Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beállnál dolgozni ha a legkise...

Beállnál dolgozni ha a legkisebb gyerek csak 1 éves? Aki 2 (3) kicsi gyerek mellett ment vissza dolgozni, elmondaná hogy zajlanak a napjaik, mennyire nehéz, nehezebb e mint mikor otthon volt?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van. A 2 nagyobb ovis (5.5 és 3 évesek)A legkisebb 1 éves. Eredetileg 2 gyermeket terveztünk, a harmadik meglepetés baba.Gyakorlatilag 5 éve itthon vagyok, egyrészt úgy érzem megbolondulok az egyhangúságtól és hogy egész nap nincs kivel beszéljek (immáron szinte 5 éve), néha már egészen olyan gondolataim vannak,mintha kezdenék megkattanni.:( Másrészt svájci frankos autóhitelünk van amiből nem tudunk kimászni, évek óta a duplája a törlesztő. Folyamatosan el vagyunk csúszva a számlákkal mert mindig jön valami plusz amit be kell fizetni. Most épp a gázszámlát nem fizetjük és ha kapunk is rá részletet akkor meg más dolgokkal leszünk elmaradva. A férjem küzd, dolgozik 2 helyen is, hajt de nem jutunk előre, már a lakáshitellel is el vagyunk csúszva (de nem bontják még fel, erre is kaptunk haladékot).De a bajunk ugyanaz ezzel is hogy ha azt fizetjük, akkor meg a víz, villany stb. marad el.Tehát a lényeg, nem sírni akarok, meg aggódni napról napra, hogy mikor omlik ránk valamelyik hitel, hanem visszamennék dolgozni. Lenne is lehetőség de 16 km-re van a lakóhelyünktől, ami nem egy nagy táv, csak az ingázás miatt kérdezem hogy más hogyan vezeti a napjait a munka és 3 gyerek mellett?

Ha én is visszamennék dolgozni egy 25-30 ezerrel több lenne a pénzünk, talán lassacskán egyenesbe jöhetnénk. Most gyeden vagyok.

De féltem a kisfiamat aki csak 1 éves hogy mi lesz vele a bölcsiben, hogy fogja viselni és annyira sajnálom már most:( A nagyobbak 3 éves korukig itthon lehettek.

Vagy várjak még egy évet míg 2 lesz? És addig még lejjebb süllyedünk anyagilag?

Ti mit csinálnátok? Ez a 30 ezer ft nem egy hú de nagy összeg, de azért csak valami.


2011. nov. 25. 14:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: több bölcsis, családi napközis szakembertől hallottam, hogym inél kisebb a gyerek annál könnyebben szokik be! az 1 éves pl. 100szor könnyebben - állítólag - mint egy 2.5 éves. A naggyal tényleg vért izzadunk... Szept. óta jár és még mindig nem szokott be :(
2011. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem az eredeti munkahelyemen mondják ezt hogy nem várnak rám! Hanem a mostani lehetőséggel nem fognak rám várni hónapokat. Döntenem kell max.januárig.

Ha nekem is 5-6 szorosa vagy akár csak 50-60 ezer ft-tal több lenne a fizum mint a gyedem volt, nem gondolkoznék egy percet se. Csak itt ezt nem tudom mérlegelni hogy 30 ezer ft havonta ér e ennyit hogy "lepasszoljam" szegényt.

A bölcsi egy normál állami bölcsi 16 gyerek a gondozónőre.

Csana szóba se jöhet, az 40 ezer ft/hó....akkor minusz 10.000 ben lennénk.

2011. nov. 26. 14:14
 13/14 anonim ***** válasza:
mivel írtam hogy jó a fizum így én 30ezerért biztos nem mennék, de tudom ,hogy manapság sokan keresnek alig többet mint a GYED. Így aztán tényleg nehéz kérdés. Ha 30ezer ft-ról lenne szó asszem én beadnám bölcsibe mondjuk úgy hogy 8-ra viszem és dé körül el is hozom, közben eljárnék takarítani, vasalni, varrni otthon, gyerekere vigyázni ,akármi és így a pénz is meglenne és a gyerek is csak 4 órát lenne nélküled, nem egész nap.
2011. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ezeknek mind utánanéztem már, a takarítás nem bejelentett munka (tehát amellett nem tudom bölcsibe adni mert munkáltatói kell) a gyerekvigyázás tipikusan nem az amit 8-12 között meg lehet valósítani (mivel nem akkorra van szüksége valakinek 2-3 óra szabadidőre hanem vagy délután vagy este, ha meg egész napra kell, akkor én 2-3 órában úgysem vagyok elég.

Tudom mert ennek már az előző babám idején utánajártam.

Plusz ez egy kis falum itt alig van gyerek, ha bejárok a városba az meg a "jó" buszközlekedés miatt szinte több mint egy óra.

Varrni meg nem tudok:(

De köszi azért.

2011. nov. 26. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!