzi a kv-t reggel, elkészíti a kakaót, utána szépen elrendezem magam(wc-zuhany):

a esetben) addig még itthon az apjuk figyel rájuk, hogy ne essen bajuk-itt ki is merül a dolog, sajna volt amikor ez se ment neki:S, néha ha már kifolyt a kaki a kicsinél hajlandó felemelni a seggét babát pucolni, bár ilyenkor csak a pelust cseréli a kakis rugi marad "nem tudom mit akarsz ráadni" felkiáltással-összehajtva a pelenkázón:D. zuhany, fogmosás, villám smink opcionális(h-k-sz), fésülködés.

b esetben) kislány a babakocsiban, rágcsálja a játékát, és engem néz amíg zuhanyzok rendbe teszem magam, a nagy kakaót iszik addig.

c eset) még mindenki alszik.

A ruhákat még lefekvés előtt összerakom a gyerekeknek meg magamnak, kéznél legyenek, elmenős napokon a táskát is összeteszem, átnézem, pelust pótlok, popsitörlőt...

Reggel csak reggeli-öltözés indulás, nincs kapkodás, csini lehetek, a babák is rendezve.

2011. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy lekapnám a 10 körméről.


Akkor azért nem is olyan rossz a helyzet, csak tipikus pasi! :) Feledékeny, szétszórt és ügyetlen. De az akarás ott van, mert segít máshol! Ez a lényeg!

Hát apró trükköket kell bevetni, 5 perces frizura, 5 perces smink. Olyan ruhák, amik kényelmesek, de mégis mutatnak. Túl kell élni ezt az időszakot, aztán később jobb lesz! Kitartás!

2011. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Igaz, az en lanyom 2,5 eves, mar nem szamit babanak. Tolem is sokszor kerdezik, hogy hogy vagyok mindig tip-top.

Leirom:

(ferjem sokat dolgozik, szinte az altatasra er haza, igy sajna nem tud besegiteni, ahogyan mas sem, mert kulfoldon elek.)

HAjat havonta festek, amikor a gyerek alszik. Nagyon ritkan fodraszt hivok (utoljara nyaron), hazhoz jon, mivel nem tudnam sehol sem hagyni a lanyom, arban is jobban megeri.

Minden reggel megnez egy meset, addig en sminkelek, belovom a hajam es reggelit csinalok.

Tip-topnak nezek ki, de nem forditok azert sok idot magamra (smink haj maximum 15 perc).

Minden nap megyunk vmerre a gyerekkel (megint csak tip-top), majd hazaerve gyorsan megfozok es jatszunk egy kicsit.

Delutan alszik 2 orat, ilyenkor szoktam furdeni, meg takaritani (annyi, hogy a gyerek nem az a rongalos tipus, a jatekait is el szokta pakolni).

Nem allok meg egesz nap. Most pl kovet mostam, kormot festettem, amig szarad a lakk, addig netezek.

Majd beszelek vmelyik baratnommel szkajpon (kozben ruhat vasalok).

Ennyi a titkom.

2011. nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
persze, pasi:-) nem is hibáztatom, igyekszik ő a maga módján. Praktikák érdekeltek volna. Én kitartok és próbálok nem agyalni:-)))
2011. nov. 24. 13:12
 18/31 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Amikor a gyerek 10 honapos volt, en sem voltam minden nap azert tip-top:), de ha kimozdultunk, akkor igen.

En mondjuk ugy lefogytam szules utan, hogy 16 evesen voltam utoljara ilyen csinos:)

Ha majd egy kicsit mar idosebb lesz, nem kell majd pakkokkal jarni (a taskaba egy pelenka, vmi kaja ha megehezne, meg viz)


Akkor megegyszer: ferjem nem tud besegiteni, mert hetvegen is dolgozik. Soha sehol nem voltam meg gyerek nelkul. (Viszont hozza van szoktatva hogy egyutt fizetunk be szamlakat, egyutt butikolunk, setalunk, mindent az egvilagon egyutt csinalunk.)


Tegnap 11-kor alltam neki hajat festeni, amikor elaludt a gyerek. Korabban keltem, igy 5 perc alatt ki is vasaltam.

2011. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

MEg mindig az utolso vagyok.

Az, hogy tip-top vagyok:) nem megy a gyerekneveles rovasara. Pedagogus voltam annak idejen, igy tudok ertelmesen foglalkozni a gyerekkel.

Egyedul a fozessel allok hadilabon. Egyfele kaja egy nap es kesz. (a ferjem hazajon enni egy 20 percre, ilyenkor a lanyom alszik, tenyleg csak az altatasra er haza este).

Sutemenyeket meg nem szoktam sutni.

Ami hatalmas segitseg nekem, az a mosogatogep.

2011. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
na, lehet lepontoznak, nekem 1,5 és 3 éves van. reggel 6kor kirakom nekik a kakaót, kekszet, addig kávé és bambulás, míg falatoznak. Utána összerakodok, reggelit csinálok, fél 8kor esznek. Aztán nézhetnek tévét, míg összekapom magam, ez 30 perc sminkkel. Közben persze kirohangálok, ha gyanús zajokat hallok. A szemfestést lehet a szobában csinálni mellettük. Hajmosás, ha alszanak, amikor apjuk otthon van. Vasalás reggel, kb. 3 naponta, vagy feltűzöm, ha nincsenek el magukban. Egyébként nem sminkelek minden nap, főleg most télen nem. Csini ruha akkor van, ha nemcsak boltba megyünk vagy sétálni. Gyerekekkel rohangálni jó a farmer is. Kéthavonta fodrász. A csinos ruha meg idegek és jó butik kérdése, olyan helyen vásárolunk, ahová bemegyünk a két gyerekkel, mondom mit akarok, kapkodják le az eladók a polcról a ruhákat, és csak próbálok, veszek 2-3-at fizetek és megyek, mert a gyerekek türelme véges, és inkább több pénzt költök el ritkábban, minthogy 1 darabért menjek be mindig a boltba.
2011. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!