Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tip-top mamik hogyan csinálj...

A tip-top mamik hogyan csinálják? Frissen mosott haj, smink, tűsarkú, csinos rucik. Bébiszitterrel, megértő a férj, vagy a gyerek rovására?

Figyelt kérdés
10hónapos a lányom, jó ha 2havonta 2órára elszabadulok, nagyik messze, apa türelmetlen babázni. Ha megyünk valahová, ők kinyalva, addig én szaladgálok táskákat pakolni, kattog az agyam, h mi marad otthon, hová kell mennünk, mikor kell ennie, esetleg előre főzök, apa logisztikára alkalmatlan, ellenben ügyesen beszólogat h mindig rám kell várni. Még az ébredésük előtt kellene magamra szánni egy kis időt? Aki tudja a titkát, hogyan csinálja?
2011. nov. 24. 10:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Igen, szóval lehet felelőtlenek vagyunk, de olyan apróság is mint a tv (egy jó mese) is csodákra képes ilyen szempontból. Hidd el nem ártasz neki azzal, egy smink, hajvasalás, öltözködés kedvéért néz egy kis mesét.
2011. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Viszem magammal. A fürdőben kb. 10 perc alatt dobok fel egy visszafogott sminket. Addig ő elszöszmötöl a földön, pakolászik., van kimondottan egy kosara, amiben az ő kacatjai vannak. Hajmosásnál ugyanez a helyzet, a szárítót meg imádja, próbálja túlkiabálni. :)

Öltözés dettó. Eljátszik a szőnyegen, mászkál az ágy mellett, én meg felöltözöm. Szerintem nem tart tovább felvenni egy csinos felső+nadrág kombinációt, mint egy melegítőt, vagy egy sima farmer-póló összeállítást.

Legtöbbször kettesben megyek a lányommal, mert a férjem dolgozik. Szóval valahogy meg kellett oldani. De már így szokta meg. Amikor elkészülök, összekészítem a kicsit is, és már mehetünk is.

Ha a férjem is itthon van, és együtt megyünk, akkor pedig természetes, hogy amíg én készülődök, addig ő van a kicsivel. Ha mondjuk hosszabb időre megyünk, akkor ő felöltözteti, én meg addig összeszedem a kajáját, teát, meg ami még kellhet.

Van bébiszitterünk, aki olyankor vigyáz a lányunkra, ha nekem mondjuk ügyet kell intéznem, vagy kb. 1-2 havonta elmegyek fodrászhoz, hasonlók. De olyankor mire ő jön, én már össze vagyok készülve, nem akkor állok neki.

A férjednek nem ártana, ha kicsit megpróbálna türelmesebb lenni, elvégre az ő gyereke is. Be kéne látnia, hogy segítségre van szükséged. Próbálj meg beszélni vele erről!

9 hónapos kislány anyukája

2011. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Jo sok valasz lett, ne haragudj, nem olvasom vegig, mert most erre nincs idom.

En tip-top maminak szamitok, ahogy te fogalmaztal.

Soha nem volt bebiszitterunk, nem passzoljuk a gyerekeket nagyira (max evente egyszer harom napra, amikor a hazassagi evfordulonkat unnepeljuk, illetve idonkent van egy szinhaz, vagy vacsora).

Mindent en csinalok szinte, a ferjem nem foz, nem takarit helyettem, ugyanugy mosom a kakis kisgatyat, ha a gyerekeknek balesete volt a lakkozott kormeimmel, ahogyan te is. :)

En is beleizzadok a ruhamba es a kabatomba, mire mindenkit elokeszitek az indulasra es nekem is hasmenesem van, ha utazunk valahova egy napig, mert annyira izgulok, hogy minden rendben menjen, mindent elpakoljunk, stb.

Az en ferjem is beszol, hogy megint ram kell varni. Viszont csak poenbol, mert tisztaban van azzal, hoghya mi kilenckor indulunk valahova gyerekekkel egyutt, akkor az azt jelenti, hogy en 6-tol kezdve keszulok, keszitek, pakolok, O meg 8kor kell, kenyelmesen elkeszul, megkavizik es 5 perc alatt bepakolja a kocsiba az altalam odakeszitett dolgokat es bekoti a gyerekeket, ennyi. Es valszeg en leszek az utolso, aki beszall, mert nekem fog eszembe jutni, hogy a riasztot nem kapcsoltuk be... STB.


Ettol fuggetlenul en annyit foglalkozom magammal szinte, amennyit regebben. Napi egy orat sportolok (gyerekek mellett), 3 naponta szepen megcsinalom a hajam, kioltozom szepen, csinosnak erzem magam, reggel-este foglalkozom az arcommal, a borommel (a gyerekek mellett es nem helyett), havonta jarok fodraszhoz, kozmetikushoz, meg ahova akarok. A ferjem addig vigyaz a gyerekekre. Soha nem mondta meg, hogy ne menjek. Nem is akarna mondani, de joga sem lenne hozza.

Nekem erre szuksegem van. Arra is, hogy mindig igyekezzek a maximumot kihozni magambol, amikor szukseget erzem. Es gyakran a szukseget erzem, mert igy erzem jol magam a boromben.

Hogy jut ra idom? Megoldom. REgen is megoldottam, pedig volt egy hosszu idoszak, amikor heti hat napban napi 16 orat dolgoztam. De akkor is foglalkoztam magammal es akkor sem eltem putriban.

Ha ugy nezzuk, akkor ahhoz kepest az idoszakhoz kepest most idomilliomos vagyok, mert a gyerekeim napi 3 orat alsznaak napkozben es kb 9-et ejszaka. En meg csak hatot, mert tobbre nincs szuksegem. Szoval igy nekem minden belefer, amit meg akarok csinalni.

2011. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nem vagyok igazi tip-top mami mert maradt meg rajtam par kg (bar nem vagyok kover igy sem csak atlagos).

Nekem mar nagyobb a fiam majdnem 2,5 eves. Mellette van idom magamra de mig kissebb volt ilyen egyszeru a helyzet.

Nekem nagyon hosszu hajam van, hetente ketszer mosom. Ha elmegyunk itthonrol mindig sminkelek, szeretem a noies ruhakat,gyakran hordok miniszoknyat is. Most van a hosszu szaru csizma szezonja, ki is hasznalom rendesen. Nekem a smink 2 perc. Szemhej puder,szempilla spiral, szemkontur,szajfeny. 14 eves korom ota sminkelem magam igy mar csak rutin.

A hajamat altalaba kiengedve hordom mert igy szep es igy tetszik a ferjemnek is.

A kormom az amire kevesebb idojut de az sem rendezetlen csak nincs mindig kifestve.

De nalunk azert Apuka segit. Ugy vett el,hogy tudta nekem fontos a kulsom es szeretek oltozkodni. Ha egyutt megyunk valahova O oltozteti a fiunkat addig nekem van idom magamra.

Nyugi, ha nagyobb lesz a kicsid neked is lesz tobb idod magadra:)

2011. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
de amig kissebb volt NEM volt ilyen egyszeru a helyzet (kimaradt a mondatbol a "nem" ) bocsi
2011. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem ez az alap, soha nem hanyagoltam el magam. Gondolom te is eltöltesz valamennyi időt a fürdőben, ha más nem, legalább zuhanyzás, fogmosás, ilyesmik. Ehhez csak pár perc plusz a hajmosás és visszafogott nappali smink. Csinos ruhákat meg ugyanannyi ideig tart felvenni mint a macinacit.

Nincs bébiszitter, és a gyerek rovására se megy a dolog. Apuka pedig nem megértő, hanem apuka. Ugyanúgy az övé is a gyerek, mint az enyém, sok időt tölt vele, szeret vele lenni, így nálunk ebből nincs vita, nem számít szívességnek, ha ő vigyáz a gyerekre.

2011. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
én sem vagyok mackónadrágos anyuka,csupán azt a többletet hiányolom magamból, ami sugárzik egyes anyukákról, míg én mire a kis csapattal eljutok valahová, úgy érzem magam, mint a vert sereg. Nyilván ott van a kutya elásva, h valaki mindig is így öltözött és mindig sminkelt, tehát a napi rutinja része, míg másnak (pl nekem) be kell illesztenem mint új dolog.(mármint az apró pluszt, nem a hajmosást:))
2011. nov. 24. 23:21
 28/31 anonim ***** válasza:
35%

Most nagyon gonosz leszek...

Ha ennyire nem lenne időm, akkor az ide írogatás/olvasgatás helyett gyorsan hajat mosnék...

Szerintem ez pusztán igényesség kérdése.

2011. nov. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
olvasd vissza az utolsó kommentem utolsó sorát és rájössz h fölöslegesen gonoszkodtál.
2011. nov. 25. 08:44
 30/31 anonim ***** válasza:

Kezd apránként, építsd bele az életedbe. Egy hétig csak annyit csinálj, hogy fogmosás után szemceruzával kihúzod a szemed. Ez két perc. Ha már rutin, jöhet a pirosító, vagy szempilla, vagy bármi. Lépésenként haladj.

A hajra meg találj ki valamit, ami tényleg két perc. Összefogni, hajhabbal göndöríteni, vagy ilyesmi.

2011. nov. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!